VÝSTAVA ZDRAVÍ, OSOBNOSTNÍHO RŮSTU, PREVENCE A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

53. Minerva objeví sílu skrytou v kapce vody

Víme, že voda může léčit. Její účinky na zdraví však nevycházejí pouze z přítomnosti minerálů a dalších látek či v působení jejího chladu a tepla na tělo, jak to známe třeba z Kneippovy terapie. Voda má totiž neuvěřitelnou schopnost měnit svou vnitřní strukturu v důsledku působení různých energii, což jí umožňuje proměnit se v tekutinu obrovské léčivé síly. Jak ji využívat se můžete dozvědět na 53. Minervě – veletrhu zdraví a esoteriky, jenž se uskuteční 28. února – 1. března v Michnově paláci, nachází se nedaleko kostela Pražského Jezulátka v prostorách Tyršova domu (Újezd 450/40, Praha 1, tram. 12, 20 a 22, zastávka Hellichova) a je považován za skvost Malé Strany.

Exkluzivně na výstavě s tibetským lékařem
dr. Janchup Sopa

Dr. Janchup pochází z Tibetu, vystudoval v Indii a praktikoval na několika klinikách. Od r. 2011 působí v Evropě, aby podpořil povědomí lidí o tibetské medicíně. 

Tibetská medicína je prastarý a komplexní systém. Zaměřuje se na propojení mysli, těla a ducha. Tibetská medicína klade důraz na porozumění příčiny nemoci a jejích projevů jak na psychické, tak fyzické úrovni.

Přípravky tibetské medicíny jsou vyráběny z následujících ingrediencí: Rostliny, větve, šťávy, proutky, květy, pupeny, ovoce, semena, kůra, kořeny, atd.

 

Minerva již čtrnáctým rokem představuje návštěvníkům zkušené odborníky z oblasti přírodního léčení a péči o zdraví, tělo, duši i ducha. Umožňuje jim také poslechnout si zajímavé přednášky na různá témata, osvojit si zajímavé dovednosti na seminářích a workshopech a také nakoupit zajímavé produkty za zvýhodněné ceny. Téma té březnové navíc zní „Síla skrytá v kapce vody“.

Ozdravte své tělo vodou

Na 53. Minervě se například dozvíte, proč přírodní prameny a studánky odjakživa patřily k posvátným místům se silnou energií, naučíte se poznat, která voda prospěje vašemu tělu, osvojíte si zásady vodoléčby a můžete také na vlastní kůži vyzkoušet účinky různých druhů vod, jejichž energie byla upravena tak, aby co nejvíce prospívala našemu organismu. Jednou z nich je například šungitová voda, která vzniká působením unikátního sibiřského nerostu šungitu. Ten vyniká svými schopnostmi odrušovat geopatogenní zóny, odstraňovat z vody chemické i energetické znečištění a pozitivním působením při řadě zdravotních obtíží.

Tajemství sexu i relaxace

Březnová Minerva samozřejmě nebude jen o vodě, dalším zajímavým tématem bude i práce s psychikou, emocemi a dokonce i sexualitou. PhDr. Iva A. Volf vás například naučí efektivní techniky pro relaxaci – od autogenního tréninku, přes meditaci až po autohypnózu. Seymour Koblin vám vysvětlí, jak naše emoce souvisí s poruchami zraku a jak právě pomocí emočního tréninku stav očí vylepšit. Odborník na feng-shui ing. Mojmír Mišun objasní, jak uspořádáním harmonizovat emoce a vztahy mezi muži a ženami a Milena Pohlová vám odhalí tajemství milování – řekne vám, co dělat, aby naše milování s partnerem či partnerkou zůstalo sladké a naplňující a nekončilo po pár letech manželství.

Nenechte si ujít skvělé novinky

Řešíte partnerské problémy? Hledáte vhodného partnera? Pak vám poradí Vlastimil Král a jeho vztahová a partnerská astrologie.

