Hledání pradávných kořenů

8.-9. září v Michnově paláci na pražské Malé Straně.

Proč se tak často cítíme vykořenění? Inu proto, že, že zapomínáme na své kořeny. Zatímco naši dávní prapředci žili v souladu s přírodou, jejími silami, rytmy a uměli využívat jejího bohatství, my jsme tyto znalosti dávno ztratili, a důsledkem jsou nemoci těla i duše. Proto budeme na zářijovém Minervafestu pátrat po našich kořenech, a to především v prehistorii dvou národů, jejichž DNA tvoří největší část té naší – Keltů a Slovanů.

Tomáš Sychra, zasvěcený druid BOI EC představí keltskou magii a seznámí vás s praktikami druidského obřadnictví, zatímco Magdalena Floriánová objasní princip Keltského kola roku coby poznání magie Země a věštby z tajemství přírody v čase rovnodenností a slunovratů. Součástí MINERVAFESTU bude i krátký očistný obřad pro všechny účastníky výstavy a možnost požehnání zasvěceným druidem BOI EC. Zájemci si mohou vyrobit osobní a ochranné amulety.
Zároveň však bude na Minervafestu probíhat samostatný program zaměřený na kořeny slovanské. V sérii přednášek a workshopů poznáte mytologii a magii starých Slovanů, proniknete do tajů jejich přírodní medicíny nebo si vyzkoušíte původní řemesla.

Kromě toho však na vás čeká řada dalších zajímavých přednášek a workshopů:
Konec bolestí zad a krční páteře – proč máme v této oblasti potíže, se dozvíte na přednášce a následovat bude workshop s cvičením.
To nejzajímavější ze světa magie – Podstata středověkých čarodějnických procesů, vědci jako čarodějové, magické jevy v každodenním životě, práce s energiemi v podání JUDr. Jitky Lenkové.
Čínská astrologie – koluje o ní spousta mystifikací. Přitom jde o mocný a přínosný nástroj. Představí vám ho Petr Veselý.
Myšitida a další digitální nemoci – tabletové rameno nebo mobilový loket a palec. Jak lze předcházet nemocem digitálního věku poradí Libor Bednařík.
Mýty a fakta o Feng Shui – jak funguje a co nám může přinést? A jaké mýty o něm vytvořilo New Age? To vám prozradí Jaroslav Jarosurabbu Vydržel.
Celý program bude na www.minervazdravi.com

 

V rámci festivalu MINERVY (8. – 9. 9. 2018) v Praze
připravujeme Slovanský den

66. MinervaFEST
Michnův palác, Újezd 450/40, Praha 1 – Malá Strana
Posluchárna č. 3, / 50 Kč za přednášku
Celý program Minervy: www.minervazdravi.com

Hlavní témata Slovanského dne, sobota 8.září 2018:

Návrat ke kořenům – Starověké symboly a rituály – Obnova Slovanství v dnešní době – Slovanské Občiny – Slovanský světonázor – Staroslovienská Bukvice a význam jazyka

Program Slovanského dne:

10:00 hod.: Julia Holíková – Slovanské svátky, zasvěcení a chorovody
Původní slovanské svátky vycházely z poznání vesmírných a přírodních sil, na které se vědomý člověk dokázal napojovat. Podobnou moudrost obsahovaly zasvěcení dospělých lidí a dětí, které odpovídaly ukončení vývoje dané etapy života a postoupení do další.
11:30 hod.: Petr Šteflíček – Globální oteplování
Přednáší Mgr. Petr Šteflíček, přírodovědec, cestovatel. V přednášce popisuje osobní zkušennosti z této cesty, očitá svědectví ze setkání s duchem Altaje a místními zvyky.
13:00 hod.: Vladan Kocián – Staroslovianská Bukvice – co nás spojuje s minulostí a jaké události nejspíš prošly úpravou
Původní obrazové písmo starých Slovanů a jeho původ. Bukvice otevírá vědomí, rozšiřuje schopnost chápání vědomí a s spojuje nás s Rodem.
14.30 hod.: Petr Synek – Slované v nás. Jaké máme šance pro reálný návrat k slovanským hodnotám?
Přednáška je sondou do reality ve srovnání s představami. Analýzou faktu se lze dopracovat k návodnému postupu při realizaci obrody společnosti, nebo k predikci formy a rozsahu její destrukce.
16:00 hod.: Zdeněk Říha – Bílá místa v dějinách Slovanů
Jak je možné, že oficiální historie nezná nic o Slovanech před 6. stoletím? Byli jsme skutečně primitivové bez písma a znalostí zatímco ve stejné době Řekové psali filozofická díla a počítali aritmetiku? Nahlédněme za oponu těchto konstrukcí.

