Kde najdete kořeny svého zdraví na jaře

Rovnodennost je čas plození, kdy narůstající světlo přemáhá tmu. Probuzení bujné bohyně, barvení kraslic, setí semen. Svátek jarní rovnodennost má název Alban eilir čili také Ostara. Svátek Easter (Velikonoce) byl původně jarní festival plodnosti, oslavovaný od pradávna. Při obřadní jarní očistě se lidé šlehali zelenými ratolestmi a polévali pramenitou živou vodou. Podle víry předků můžeme i my v prvních teplých jarních dnech zkusit přivítat rusalky na březích řek, potoků či rybníků. Probouzí se ze zimního spánku, vychází na břeh, kde tančí a přivolávají na zem potřebnou rosu a vláhu. Aby se měly lépe, přiložme ruku k dílu a pomozme s čištěním studánek, ve kterých víly podle dávných pověr žijí. Vzpomeňme také na obřadní potraviny, které měly svůj význam a rozhodně nebyly nabízeny ani požívány nahodile, ve spěchu, bez úcty a vděčnosti. Při hostině, která vyjadřovala poděkování za nové síly, vzkříšení a obnovu, se podávalo sváteční pečivo z nejlepší mouky, životadárná vejce, tvaroh, máslo, med, vše doplněno jarními bylinkami jako posly prvních nových jarních sil přírody. Hledejme i my kořeny svého zdraví a síly v probouzející se přírodě. Jak na to a čím si sami můžeme pomoci, nám poradí zkušení terapeuti a praktici. Máme pro vás pár prověřených tipů:

Kořeny zdraví

MUDr. Eva Moučková vám poskytne praktické rady do vaší kuchyně, jak se můžete očistit s pomocí bylinek a koření. Vaše jídlo tak může být vaším lékem, přesně jak to učil své žáky již Hippokrates.

Radim Jakeš terapeut TČM s desetiletou praxí vás seznámí s použitím znalostí čínské medicíny v jarním období. Podle tradičního čínského kalendáře jaro přichází v druhé polovině února. Je charakterizováno prvkem dřeva a energií větru. Dozvíte se, jak o sebe pečovat a kterým jídlům dávat přednost.

Terapie vodou

Eva Třezalka Poláková terapeutka s pětadvacetiletou praxí v oblasti masáží a péče o tělo vás seznámí s vodoléčbou podle Kneippa. Jak ji můžete snadno použít v běžném životě vy sami, kdykoli a kdekoli, v přírodě i doma.

Tajemství spánku

Člověk zhruba třetinu z celého života prospí. První spánek si užíváme už v době nitroděložního vývoje a bez rozdílu ho potřebujeme všichni. Přesto jde o oblast, která je stále zahalena mnoha tajemstvími a dodnes se přesně neví, k čemu všemu ho vlastně potřebujeme.

Jaro podle tradiční čínské medicíny

Proč je tradiční čínská medicína stále populárnější? Protože má výsledky, pomáhá i tam, kde moderní medicína selhává, a protože vnímá člověka jako celek. Poznejte i vy její možnosti a zjistěte, jak podle jejích zásad zlepšit své zdraví i celý život nejen na jaře. Přednášky a workshopy TČM budou probíhat po celou sobotu 16. března.

Můžete si vybrat.

www.minervazdravi.com

Sobota 16. 03. 2019

Sál I

10.00–11.00 Eva Třezalka Poláková
Terapie vodou

Terapeutka s pětadvacetiletou praxí v oblasti masáží a péče o tělo vás seznámí s vodoléčbou podle Kneippa. Jak ji můžete snadno použít v běžném životě vy sami – kdykoli a kdekoli, v přírodě i doma.


11.00–12.00 Ing. Tomáš Sychra
Tradiční bylinná léčba a homeopatie v domácí léčbě

Jak postupovat při osobní léčbě bylinami a homeopatiky. Kdy se člověk může léčit sám a kdy je nezbytná pomoc lékaře, léčitele nebo homeopata. Proč se zaručené způsoby nedají vyčíst na internetu.


12.00–14.00 Radomíra Diana Nosálová
Jak žít v místě, kde není vodovod?

Konkrétní návod, jak nastoupit ve vlastním nitru onu „úzkou“ cestu, která skutečně vede k cíli – ke štěstí a spokojenosti v životě.


14.00–15.00 Kateřina Poláková
Cesta ke kvalitnímu spánku

Spánek je velmi důležitý pro regeneraci celého organismu. Co můžeme udělat pro jeho zkvalitnění? Pokud se chcete kvalitně vyspat a ráno nevypadat jako zombie, měli byste dodržovat desatero zdravého spánku.


15.00–16.00 Ing. Petr Mühlhans a Thomas Vejrážka

Základy zdraví & přirozenosti

Jaké jsou největší základy zdravého a přirozeného života, co jsou vůbec civilizační nemoci a jejich příčiny? Ušetřete čas i peníze za návštěvy specialistů a žijte denně v souladu se svým tělem, myslí i duší.

