VÝSTAVA ZDRAVÍ, OSOBNOSTNÍHO RŮSTU, PREVENCE A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

Konopí: znovuobjevený poklad

Konopí se u nás pěstuje odpradávna, v posledních desetiletích však v souvislosti s ním většinu lidí napadly jenom drogy. Nyní ale konopí slaví velký návrat. Ukazuje se totiž, že jde o rostlinu s rozsáhlými pozitivními účinky na naše zdraví. Přijďte se o něm dozvědět více na veletrh zdravého životního stylu, který se koná 4.–6. 12. 2015 v Michnově paláci na pražské Malé Straně Újezd 450/40, Praha 1 (součást Tyršova domu, poblíž lanovky na Petřín).

Léčivé účinky konopí jsou skutečně rozsáhlé, což je ostatně potvrzeno řadou vědeckých výzkumů. Jeden z nich s názvem „Konopí je lék“ vede Dušan Dvořák, který bude i hostem 56. Minervy. Na svém workshopu vás seznámí se základními informacemi o konopí a jeho léčebném využití, recepturách, rizicích a prospěchu. Můžete si vyzkoušet praktické užití konopí ve třech odlišných metodách zpracování a odnesete si semena pro úrodu 2016 a část konopí z letošní úrody.

Konopné semínko, konopná mouka, konopný olej – tyto potraviny mají vysokou výživnou hodnotu, prospívají zdraví a navíc z nich lze připravovat velice chutné pokrmy. Přijďte si pro recepty, návody a tipy na workshop Tamary Krejcarové.

Veletrh ovšem nebude pouze o konopí. Zajímavých přednášek, seminářů a workshopů na vás čeká celá řada – budou probíhat po celou dobu konání a to souběžně ve třech sálech. Zde je malá ochutnávka:

Mohou nám běžně prodávané potraviny škodit? Bohužel ano a zorientovat se mezi nimi není vůbec snadné. Významná vědkyně Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc., autorka bestsellerů Doba jedová a Babské rady profesorky Strunecké, vás seznámí s největšími skrytými jedy naší doby. Nejde jen o aspartam, statiny, umělá barviva či hormonální disruptory, ale také například sóju nebo přísady obsažené v Coca-Cole.

Tamara Krejcarová nás seznámí s jednoduchou, ale velice účinnou léčebnou metodou jménem autopatie. Vysvětlí, jak ji využívat nejen k léčbě lidí a zvířat, ale i rostlin.

Jste ve stresu? Pak je načase s tím něco dělat. Psychický, fyzický i emocionální stres, který se projevuje na buněčné úrovni, totiž způsobuje metabolickou poruchu a je jedním ze základních narušitelů acidobazické rovnováhy, takže může být příčinou řady nemocí. Jak s ním bojovat vám poradí RNDr. Mária Kropáčková.

Světově unikátní je i diagnostická metoda Ebru, s níž na přijede slovenská terapeutka Monika Kašová. S její pomocí si můžete na hedvábí namalovat vlastní rezonátor vody (nutno si s sebou přinést hedvábný šátek nebo kruh; cena workshopu je 300 Kč.

Za návštěvu určitě stojí přednáška Vladimíra Ďuriny „Regenerace ve sféře“. Zakladatel firmy Diochi, který se již věnuje 25 let alternativním terapiím, k tomuto regeneračnímu systému říká: „Nemoci můžete předejít, když vyrovnáme nedostatek energie v meridiánech. Tím zesílíme naše biopole a nemoc nepropukne. Nejlepší je zharmonizovat energetickou síť dříve, než dojde k dlouhodobému energetickému úbytku a k následné degenerativní změně v těle“.

Další zajímavou novinkou je přednáška Jakuba Střítezského „Human Design a Cesta hrdiny“, který vám ukáže cestu osobního růstu inspirovanou mýtickými hrdiny.

Propásnout byste neměli ani workshop Mirky Papajíkové, na kterém se naučíte seznamovat nejen s opačným pohlavím, a workshop Heleny Hlavaté, na kterém se z kvalitních rostlinných ingrediencí namícháte osobní parfém na míru své duši..

V neděli 6.12. od 16.00 přijďte si poslechnout a zazpívat vánoční koledy s dětskou lidovou muzikou Modřenec pod vedením pí Evy Špačkové.