17:30 – 18:00 hod.: předpokládaný konec

sobota 8. 9. 2018

Sál I

10.00–11.00 Renata Nováková
Život s našimi zvířecími sourozenci

Liobani, andělská bytost z nebes, nás učí správnému zacházení a porozumění s našimi zvířecími sourozenci. Věděli jste, že zvířata přijímají pomocí vyčenichaného obrazu vůni našich pocitů, myšlenek a slov a podle toho se chovají? Když zvíře útočí a napadá, příčina je v člověku. Člověk přenáší své myšlení a chtění, své omezení na celý svět zvířat. Liobani nám dává pokyny pro stravu, spánek, odpočinek, pro zvíře v pubertě.


11.00–13.00 Dobra Pilná
Barvy pro život + vlastní mandalka

Úspěšná ilustrátorka vás naučí používat barvy pro zdraví a harmonii a pod jejím vedením si vytvoříte vlastní mandalu.
Nutno se předem přihlásit erdelin@volny.cz


13.00–15.00 Pavel Karpeta
Cesta ke znovuzrození k duchu

Konkrétní návod, jak nastoupit ve vlastním nitru onu „úzkou“ cestu, která skutečně vede k cíli – ke štěstí a spokojenosti v životě.


15.00–17.00 Vladimír Chobola – nirvanaroom
Jak se stát funkčním zrcadlem

Každý kolem nás jen zrcadlí něco, co potřebujeme vidět ze sebe samého. Jak být tedy tím správným zrcadlením svým bližním? A jak vidět a správně interpretovat to, co vidíme?
Drobný vhled do systému poskytne tantrik, Mistr Reiki a dlouholetý praktik Pěti (šesti) Tibeťanů, netizen, freelancer a pozorovatel a milovník života.


17.00–18.00 MUDr. Eva Moučková
Výživa a imunita dětí

O tom, nakolik budou naše děti na podzim a v zimě nemocné, do značné míry rozhoduje i jejich výživa. Co by měla obsahovat?

Sál II

10.00–11.00 Tomáš Kramár
Moderní využití energie pyramid

Co je pyramidální energie? Přehled experimentů, výzkumů a zkušeností s využitím pyramid v posledních desetiletích. Aktuální trendy v používání pyramid v ČR: léčení, relaxace, meditace, odrušení škodlivých energií a GPZ. Použití pyramid v běžném životě.


11.00–13.00 JUDr. Jitka Lenková
Magické vidění světa včera a dnes

Renomovaná publicistka specializující se na záhady a ezoteriku představí to nejzajímavější ze světa magie – podstata středověkých čarodějnických procesů, vědci jako čarodějové, magické jevy v každodenním životě, práce s energiemi a pomoc zoufalým a trpícím.


13.00–14.00 Kolektiv QiiQNAME
Páteř, opora života

Pokud jsme zdrávi, míváme i zdravou páteř. Pokud máme zdravou páteř, máme velikou pravděpodobnost brzkého uzdravení. Pokud máme bolesti páteře a nemocnou páteř, je vysoké riziko závažných onemocnění.


14.00–16.00 Dušan Dvořák
Zahradníkův rok konopí – sklizeň konopí

Co by měl zahradník vědět, když se sklízí konopí. Průvodcem tohoto semináře třetího ročníku celoročního cyklu Zahradníkův rok konopí je Dušan Dvořák (Cannabis is The Cure, z.s.)


