Čarování pod královskou korunou

18.–19. 6. 2011, v sobotu od 10:00 do 18:00 a v neděli od 10:00 do 17:00 hod.

Čarování pod královskou korunou: zábava, zdraví a esoterika

Hledáte tip na zajímavě strávený víkend s rodinou i bez? Zajímáte se o alternativní medicínu, astrologii, výklad karet, magii a další esoterické disciplíny? Chcete se pobavit při vystoupení známých umělců? Pak se určitě vypravte 18. nebo 19. června (so 10:00 – 18:00, ne 10:00 – 17:00) do Chlumce nad Cidlinou, kde na tamějším malebném zámku Karlova Koruna proběhne 1. ročník Čarování pod královskou korunou.

A na co se mohou návštěvníci těšit? Především na bohatý a zajímavý program pro dospělé i děti. Lákadlem bude například recitál světově uznávaného kytaristy Štěpána Raka, který je známý svým zájmem o astrologii a esoteriku. Děti potěší pohádka Šípková Růženka v podání Jana Přeučila a Evy Hruškové, kouzelnická vystoupení, či možnost projížďky kočárem po zámeckém parku. Všichni bez rozdílu se pak mohou těšit na zpěváky Jiřího Štědroně, Martina Maxu nebo vystoupení břišních tanečnic či sokolníků. Velmi milým hostem bude herečka Květa Fialová.

Návštěva Čarování pod královskou korunou bude ovšem velkým lákadlem hlavně pro ty, kdo chtějí udělat něco pro své zdraví, chtějí najít svou životní cestu, vyřešit osobní i partnerská trápení nebo touží nahlédnout do budoucnosti. K dispozici jim totiž budou přední domácí i zahraniční odborníci na klasickou i alternativní medicínu, bylinky, astrologii, numerologii, věštecká umění a další obory. A také vás čekají zajímavé přednášky. Pro děti je připraven kouzelný svět her a zábavy, čtení, hezké knížky a další překvapení.

Za prohlídku ovšem bude stát i zámek samotný. Nejde sice o příliš známou a navštěvovanou památku, přesto je ale v mnohém pozoruhodný. V letech 1721 1723 ho totiž jako letní sídlo pro nejvyššího kancléře království Českého hraběte Františka Ferdinanda Kinského vystavěl jeden z nejvýznamnějších architektů té doby, italský stavitel Giovanni Santini Aichel. Tento muž proslul nejen krásou svých staveb, ale především tím, že jejich prostřednictvím dokázal znásobit přirozenou pozitivní energii krajiny. Název Karlova Koruna nese zámek na počest císaře Karla VI., který jej navštívil krátce po své korunovaci na českého krále. V současnosti v něm můžete shlédnout zajímavou expozici zaměřenou na dějiny rodu Kinských a chovu koní Kinských – chlumeckých plaváků.

Pin It on Pinterest

Share This