Máte potíže s vlasy? Pak tu bude pro vás tricholog Petra Sedláková.
(Trichologie vznikla jako vědní obor spojením věd kosmetiky a dermatologie. Řeší problémy s vlasy a vlasovou pokožkou jako je padání vlasů, mastné vlasy, lupy, šupinatění, lupénka, suchá a dehydrovaná kůže a vlasy, slabé a jemné vlasy, poškozená struktura vlasu nebo roztřepené vlasy. Soustřeďuje svůj zájem na hygienu vlasů, jejich zdraví a krásu.)

ZDARMA

Využijte bezplatné vážení na speciální bioinpedanční váze s případnou následnou konzultací. Věnovat se vám bude Jaroslava Megová – nutriční terapeutka s třicetiletou praxí v diabetologických a obezitologických poradnách a IKEMU. Nejedná se o žádné nabízení potravních doplňků.

Program přednášek a seminářů

Sobota 28. 2. 2015

Sál I

10:00–10:50MUDr. Renata Filipová: Atlas – podceňovaný obratel
Jak může špatné postavení prvního krčního obratle ovlivnit zdraví pohybového aparátu i celého těla? Jak nám může pomoci jeho jednoduchá náprava?
11:00–11:50Tamara Krejcarová: Divoké rostliny v domácí kuchyni
Jak nám divoké rostliny rostoucí běžně kolem nás mohou změnit život. Vitaminy zadarmo, které posilují tělo zevnitř i zvenku. Luxusní kosmetika z vlastní kuchyně.
12:00–12:50Jiří Mendel: Strach – jak nás ovlivňuje?
Je strach přítel, nebo nepřítel? Zjistěte, jak nás ovlivnují strachy na mentalní a fyzické úrovni, v čem jsou zrádné a jak s nimi pracovat.
13:00–13:50Jarmila Krestová: Regresní a hypnotická psychoterapie
Není to výlet za zážitky. Návrat do minulosti nám může pomoci vyřešit mnohé problémy současnosti.
14:00–14:50Jana Niessnerová: Co skrývají linie na dlani
Linie na dlani ukazují minulost, přítomnost, budoucnost. Odhalují charakter, úspěchy v práci, vztahy a lásky i zdraví a dlouhověkost.
15:00–15:50Ivan Benetin: Který orgonit je ten pravý?
Jak fungují unikátní energetické zářiče jménem orgonity, jak mohou pomoci při různých problémech a podle čeho je vybírat.
16:00–16:50Ing. Jiří Mareš: Zdraví, současnost a minulé životy
Řešení fyzických a psychických potíží metodou regrese do minulosti.
17:00–17:50Juan Carlos P. Gomez (Peru): Šamanské techniky v našem světě
Patří šamanské techniky do pralesa, nebo z nich můžeme těžit i u nás? Naučte se cestovat do jiných světů a vychutnejte si meditaci shaman spirit pod vedením peruánského šamana.

Sál II

10:00–11:50Seymour Koblin (USA): Emoce a léčení zraku
Pocity jsou obrovským zdrojem uzdravení, pokud se je naučíme používat. Oči jsou okna do duše. Fyzické techniky a techniky chování, které integrují tyto dva důležité smysly, změní vaši zkušenost se zdravím a léčením. S překladem.
12:00–12:50Bc. Veronika Šmejdová: Taoistické tai chi
Vliv taoistického tai chi na lidský organismus, praktické ukázky.
13:00–13:50Jiří Škaloud: Tajemství posvátných studánek
Přírodní prameny a studánky odjakživa patřily k posvátným místům se silnou energií. Jak poznat ty pravé?
14:00–14:50Ing. Jiří Tomíček: Terapie duše pomocí peruánských bylin a superpotravin
Naše fyzické zdraví ovlivňuje především stav naší duše. Když budeme vědět, kde jsou slabiny, snáze určíme, která peruánská bylina nás uvede do rovnováhy a která superpotravina nám vrátí sílu a energii.
15:00–15:50Iveta N. Vrbová: Proč se depky bát?
Proč bychom se měli pořád a za každou cenu cítit dobře, když i opak je přirozený a má své přednosti? Praktické tipy, jak ustát krize a obrátit je ve výhodu.
16:00–16:50Mgr. Alishia Gajić: Paraziti – mýtus nebo fakta?
Víme jak na ně! Převratná diagnostika s 96% výstupem měření všech kontaminací v organismu.
17:00–17:50Martina Levitnerová: Zelené potraviny
Zdravá strava je jedním z pilířů našeho zdraví, naše těla jsou vystavěná z toho, co sníme. Proč nám naše strava nestačí pro udržení zdraví, co s tím dělat a proč zařadit do svého jídelníčku zelené potraviny