16.00–17.00 Ing. Vladislav Trávníček
Energie pohledem jaderného inženýra

Poutavý pohled jaderného inženýra – praktika na energii a její vlastnosti, které během posledních 25 let jejího výzkumu objevoval a následně uplatňoval ve výrobě bylinných mastí pro každodenní použití.


17.00–18.00 Jindřich Pavlis
Z horoskopu se dá vyčíst mnohé

Astrologie není věštění. Odhaluje změny, které nás čekají, a my se můžeme rozhodnout, jestli je přijmeme, nebo oddálíme. Astrokoučink jako proces podporující rozvoj člověka.

Sál III

Slovanský den na Minervafestu

Návrat ke kořenům – Starověké symboly a rituály – Obnova Slovanství v dnešní době – Slovanské Občiny – Slovanský světonázor – Staroslovienská Bukvice a význam jazyka


10.00 Julia Holíková
Slovanské svátky, zasvěcení a chorovody

Původní slovanské svátky vycházely z poznání vesmírných a přírodních sil, na které se vědomý člověk dokázal napojovat. Podobnou moudrost obsahovaly zasvěcení dospělých lidí a dětí, které odpovídaly ukončení vývoje dané etapy života a postoupení do další.


11.30 Mgr. Petr Šteflíček 
Globální oteplování

Přírodovědec a cestovatel popisuje osobní zkušenosti z cesty na Altaj. Očitá svědectví ze setkání s duchem Altaje a místními zvyky.


13.00 Vladan Kocián
Staroslovianská Bukvice

Co nás spojuje s minulostí a jaké události nejspíš prošly úpravou? Původní obrazové písmo starých Slovanů a jeho původ. Bukvice otevírá vědomí, rozšiřuje schopnost chápání vědomí a spojuje nás s Rodem.


14.30 Petr Synek
Slované v nás

Jaké máme šance pro reálný návrat k slovanským hodnotám? Sonda do reality ve srovnání s představami. Analýzou faktu se lze dopracovat k návodnému postupu při realizaci obrody společnosti nebo k predikci formy a rozsahu její destrukce.


16.00 Zdeněk Říha
Bílá místa v dějinách Slovanů

Jak je možné, že oficiální historie nezná nic o Slovanech před 6. stoletím? Byli jsme skutečně primitivové bez písma a znalostí zatímco ve stejné době Řekové psali filozofická díla a počítali aritmetiku? Nahlédněme za oponu těchto konstrukcí.

Tělocvična 8. 9. (sobota)

10.00–11.00 Tomáš Sychra
Keltská magie a druidské obřady

Zasvěcený druid BOI EC odhalí některá tajemství druidů a seznámí s praktikami druidského obřadnictví.


11.00–12.00 Magdalena Floriánová
Keltské kolo roku

Jarní slavnosti, poznání magie Země a věštba z tajemství přírody v čase letního slunovratu (povídání o svátcích našich dávných předků a čase, kdy je slavili pro zachování tradic, které mají tu moc učinit náš životlepší a prospěšnější pro budoucnost).


12.00- 12.30 Tomáš Sychra
Očistný obřad a požehnání

Krátký očistný obřad pro všechny účastníky výstavy a požehnání Minervě provede zasvěcený druid BOI EC. Zdarma!


12.30–14.00 Magdalena Floriánová
Výroba ochranných amuletů

Zájemci si mohou vyrobit osobní a ochranné amulety.


14.00–15.00 František Filosof
Čchi Kung krční páteře

Nej a Waj Tan pro krční páteř. Vnitřní a vnější elixír nesmrtelnosti pro krční páteř.
Psychosomatická a funkční cvičení pro zachování a obnovu fyziologie krční páteře.


15.00–18.00 Sam Modrý Medvěd
Bubnováním k harmonii

V tříhodinovém unikátním workshopu poznáte buben jako prostředek k uvolnění, meditaci, doplnění energie z okolního prostoru a komunikaci s bytostmi z jiných světů a absolvujete hned tři rituály. 50 bubnů k zapůjčení.

neděle 9. 9. 2018

Sál I

10.00–12.00 PhDr. Bhagwant Singh Sandhu CSc. (Indie)

Akupresura pro každého

Ajurvéda  oproti moderní  medicíně  klade  větší  důraz  na  prevenci,  umí  léčit, funguje  čistě  v souladu s přírodou.  Akupresura je krásná v tom, že ji může praktikovat každý člověk. Rodilý Ind Dr. Bhagwant Singh Sandhu CSc. Trvale žije v Praze a ukazuje lidem cestu, jak žít zdravě bez lékaře a bez léků.