Ing. Petr Mühlhans – bývalý cyklista, ekonom, bosý maratonec, pořadatel chůze po střepech a ohni,  výrobce obuvi a oblečení….

Thomas Vejrážka – česko-americký trenér vědomého pohybu, terapeut tradiční čínské medicíny…..


16.00–17.00 Marek Ďurik Orelow
Spánek a sny

Sny se nám často zdají o tématech, které řešíme ve skutečném světě. Ukazují nám jakési zrcadlo, díky kterému si můžeme leccos uvědomit. Řeč snů je velmi symbolická. Je ovšem na každém, zda si daného symbolu všimne a dokáže rozluštit jeho význam.16.00–17.00 Marek Ďurik Orelow


17-18.00 Eva Jungová

Jak se zbavit zbytečností

Vše, co je zastaralé, nefunkční je vhodné odstranit z našich životů. Jak vystoupit z kruhu a začít žít lépe a jednodušeji.

Sál II

10.00–11.00 MUDr. Jana Pruklová
Pět prvků v TČM

Seznámíme se s pěti prvky tradiční čínské medicíny a zaměříme se také na dřevěný prvek, který souvisí s nastávajícím jarním obdobím a upevnění zdraví v této době.


11.00–12.00 Radomír Klimeš
Čínská medicína v praxi

Známý terapeut se zaměří na praktické využití TČM při různých zdravotních potížích.


12.00–14.00 Radim Jakeš
Jaro a TČM

Podle tradičního čínského kalendáře jaro přichází nejpozději v druhé polovině února. Je charakterizováno prvkem dřeva a energií větru. Terapeut TČM s desetiletou praxí poradí, jak o sebe pečovat, jaké aktivity jsou vhodné a kterým jídlům dávat přednost.


14.00–16.00 Guan Xin
Z východu, také pro západ

Největší odborník na TČM v Čechách vás seznámí s principy energetických drah v lidském těle a jejich vazeb na jednotlivé orgány a představí pět léčebných metod TČM: akupunkturu, moxování, fytoterapii, daoyinová cvičení a kvašu.


16.00–18.00 Ing. Igor Mayer
Antiageing – zdraví navzdory věku

Každý den na vás působí destrukční síly stárnutí a obírají tvé tělo o zdraví a vitalitu. Jsou hlavní příčinou toho, že s pravděpodobností 9 : 1 přežijete jako postupně chátrající troska. Antiageing vám pomůže, aby se tak nestalo. Změňte svou budoucnost.

Sál III

10.00 – 11.00 Dana Pešková
Procvičte mozek zábavnou formou

Přijďte se dozvědět, co možná nevíte, naučit se nemožné a přitom si hrát a vůbec se neučit, zvýšit si sebevědomí a prožít zábavnou hodinku plnou veselí a smíchu s trenérkou paměti. Dokažte si, že na to máte!


11.00–12.00 Ing. Iva Kufr
Koučování je cesta k sobě

Koučování nám umožňuje mít větší kontrolu nad sebou samým a nad svým životem. Pomůže nám zlepšovat schopnost vnímat realitu, být všímavý k sobě, svým potřebám. Dovolují nám stát se tvůrci našeho života a radostí v něm. Prakticky si vyzkoušíme některou z metod koučování.


12.00–13.00 Markéta – Smolotelský dvůr
Voda a kořenové čističky

Uchování vody v krajině je velice důležité. Kořenové čističky jsou jedním z řešení. Praktické zkušenosti z používání této čističky v běžném životě a tipy.


13.00–15.00 Tomáš Prokeš
Co dělat, když onemocníte rakovinou

Jak může onkologický pacient nebo ti, kteří o nemocné pečují, podpořit základní konvenční léčbu, zvýšit šanci na úspěšné a trvalé uzdravení, snížit nežádoucí účinky chemoterapie a radioterapie, minimalizovat riziko, že se nemoc opět vrátí. To vše pomocí přírodní podpůrné terapie.


15.00–16.00 Jaroslav Vydržel
Jak rozumět svému osudu?

Co je osud? Co máme dané a co můžeme změnit na své životní cestě? Jak řídíme svůj osud.


16.00–17.00 MUDr. Eva Moučková
Když vaří jarní sluníčko

Poutavé povídání o bylinkách, koření i stravovacích systémech, které vám pomohou nastartovat jarní očistu organismu a získat díky tomu co nejvíce energie.


17.00–18.00 Ing. Jiří Mareš
Minulost a naše zdraví

Řešení příčin zdravotních potíží regresní terapií a její výsledky.