Sál III

10:00–10:50Daniel Matoušů: TICHO
Ticho je nezbytné a životně důležité pro orientaci nejen v naší duši, ale také nám dává sílu v životě.
11:00–11:50Ing. Miroslav Gaydoš: Voda, která umí léčit
Proč je důležité konzumovat vodu v původním, harmonickém stavu, která voda zdraví prospívá a která škodí, jak upravovat energetickou informaci vody.
12:00–13:50Žaneta Alžběta Matesová: Srdce a střed našeho národa
Karel IV. zanechal mystický odkaz a indicie k duchovnímu propojení a sjednocení národa. Jejich praktické vyzkoušení je náplní této přednášky.
14:00–14:50Ing. Milena Pohlová: Tajemství milování
Když slyšíme slovo sex, většina z nás zmlkne. Přestaňme se skrývat před lidskou přirozeností a podívejme se, co můžeme udělat pro to, aby se naše milování zůstalo sladké a nekončilo po letech manželství.
15:00–15:50Ing. Zdeněk Svoboda CSc.: Jedinečnost vody pouze na Zemi
Spojení vody se hmotným životem. Co umožnuje v Systému U zformování vody a co nikoliv? Voda a domnělá „kvazi voda“, jedinečnost vlastností vody.
16:00–17:50Hana Říhová: Konstelace – cesta k lásce
Rodinné konstelace umožňují pracovat s jakýmkoli tématem – trauma, vztahy, zdraví, práce, hojnost, sebepřijetí, sebehodnota, problémy s dětmi. Pomáhají osvobodit se od nevědomých vlivů, převzatých rolí, zátěže a pocitů viny, správně se rozvést, rozejít, rozhodnout, posílit sebedůvěru, sebelásku, úctu k životu a k předchozím generacím, které jsou našimi kořeny.

Neděle 1. 3. 2015

Sál I

10:00–11:50Ludmila Pražáková: Minulé životy v nás
Minulé životy nás ovlivňují více, než bychom si přáli. To, s čím si neporadíme za současného života, si přenášíme do života dalšího. Součástí je i cvičení 4 směrů a technika, díky níž lze nahlédnout svou minulost a sáhnout si na to, co je očím neviditelné.
12:00–12:50Radek Zámiš: Zapper, Fscan a RaMaLoop
Patogeny (bakterie, viry, plísně) a jejich vliv na naše zdraví. Vysvětlení funkce jednotlivých přístrojů
13:00–13:50Ing. Zdeněk Svoboda, CSc.: Původ a účel života
Oživení hmoty je možné pouze v podmínkách prostředí, kterým v současnosti prochází planeta Země.
14:00–14:50Jarmila Krestová: Psychoterapií k uzdravení
Řada našich fyzických potíží má příčinu v naší psychice, myšlení a emocích. Odborně vedená psychoterapie proto může ulevit nejen od problémů duše, ale i těla.
15:00–15:50MUDr. Eva Moučková: Výživa pro zimní období
Jak se stravovat a vzdorovat nemocem v době, kdy se nám nedostává kvalitního čerstvého ovoce a zeleniny. Recepty na zdravá a chutná jídla respektující roční cyklus i tradice předků.
16:00–16:50Kristýna Vavřínová: Strachy a vztahy
Jak spolu souvisí strach a vztahy? Jak se přestat bát? Strach z výšky, vody, ze psa, ze šikany, ze vztahu, z letadla, že mě opustí a zůstanu sám… Jak se zbavit nepříjemných pocitů navždy.
17:00–17:50Mgr. Boris Nakladov: Zlepšení partnerských vztahů
Nerozumíte si s partnerem? Praktické rady jak vyřešit problémy a zachránit vztah z hlediska esoteriky.