12.00–13.00 Marcela Miklušová
Cestování Duše – pracovní nástroj moderního člověka

Karma a její vztah k minulým životům. Přejete si nalézt a rozpoznat vaše duchovní lekce ukryté za každodenními činnostmi? Jak vám sny a minulé životy ukazují cestu.


13.00–14.00 Ivana Šmucrová
Písemný projev a jeho význam v současnosti

Technika odvádí naši pozornost od nás samotných. Ztrácíme schopnost psát a vyjadřovat se. Říkáme si, že máme počítače, a tak mizí naše potřeba psát perem. Písmo je však obrazem našeho psychického stavu a jeho prostřednictvím tedy můžeme poznávat sami sebe. Písmo je nezbytným článkem pro náš vývoj. Můžete přinést vlastní vzorky písma.


14.00-15.00 Ing. Ivan Benetin
Likvidace neg. energií a elektrosmogu v domácnosti

Harmonizace negativních energií v energetickém poli člověka pomocí orgonitů. Jak správně pracovat s orgonitem a využít jeho potenciál při harmonizaci energetického pole – praktická cvičení.


15.00–16.00 Monika Nika Skákalová
Kódy vašeho života

Kolem nás je spousta energií, které nás ovlivňují. Mnohé energie z nich jsou skryté v číselných kódech, které na nás působí řadu let, nebo dokonce celý život – například telefonní číslo, SPZ auta, číslo účtu, číslo domu a samozřejmě jméno a datum narození. Některé jsou škodlivé a působí problémy. Jak je ovlivnit, aby nám pomáhaly?


16.00–18.00 Radomíra Diana Nosálová
Které byliny mohli jíst naši předkové?

Podíváme se na využití bylin v dnešní kuchyni s náhledem do minulosti.

Sál II

10.00–11.00 Jaroslav Jarosurabbu Vydržel
Mýty a fakta o Feng Shui

Společně se podíváme na to, co je to tradiční feng shui, jak funguje, a co nám může přinést. Podíváme se ale také na to, jaké jsou nejčastější mýty, omyly a pověry které kolem tohoto učení vytvořilo New Age. Podíváme se na to, co funguje a co ne.


11.00–12.00 František Filosof
Peníze – kumulovaná hodnota zdraví a života

Jak o peníze přijít, jak je získat a jek je uchovat, včetně hodnoty v nich obsažené. Jak mít peníze pro své zdraví, život a spokojené bytí v trvale udržitelné hojnosti. High fin technologie současnosti – kryptoměny


12.00 – 13.00 Petr Veselý
Čínská astrologie

Čínská astrologie je velice přesný nástroj, který své poznatky navíc podává zábavnou a hravou formou, takže je člověk dokáže lépe zpracovat a využít ve svém životě. Co se díky ní můžete o sobě dozvědět?


13.00 – 14.00 Libor Bednařík
Myšitida a karpální tunely

Jaké jsou skutečné příčiny myšitidy a obtíží s karpálními tunely? Jak potíže vyřešit a co všechno jsme museli objevit? Příběh stavebního technika řešícího 30 let své zdravotní problémy, až je vyřešil a nyní pomáhá řešit potíže ostatním. Například myšitidu.


14.00–16.00 Dr. Helena Zíková, Jiří Šejnoha
Duchovno a jeho význam pro jedince, společnost a přírodu

Kdo jsem jako člověk a kam směřuji. S jakým záměrem vzniklo Univerzum (vesmír). Co je polarita Systému Univerza (dobro a zlo, světlo a tma…). Kdo je Tvořivý Duch a jaké má poslání ve hmotě jako člověk. Kde je „Onen svět“. Zásady Systému Univerza založené na lásce a dobru. Jak fungovala Atlantida. Dopad výrazného odklonění současné společnosti od Systému Universa na každého jedince, celou Společnost a na přírodu.