A samozřejmě na spoustu dalších neméně zajímavých přednášek…

Nezapomeňte, že Minerva byla římská bohyně moudrosti, řemesel a zdraví. Vánoční Minerva 2015 se po tři dny stane jejím chrámem.

Firma Dobrá medovina -Jiří Pouček vás zve na řízené degustace medovin každý den vždy v časech 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00, kdy představí všechny vzorky a proběhne výklad o medovině tradiční i současné. Délka vždy cca 20 minut.

Seznamte se s unikátní diagnostickou metodou Ebru, s níž přijede slovenská terapeutka Monika Kašová. S její pomocí si můžete na hedvábí namalovat vlastní rezonátor vody (nutno si s sebou přinést hedvábný šátek nebo kruh; cena workshopu je 300 Kč

Program přednášek a seminářů

Pátek 4. 12. 2015

Sál I

10:00–10:50Věra Jungová, BCST: Regenerace těla
Biodynamická kraniosakrální terapeutka představí zákonitosti práce s mozkomíšním mokem a nervovým systémem jako celkem.
11:00–11:50Ludmila Cernsteinová: Rady našich babiček
Jak zdravě žít – panenské oleje ve výživě.
12:00–12:50Josef Kaplan: Energie v našem těle
Jak se poruchy oběhu energie projeví v bolestech zad, hlavy a dalších potížích. Jak obnovit správné proudění energie.
13:00–13:50Ivan Benetin: Orgonity a energie prostoru
Jak pomocí energetických zářičů orgonitů zharmonizovat energie svého domova a jak je využívat k léčení.
14:00–14:50Jana Popelářová: Mantra meditace
15:00–15:50Hana Gabrielová: Konopí pro zdraví
Produkty z konopí nacházejí uplatnění v potravinářství, kosmetice i stavebním průmyslu. Poslední dobou jsou široce diskutované i jejich léčebné účinky. Pojďte se o nich dozvědět více.
16:00–16:50RNDr. Monika Kašová (Slovensko): Barva duše a aktivní imaginace
Zážitková arteterapeutická přednáška pro spojení s vlastní podstatou skrze malbu na vodu a esence rostlin. Diagnostika esence (podstaty) jednotlivce přes rysy tváře a automatickou malbu na vodu.
17:00–17:50Juan Carlos P. Gomez (Peru): Šamanismus a stárnutí
Lze pomocí šamanských rituálů zpomalit stárnutí a léčit nemoci? Vychutnejte si meditaci shaman spirit pod vedením peruánského šamana.

Sál II

10:00–10:50Vrindavan Priya: Posvátná místa Indie
Cestovatelské zážitky a kontakt z energií jedněch z nejstarších posvátných míst na Zemi.
11:00–11:50Bc. Radka Procházková: Jak zvítězit nad viry
Proč na nás útočí stále zákeřnější viry a bakterie, které odolávají léčbě? Jak se jich zbavit pomocí přístrojů Fscan, Zapper a RaMaLoop?
12:00–12:50Bc.Patrik Majringer: Konopí ve stavebnictví
Konopí se ve stavebnictví využívalo již před tisíci lety. Seznamte se s materiály, jako jsou konopné izolace, lana, laky, napouštěcí oleje, konopný beton Hempcrete… Dozvíte se více o jejich rozmanitém použití a úžasných vlastnostech.
13:00–13:50Dr. Jitka Hořejšová: Lepší prevence než demence
Specialista na anti-aging představí metodu ASEA pro boj proti stárnutí a degenerativním změnám.
14:00–14:50Martina Levitnerová: Zelené potraviny v detoxikaci
Jak pomocí zelených potravin dodat tělu živiny, odstranit škodliviny a obnovit správnou funkci orgánů.
15:00–15:50Antonín Uhnák: Rodové linie
Všichni v sobě neseme dědictví našich předků. Jak se vypořádat s tím negativním a využít to pozitivní k růstu?
16:00–17:50Jakub Střítezský a Zuzana Hozhoni: Human design a Cesta hrdiny
Human design popisuje naše dary a talenty a ideální způsob jejich projevení. Ukazuje, jak následovat přirozené projevy naší energie. Cesta hrdiny je struktura, přítomná ve všech mýtech světa. Popisuje fáze, kterými hrdina prochází na své dobrodružné výpravě. Jsou to vývojové fáze, které sami důvěrně známe ze svých životů. Projekt Cesta hrdiny pracuje s touto mytologickou strukturou za použití vybraných informací z mapy vašeho designu pro vytvoření transformačního procesu osobního posílení a růstu. www.humandesign.cz

