5. Čarodějnický kongres
26.–27. 7. 2008, v sobotu od 9:00 do 20:00 a v neděli od 9:00 do 18:00 hod.
Tajemno, magie, léčitelství nebo astrologie. Máte rádi příjemné mrazení v zádech? Zbožňujete atmosféru starých hradů a zámků? Nebo jen chcete strávit příjemný prázdninový víkend? Pak se určitě poslední červencový víkend (26.–27. 7. 2008) vydejte na hrad Kost, kde se koná pátý ročník Čarování na Kosti.
V romantickém prostředí starobylého hradu v srdci Českého ráje, necelých 70 km od Prahy, na vás čeká spousta tajemna, zábavy i podnětů k zamyšlení:
- Přední čeští i zahraniční léčitelé, astrologové, numerologové, věštci a další odborníci vám pomohou vyřešit zdravotní, partnerské, osobní či jiné problémy.
- Bohatý program čeká na děti: kouzelnická show Aleše Březiny, tajemný labyrint, malování, výroba masek, kamarád tygr, elfové, víly, soutěže o ceny a další radovánky.
- V sobotu od 18:00 si můžete poslechnout vystoupení zpěváka a skladatele relaxační a esoterické hudby Richarda Pachmana, po oba dny pak vystoupí další zpěváci, hudební a taneční skupiny (břišní tance, ohnivé rituální tance apod.)
- Komu to bude málo, tomu zahraje ještě Zámecké saxofonové kvarteto Josefa Žemličky.
- Ti, kdo se touží naučit vnímat rytmus nejen ve svém srdci, se budou moci v sobotu zúčastnit Bubnovacího kruhu se zkušeným britským lektorem Denisem Lammasem (vítáni jsou i lidé bez hudebních zkušeností).
- Dobovou atmosféru navodí historický šerm i vystoupení sokolníků.
- Za zvýhodněné ceny si můžete nakoupit knížky, léčivé obrázky, kameny a spoustu zajímavých věciček pro zdraví, čarování i jen tak pro radost.
Programem provází herec a bavič Mojmír Maděrič a popovídat si budete moci i s Květou Fialovou, která bývá považována za „anděla“ mezi českými herečkami.
Program
sobota 26. 7.
9:30 | Denis Lammas: Bubnování s britským lektorem (Ochutnat zkušenost BUBNOVACÍHO KRUHU s Denisem Lammasem můžete na parkánu hradu vždy v celou hodinu.) |
10:30 | Lumír Hladík: Tajemství dlouhověkosti a zdraví |
11:00 | Aneta Adamová: Hudební produkce |
11:20 | Jan Kraus: JAIDO a cesta meče (Mistr JAIDA předvede zajímavé ukázky s mečem.) |
11:30 | Věra Gilová: Přehlídka dravců |
12:00 | Jiřina Křížová: Tanec s křídly |
12:15 | Tanenční blok – Pozdrav z Orientu |
12:30 | Skupina IMUNIS: Šermířská fraška ze života |
12:40 | Nenechte si ujít: Lumír Štrobl alias Karel Gott |
13:00 | Aleš Březina: Kouzelnické vystoupení |
13:30 | Ranka Tučková: Recitál vlastních písní |
13:45 | Aneta Adamová: Hudební produkce |
14:05 | Jan Kraus: JAIDO a cesta meče (Mistr JAIDA předvede zajímavé ukázky s mečem.) |
14:15 | Taneční blok – AWAKE |
14:30 | Věra Gilová: Přehlídka dravců |
15:00 | Pavel Veselý: Pohádka pro nejmenší |
15:15 | Faraónský tanec |
15:30 | Aleš Březina: Kouzelnické vystoupení |
16:00 | M. Boučková: Červený tanec Země |
16:10 | Nenechte si ujít: Lumír Štrobl alias Karel Gott |
16:30 | M. Šturmová: Chanty |
16:35 | Aneta Adamová: Hudební produkce |
16:55 | Lumír Štrobl: Překvapení |
17:00 | Michael Rymer: Cesta vůně – kouzlo i léčení (vykuřovadla – archaická aromaterapie) |
18:00–20:00 | Koncert zpěváka a skladatele relaxační a esoterické hudby Richarda Pachmana |
neděle 27. 7.
10:00 | Hynek Tomm: Hudební čtvrthodinka |
10:15 | Věra Gilová: Sokolnické ukázky |
10:45 | Zámecké saxofonové kvarteto Josefa Žemličky |
11:00 | Pavel Veselý: Pohádka pro nejmenší |
11:15 | Aleš Březina: Čáry a kouzla |
11:45 | Hynek Tomm: Hudební čtvrthodinka |
12:00 | Radomír Klimeš: Bylinky kolem nás |
12:30 | Zámecké saxofonové kvarteto Josefa Žemličky |
13:00 | „Čemu věří slavní“ – hostem bude herečka Květa Fialová |
14:00 | Ranka Tučková: Recitál vlastních písní |
14:15 | Nenechte si ujít: Lumír Štrobl alias Karel Gott |
14:35 | Věra Gilová: Sokolnické ukázky |
15:05 | Tanenční blok – Pozdrav z Orientu |
15:15 | Zámecké saxofonové kvarteto Josefa Žemličky |
15:40 | Skupina IMUNIS: Šermířská fraška ze života |
15:50 | Aleš Březina: Čáry a kouzla |
16:05 | Lumír Štrobl: Překvapení |
16:10 | Lenka Suchardová: Magie čísel |
16:40 | M. Boučková: Červený tanec Země |
16:45 | Věra Gilová: Přehlídka dravců |
17:15 | Taneční blok – Oslava ESET |