16.00- 17.00 Jaroslav Jarosurabbu Vydržel
Tajemství čínské astrologie

Přestože je tradiční čínská astrologie fenomén, málo kdo ví, jak vypadá horoskop a co vše nám může říct. Podíváme se na to jak lze chápat osud, jak rozumět horoskopu a co vše nám říká o nás, naší životní cestě a našem poslání. Na případových studiích si demonstrujeme, jak se s tradiční astrologií pracuje. 


17.00–18.00 Zuzana a Tomáš Kramárovi
Strava v léčbě a detoxikaci

Volné radikály? Detoxikace? Překyselení? Plísně a kvasinky? Civilizační nemoci? Autoimunitní poruchy? Nepotřebujeme léky, potřebujeme kvalitní stravu, která plně vyživí a zároveň zcela vyčistí. To umí jen zelené potraviny jako chlorella a mladý ječmen, základ potravního řetězce na planetě Zemi.

Sál III

10.00–12.00 Jianguo Chen
LUO HAN GUO čaj je od Boha léčitel

Léčivý čaj LUO HAN GUO a jeho využití při různých zdravotních potížích.


12.00–14.00 Mgr. Helena Cmurová
DMSO – zázračná látka z přírody

DMSO (dimethylsulfoxid) je látka získávaná při výrobě celulózy a když je vyčištěná na farmaceutickou kvalitu, lze ji použít jako všestranný léčebný prostředek. Působí rychle a tělo ho výborně snáší. Je vynikající pro léčení akutních i chronických zánětů a poranění i revmatických a degenerativních onemocnění (včetně potíží s meziobratlovými ploténkami).


14.00–15.00 Josef Kaplan
Energie a krční páteř

Jak problémy s krční páteří souvisí s ergonomií i oběhem energie v těle. Jak je co nejefektivněji léčit a jak jim předcházet?


15.00–16.00 Maruška Beznosková
Co se řekne, to se stane

Šamanka a vědma vám objasní, proč je slovo nejsilnějším magickým nástrojem a jak ho efektivně využívat ve prospěch sebe a svých blízkých.


16.00-17.00 Jiří Mendel
Hmota, nebo duchovno?

Hledání harmonie a rovnováhy mezi duchovním a hmotným životem.


17.00–18.00 Ondřej Suchopár
Kurz Probuzení

Úvod do on-line kurzu, kde se naučíte, jak pomáhat sami sobě a svým blízkým.

MinervaFest DOPORUČUJE J:

QiiQClinic bude provádět orientační osobní diagnostiku na přístroji BIO QUANTUM.

QiiQClinic zprostředkovává návštěvníkům festivalu u svého partnera, ku příležitosti 5. výročí NUGABEST v ČR:

1. Každodenní bezplatné procedury a masáže
2. Registrací ve dnech konání výstavy získává klient losovací lístek s platností do doby, dokud se lístek nestane výherním, ve smyslu vylosování dárku. Losovací dárkový lístek má tedy neomezenou platnost, dokud nevyhraje. 
Losování probíhá vždy při významnějších příležitostech, několikrát do roka ( významná výročí, uvádění nových produktů, Vánoce, Velikonoce, konec roku, školní prázdniny,….první se plánuje cca na 10.10.2018).

Pozn. Nejhodnotnější dárek je v cenové relaci cca 10.000,-Kč. Obecně  jde o výrobky na bázi turmaniové keramiky, vyvinuté pro zdravotnické a terapeutické účely.

3. Každý návštěvník Minervy si bude moci vyzkoušet osobně na svém těle účinky jednotlivých zařízení, absolvováním procedur ( „druhé srdce“, myostimulace, reflexologie, infra vlnné vyhřívání, matrace, vesty, bandáže…) a následně je i dlouhodobě využívat.

Dostanete pozvánku pro bezplatné návštěvy provozovny NUGABEST.

Přijďte nám poradit, co Vás nejvíce zajímá.

Pin It on Pinterest

Share This