Sál II,B

14:00–14:50Ing. Jarmila Bokorová(Slovensko)
Ayurvédský koncept – Jak aktivovat růst vlasů

Sál III

10:00–11:50Vít Syrový: Tajemství kosmetiky
Jak se vyznat ve složení kosmetiky a vybírat přípravky, které nám opravdu pomohou.
12:00–12:50Ing. Štěpánka Čechová: Sebepoznávací arteterapie
Získáte přehled o uzdravující, preventivní a sebepoznávací funkci arteterapie, jejíž rozsah si můžete vyzkoušet v praktickém individuálním cvičení. Pojďme blíže ke svojí přirozenosti a staňme se autentičtějšími i spokojenějšími.
13:00–13:50Daniel Matoušů: Práce s vesmírnými bytostmi
Každému z nás je umožněno spolupracovat s galaktickými bytostmi, které nás doprovázejí. Bez spolupráce s nimi se stáváme nezodpovědnými.
14:00–14:50Ing. Blanka Mikulová: Automatická kresba a my
Automatickou kresbou je možné nacházet řešení momentálních životních situací, poradit si s nimi velice jednoduše a nepodstupovat traumata a jiná utrpení.
15:00–15:50Helena Pěkná: Očista mysli a těla
Aby mohla být naše mysl ve vyšších hladinách vědomí, je třeba jí pomoci odstranit podvědomé překážky – např. karmické a archetypální zátěže. Celostním přístupem k mysli a tělu pak máme možnost vyhrát nad nemocemi. Představíme několik postupů, které se navzájem umocňují.
16:00–16:50Tamara Krejcarová: Konopné semínko v kuchyni
Konopné semínko patřilo k výživě lidské civilizace po tisíciletí. Snižuje hladinu cholesterolu, má protizánětlivé účinky, zlepšuje regenerační a imunitní systém lidského těla. Navíc je vhodné i pro bezlepkovou dietu. Již Buddha na své cestě k osvícení jedl jedno semínko denně.
17:00–17:50Jana Sedlmajerová: Energie Nového věku
Naučme se v lásce přijímat život takový, jaký je, a vědět, co mě chtějí situace života naučit. Bez odporu a posuzování s odsuzováním se promění v unášení na vlně radosti a legrace. Srdce je rezonátor a dovolí nám tvořit láskou a energií nadšení.

Sobota 5. 12. 2015

Sál I

10:00–10:50Slávek Hlas: Cesta vnitřního osvobozování
Práci s emocemi a usmíření se s tím, co bylo a je. Budeme se také věnovat spojení s esencí – silou přítomnosti a společně tak vstoupíme do prostoru vnitřního klidu a ticha. Zazní i písně doprovázené šamanským bubnem.
11:00–12:50Antonín Turek: Detoxikace dle pentagramu
Důležitost detoxikace pro harmonizaci organismu. Detoxikace orgánů dle Čínského pentagramu.
13:00–13:50Tamara Krejcarová: Autopatie pro lidi i rostliny
Autopatie je tisíce let stará homeopatická léčba obnovující proudění energie v organizmu. Je úspěšně používána u lidí, zvířat i rostlin a snadno se provádí i v domácích podmínkách.
14:00–14:50Jana Niessnerová: Láska a vztahy na dlani
Čeká nás šťastný vztah nebo bude plný problémů? Kdy je nejvhodnější doba sňatku? Kolik budu mít dětí? To vše se skrývá na dlani.
15:00–15:50Blanka Sehnalová, DiS: Sny – součást našeho života
Co nám sny chtějí říci a jak je vykládat.
16:00–17:50Ing. Milena Pohlová: Terapie vnitřního dítěte – workshop
Při práci s vnitřním dítětem si k sobě začnete vytvářet nový vztah, který vám umožní vrátit se do světa lásky a důvěry. Pokud vás v životě stále potkávají opakující se nepříjemné pocity a situace, je léčení zraněného vnitřního dítěte tou nejúčinnější cestou. Na workshopu si můžete tuto cestu ochutnat.