Neděle 17. 3. 2019

Sál I

10.00–11.00 Eva Třezalka Poláková
Jarní rovnodennost a otevírání studánek

Oslava jara a příchod bohyně Vesny (Ostara), jarní očista vodou, rusalky, víly, pramínky, potůčky, řeky, element vody kolem nás, jak o něj pečovat a v čem ho podpořit.


11.00–13.00 MUDr. Miloslav Procházka
Léčivá moc kamenů

Harmonie a zdraví v krystalu zakleté. Plus ukázky využití kamenů v léčení.


13.00–14.00 Josef Kaplan
Očista z pohledu léčitele

Tělo disponuje mechanismy pro účinnou detoxikaci. Jak samočištění nejlépe nastartovat a podpořit funkci všech orgánů a systémů těla poradí nevidomý léčitel Josef Kaplan


14.00–15.00 RNDr. Vladimír Hricik, CSc.
Životně důležité informace pro zdraví člověka


15.00–17.00 Lenka Jägerová
Léčivé vůně jara a nových začátků

Éterické oleje podporující obnovu, motivaci, plánování, kreativitu. Jak pomocí aromaterapie posílit funkci lymfatického systému. Vibrace vůní a čísel, propojení aromaterapie a numerologie. Praktické ukázky vitalizujících a omlazujících technik aromaterapie.


17-18.00 Jaroslav Vydržel
Proč bychom neměli usilovat o štěstí?

Co je to štěstí a proč není dobré o něj usilovat.

Sál II

10.00–12.00 Ing. Stanislav Musil
8 kroků ke zdraví s praktickými ukázkami

Můžeme se dostat ze všeho. Jen vědět jak a chtít. Neznámé výzkumy a objevy v oblasti imunity. Pět příčin, které způsobují, že jsme „vysáváni“ ze zdraví. Každý si je může sám vystopovat.


12.00–14.00 Iveta Skřivanová a Martin Kubů
Reconnective Healing a The Reconnection

Harmonie a rovnováha v životě, vědomí, že jste dostateční. Prociťte energie na vlastní kůži v rámci ukázek na lehátku. Povídání, promítání a ukázky, jak se sami na tyto frekvence můžete naladit a využít je ve svém osobním životě.


14.00–16.00 MUDr. Dagmar Kolářová
Už zase skáču přes kaluže!

Jak človíček ke štěstí, mládí a zdraví opět přišel. Živá mořská řasa s obsahem všech důležitých živin pro kompletní pročištění a revitalizaci celého těla vhodná pro člověka, zvířata i rostliny.


16.00–18.00 MgA. Danica Samuhelová
Greenstorc – Ekosystém DASC QiiQNAME

Matka Země nás hřeje od prvopočátku našeho bytí. Greenstorc je patentovaná High Tech, využívající geotermální energii pro výrobu elektrické. Čistá, všudypřítomná a věčná energie (i přes hybridní kryptoměnu DASCoin).

Sál III

10.00 – 11.00 Magdalena Floriánová
Voda v nás a kolem nás

Jak žít s vodou ve svém těle a v okolním prostředí v harmonii. Tradiční bylinná léčba v závislosti na množství vody v přírodě. Vliv tohoto živlu na tradiční léčbu na různých místech naší planety.


11.00–12.00 Mykola Lutsenko
Či-kung – cesta ke zdraví a harmonii

„Muž s rentgenovým zrakem“ poradí, jak cvičením dosáhnout uzdravení. Popíše rozvoj tzv. parafenoménu, diagnostiku zdravotního stavu na dálku se 100% přesností a likvidaci příčin nemocí na energetické, duchovní, duševní a fyzické rovině na dálku. Od 12 hodin následuje cvičení venku.


12.00–13.00 Marie Nováková – Majka Bylinka
Prodloužení aktivního života

Nejde o to žít co nejdéle, ale žít co nejdéle ve stavu, kdy jsme schopni být aktivní a radovat se ze života. Jak na to?


13.00–14.00 Jaroslava Váchalová
Tarot v praktických ukázkách

Tarotovými kartami budete moci poznat svoji životní cestu, naleznout příčiny problémů, rozumět sobě a svým převzatým podvědomým vzorcům, získat svoji energii a sílu k novým životním výzvám, rozhodnout se dospět, převzít zodpovědnost za sebe, svoji cestu a své štěstí


14.00–16.00 Ing. Zdeněk Jermář
Homocystein – metla moderního věku

Kardiovaskulární choroby, rakoviny, alergie, kloubní a nervové potíže, metabolické poruchy jako je cukrovka, zvýšená srážlivost krve, apod. má na svědomí zvýšený homocystein, následek špatné výživy obyvatelstva. Nápravu ale nečekejte od lékařů.


16.00–18.00 Petr Veselý
Čínské astrologie – nástroj pro život

Čínská astrologie v osobním pojetí známého experta, plus kytara s méně známými písněmi J. Nohavici a K. Kryla.

Pin It on Pinterest

Share This