Sál II

10:00–10:50Taťjana Engel: Elixíry ze Sibiře
Korekce lidského zdraví pomocí přírodních produktů ze Sibiře, Dálného východu a Altaje.
11:00–11:50Josef Kaplan: Bolesti zad, emoce a energie
Jak naše mysl, emoce a proudění energií ovlivňují vznik bolestí zad a dalších zdravotních potíží a kde hledat cestu k nápravě.
12:00–13:50Viliam Poltikovič: Brána smrti, umírání, zánik
Je smrt zánik a konec, nebo naopak začátek? Proč žijeme, jako kdybychom nikdy neměli být staří a umřít? Jak ke smrti přistupují jiné kultury a co o ní říkají význační lidé dnešní doby (S. Grof, Dalajlama, R. Moody…)? Shlédněte filmové ukázky významného dokumentaristy a diskutujte s ním o tabuizovaných tématech.
14:00–14:50MUDr. Věra Kleplová: Vadné držení těla a poruchy pozornosti školáků a předškoláků
Přednáška zaměřená na vadné držení těla, ploché nohy, poruchy koordinace a pozornosti a další možné potíže dětí v předškolním a mladším školním věku. Spojeno s cvičením.
15:00–15:50Hana Körnerová: Jak být sama sebou
Jak obstát a být šťastná nejen v partnerských vztazích a jak se prolínají do vztahu emoční zranění z dětství.
16:00–17:50PhDr. Iva A. Volf: Nejúčinnější relaxační techniky
Jak se zbavit napětí. Typy relaxačních technik: autogenní trénink, meditace. Jóga, powerjóga a bikramjóga a samozřejmě hypnóza a autohypnóza.

Sál III

10:00–11:50Marcela Pešková: Láska bez podmínek – fikce nebo realita?
Přednáška doplněná ukázkou systemických konstelací. Je vůbec v lidských silách milovat někoho bez podmínek? Ano, pokud jsme schopni milovat sami sebe bez podmínek. Veškerá negativní energie, která se k nám vrací ze světa „tam venku“, je odrazem naší vlastní neuzdravené energie.
12:00–13:50Ing. Věra Tomisová: Příběhy obrázků – meditace a beseda
Láska a vztahy. Meditace se strážcem druhé čakry. Partnerství, vztah ke všem lidem, ke všemu projevenému a odpuštění. Opuštění prastarých zranění, dávných lží, hlubokých ran a zrad. Pro každého kartička pro zpracování jeho aktuální situace.
14:00–15:50Ivana Šmucrová: Písmo jako lék
Schopnost psát patří k našim základním dovednostem, přesto není samozřejmá pro všechny. Písmo je obrazem našich emocí a může se stát i cestou k našemu uzdravení.
16:00–16:50Ing. Mojmír Mišun: Dynamika emocí a čchi v interiéru
Emoce jsou součástí prožívání propojení s vnějšími událostmi a hloubkou vztahů. Jejich odraz najdeme v uspořádání interiéru. Jsou-li v harmonii s duší, pak jsou v harmonii i vnější jinové projevy osobnosti a vnitřní žena se harmonicky odráží ve sladění mužského a ženského principu v bytu.
17:00–17:50Hana Říhová: Sebepřijetí, transformace stínů
Sebepřijetí a sebeláska jsou podmínkou uzdravení těla i duše, šťastných vztahů, radosti, hojnosti i duchovního růstu. Když přijímáme a milujeme sami sebe, jsme šťastní a dokážeme přijímat a milovat druhé bez závislosti, strachu a bez podmínek.
 

Pin It on Pinterest

Share This