Sál II

10:00–11:50Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.: Babské rady profesorky Strunecké
Jak se chránit před největšími jedy současné doby. Vedle aspartamu, statinů, umělých barviv a hormonálních disruptorů se poukáže na rizika konzumace sóji, Coca-Coly či populárního MMS.
12:00–12:50Jaroslav Vydržel: Rok 2016 podle čínské astrologie
Rok 2016 bude rokem Ohnivé Opice. Společně probereme, co nám podle tradiční čínské astrologie Ohnivá Opice přináší. Jak ovlivňuje další znamení zvěrokruhu a na co si z pohledu učení Feng Shui dát tento rok pozor.
13:00–13:50Ing. Jiří Škaloud a Petr Brzobohatý (S.E.M. v ČR): Silná energetická místa v ČR – XII. díl
Energie krajiny a Země, kterou jsme zapomněli využívat. Příroda je jako starostlivá a přísná matka, dokáže nás ukonejšit, léčit i potrestat. Pojďme se podívat na další silová místa našeho domova a znalosti našich matek a otců.
14:00–15:50Vladimír Ďurina: Regenerace ve Sféře
Unikátní systém regenerace a detoxikace organismu „Regenerace ve Sfeře“, vycházející z principů čísnké medicíny. Jak posílit energetickou síť člověka natolik, že se tělo samo začne zbavovat různých potíží.
16:00–16:50Ing. Jan Šarapatka: Konopí – rostlina budoucnosti
Konopné potraviny a možnosti jejich využití.
17:00–17:50Karel Kolpek: Podpora a ochrana zdraví, posílení imunity
Co je to výživové poradenství? Definice kvality života. Definice podpory zdraví. Poslouchejme hlas svého těla. Rady a tipy pro posílení imunity organismu. Jak lze čistit a detoxikovat organismus.

Sál III

10:00–11:50Ing. Helena Hlavatá: Vůně na míru duši – workshop
Ve workshopu se seznámíte se se světem vůní a tvorbou parfému. Přijďte a otevře se vám něžný svět vůní a radosti. Seznámíme se s oleji pro očistu mysli, léčbu zdravotních problémů, ale i s těmi, které přivolávají lásku.
12:00–13:50Mgr. Anna Ambrozová: Horoskopem za zdravím
Charakteristické choroby dle jednotlivých znamení, zdravotní predispozice z individuálního horoskopu, sledování zdraví v průběhu času, vhodné termíny pro zásahy do zdravotního stavu (očistné kúry, operace, plánované rodičovství…)
14:00–15:50Dušan Dvořák: Konopí – léčebná praxe – workshop
Na workshopu pod vedením vedoucího výzkumu „Konopí je lék“ si můžete vyzkoušet užití konopí ve třech odlišných metodách zpracování a obdržíte semena pro úrodu 2016. Pokud přinesete část konopí z letošní úrody, zhodnotíme kvalitu rostliny.
16:00–17:50RNDr. Mária Kropáčková: Stres – zdroj všech nemocí
Stres (psychický, fyzický, chemický, emocionální) se projevuje na buněčné úrovni způsobuje systémovou poruchu metabolismu a je jednou ze základních příčin poruchy acidobazické rovnováhy, zánětu a nemocí.

Neděle 6. 12. 2015

Sál I

10:00–10:50Tatiana Kejvalová: I senior může být zdravý
Lektorka seznamuje posluchače se svými životními zkušenostmi z oblasti filozofie jógy, péče o své tělo a duši.
11:00–11:50MgA. Danica Samuhelová: QIIQ CLINIC Metoda 21
Neinvazivni autoimunitní termo multivakcinace proti většině patogenů. Na rozdíl od běžných očkování bezpečná, ozdravující, neinvazivní, čistá a příjemná. Zamyslete se nad svým zdravím – risknete umělou nákazu cizorodou laboratorní vakcínou? Existuje alternativa bez rizika!
12:00–13:50Mgr. Mirka Papajiková: Umění seznamování – workshop
Seznamování jako potenciál rozvoje. Seznamování není dar, je to technika, která vyžaduje určité nastavení těla i mysli, a proto se dá naučit. Na workshopu zjistíte, jak navazovat kontakt, co se o sobě při seznamování můžete dozvědět, a jak to celé může zlepšit kvalitu vašeho života.
14:00–14:50Libor Bednařík: Zastavte vypadávání vlasů
Co způsobuje vypadávání vlasů, proč jsou vlasy oslabené, lámavé a málo rostou a jak to zlepšit. Jak souvisí stav vlasů s oslabenými regeneračními schopnostmi a se zatajovaným vlivem moderní elektroniky.
15:00–15:50Hana Körnerová: Žít rovnováhu v partnerských vztazích
Často se ztrácíme v tom, koho milujeme. Je důležité nepřizpůsobit se cestě toho druhého, ale jít svojí vlastní vedle něj.
16:00–17:50Jitka Vydarená: Tantra-jóga pro ženy
Co je Mohendžodáro, jeho účinky na psychické i fyzické úrovni. Praktická ukázka.

Sál II

10:00–11:50MUDr. Karel Erben: Jak si přisvojit zdraví
Medicína objevila v buňkách biochemické procesy, na jejichž bezchybném chodu závisí zdraví i život. Vznik poruch v těchto procesech, který souvisí s nedostatkem vitamínů a minerálů ve stravě, spouští patologické děje, na jejichž konci jsou infarkty, rakovina a ostatní civilizační choroby.
12:00–13:50Mgr. Boris Nakladov: Zákony přitažlivosti a síla podvědomí
Co vám brání v uskutečnění osobních plánů a cílů? Jde ve vašem životě všechno hladce? Když ne, tak je tento seminář s osobní konzultací určen právě vám.
14:00–15:50Jaroslav Vydržel: Symbolizmus lidského těla
Co svým vzhledem o sobě říkáme ostatním? Náš vzhled o nás vypovídá víc, než si asi dovedeme uvědomit. Prastaré archetypy se do nás vepsaly a my odhalíme jak v dnešním světě porozumět jeden druhému díky svému vzhledu.
16:00–17:50Mgr. Olga Bufková: TATTATUO – Pozitivní základna života
Představení filozofického systému TATTATUO – jak tvořit šťastný život, oživení energie TATTATUO = napojení na Zdroj v meditaci, odpovědi a náhled na osobní kazuistiky pracovní, osobní, vztahové.

Sál III

10:00–10:50Ing. Tomáš Sychra: Akupunktura bez jehel
Mnohem dříve, než se začaly používat jehly, se akupunkturní body stimulovaly pomocí tepla a tlaku. Naučte se to i vy.
11:00–11:50MUDr. Eva Moučková: Civilizační choroby
Prevence i léčba by měla být založena na zdravé stravě. Jaké jsou její zásady?
12:00–13:50Ivett Ivankiva: Kronika Akaša + dimenzionální brána do 5D
Kronika Akaša a práce s ní – očištění / řešení problémů skrze poznání z Akaše. Dimenzionální brána ze 3D přes 4D do 5D je otevřena. Již je možno se „přenést“ do energetických vibrací 5. úrovně bytí / vědomí…
14:00–14:50Ing. Hana Růžičková: Terapií Mysli pro šťastné srdce
Přijďte objevit nástroj, který vám umožní zbavit se jakéhokoli trápení a tvořit si život podle svého. Vše, co ve svém životě zažíváme, totiž tvoříme tím, co vysíláme, a když změníme to, co vysíláme, změníme tím i naši realitu. Jednoduchá změna pro spokojenost ve vztazích, kariéře, finanční situaci či zdraví.
15:00–15:50Jana Pozlovská: Brýle? – Děkuji, odkládám…
Je možné skutečně znovu vidět dobře i bez brýlí a bez operace očí? V řadě případů ano! Dozvíte se, proč je to možné a jak toho lze dosáhnout.
16:00–16:50Ing. Jiří Mareš: Naše zdraví a přivtělené duše
Hledání příčin našich zdravotních problémů návraty do minulosti i minulých životů metodou regresní terapie
16:00–16:50Daniel Matoušů: Cvičení DAM
Cvičení DAM pomáhá rozvinout energetickou stabilitu těla a dodává odvahu vytrvat na své životní cestě – ukázky cvičení jsou součástí.
 

Pin It on Pinterest

Share This