VÝSTAVA ZDRAVÍ, OSOBNOSTNÍHO RŮSTU, PREVENCE A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

Minerva s vůní medu a včelího vosku

Čím voní Vánoce? Možná vás napadnou všelijaké ty purpury a „františci“, jenže ty pravé, staročeské vždy voněly především po medu a koření, jejichž vůně se mísila s tou ze svíček z včelího vosku. A ve znamení těchto dvou ingrediencí se ponese i 48. Minerva – výstava zdraví a esoteriky, která se koná 6.–8. prosince v Michnově paláci na pražské Malé Straně, Újezd 450/40 (součást Tyršova domu, poblíž lanovky na Petřín), od 10:00–18:00.

A na co se tedy můžete na Minervě těšit? Dozvíte se, jak se med a další včelí produkty využívají v přírodním léčitelství, jak s jejich pomocí podpořit imunitu, naučíte se s pomocí medu vařit a péct nejen vánoční pokrmy a také si budete moci koupit zdravý, kvalitní a nešizený med, propolis a další produkty. Ve tvůrčích dílnách si pak budete moci odlít vlastní svíčky ze včelího vosku nejrůznějších tvarů.

át?

Maraton přednášek, užitečné dárečky

To ale zdaleka není vše – Minerva již tradičně láká na zajímavé přednášky, semináře a workshopy z oblasti zdraví a esoteriky, můžete zde kontaktovat přední, prověřené odborníky na zdravý životní styl, přírodní medicínu, astrologii či věštecká umění a za zvýhodněné ceny nakoupit zdravotní pomůcky, bylinky, doplňky stravy, knihy a spoustu užitečných maličkostí, ať už pro sebe nebo jako vánoční dárky pro své blízké.

A na co konkrétního se můžete těšit?

  • Která diagnostická metoda je nejpřesnější? Jitka Valdová tvrdí, že pro opravdu přesné výsledky je jich nutné kombinovat vždy větší počet. Sama má nejlepší výsledky s kombinací irisdiagnostiky a analýzy živé kapky krve v temném poli mikroskopu.
  • Zhoršuje se vám zrak? RNDr. Maslovská vám poradí jak pomocí jednoduchých rad a cviků zlepšit stav různých očních vad, ale také ulevit napětí kolem očí a zbavit se bolestí hlavy a šíje.
  • Zastáváte názor, že již na první pohled lze s velkou přesností odhadnout povahu a temperament člověka jen podle rysů jeho tváře. Zkuste své umění čtení obličejů zpřesnit pomocí metody fyziognomie, kterou vám představí PhDr. Iva A. Volf.
  • Vyzkoušet si můžete také, jakým způsobem pobyt ve velké pyramidě ovlivní vaši energii a zdraví.
  • Seznámíte se s termoregulační diagnostikou a terapií infračerveným světlem.

Těšit se můžete na: Ing. Václava Bouru, režiséra Viliama Poltikoviče, Elenu Tomilinu, bylinkáře Romana Kindla…

Nenechte si ujít film a besedu s V. Poltikovičem:

UČITELÉ Z HVĚZD

Vesmír je nekonečný nejen v našem prostoru a čase, je nekonečný i v množství vícedimenzionálních prostorů. Vědecká pozorování i mnohé osobní zkušenosti nasvědčují tomu, že žijeme v mnoharozměrné realitě, kde se vzájemně prolíná a ovlivňuje bezpočet světů, vesmírů s vyšším počtem dimenzí. Film byl natáčen v Peru, kde je řada zvláštních energetických zón a kde stovky lidí velmi často pozorují podivuhodné světelné objekty, které označujeme jako UFO. A nejde jen o pozorování objektů, ale i zvláštních humanoidních bytostí. Svědectví o tom ve filmu podávají nejen vesničané, ale i vojenský pilot, velitel letky, starostové měst a vládní expert na jev UFO.

eruánští šamani spolupracují s těmito bytostmi z jiných světů, dimenzí odedávna – pomáhají jim léčit lidi a učí je, proto jim šamani říkají „učitelé z hvězd“. Film přináší i vysvětlení obrazců na planině Nazca a poukazuje na zvláštní schopnosti zvířat jako je například teleportace termití královny.

Program přednášek a seminářů

Pátek 6. 12. 2013

SÁL I

10:00–10:50Mgr. Miroslava Papajíková: Živly v nás
Poznání toho, jak nás ovlivňují živly, nám může pomoci poznat sami sebe a chápat naše reakce i reakce okolí. Psychologická typologie osobnosti podle přírodních elementů. Základní principy a přesah do běžného života, ukázky praktické podoby tohoto konceptu.
11:00–11:50RNDr. Hana Maslowská: Zlepšení zraku přirozenou cestou
Úvod do metody Meira Schneidera, která umožňuje pomocí jednoduchých cviků zlepšit zrakovou ostrost, prostorové vidění, vidění za tmy, ale i napětí kolem očí a ulevit od bolestí hlavy a šíje. Ukážeme si ale i cestu zpět k přirozenosti a zvídavosti dětského pohledu na svět. Vhodné pro všechny oční vady a věkové kategorie.
12:00–12:50Ranka Tučková: Co dokáží zenové karty v denním životě
Autorka knihy Průvodce zenovým tarotem vysvětlí, jak úžasný je duchovní život v praxi, a ukáže, proč je Osho zen tarot tak skvělý kamarádský rádce v běžných i těžkých životních rozhodnutích.
13:00–13:50Ivan Benetin: Léčivá moc orgonitů
Dokáží nejen odrušovat geopatogenní zóny, ale též harmonizovat náš energetický systém a tím uzdravovat tělo i duši. Jak je vybírat a používat?
14:00–14:50MUDr. Eva Moučková: Sladká vůně Vánoc
Naučte se péct vynikající a přitom zdravé cukroví a využívat bylinky nejen ve vánoční kuchyni.
15:00–15:50Pavel Němec: Životní hodnoty
Jen ten, kdo má jasno v životních hodnotách, může být opravdu šťastný. Jak se v nich orientovat? Jak si určit priority a získat motivaci?
16:00–16:50Roman Kindl: Jak přežít zimu ve zdraví
Jak se vypořádat s nápory virů a dalšími potížemi, které se v zimě zhoršují? Pomohou nejen bylinky, ale i úprava stravy.
17:00–17:50Renata Nováková, Petr Ujec: Každý dech je Boží přítomností
V meditativní modlitbě zažijeme jednotu s bližními, s matkou Zemí, s přírodou, zvířaty a s celým vesmírem.

SÁL II

10:00–10:50Mgr. Šárka Horychová: Feng šuej – harmonizace domova
Tradiční Feng šuej, dějiny, metody, praktické využití
11:00–11:50Tomáš Prokeš: Anti–aging medicína a omlazování
Omlazování těla i pokožky. Omlazování na genové úrovni. Redukce váhy na genové úrovni, kde není potřeba žádná vůle, žádná dieta, ani žádné cvičení. Hubnutí nastane samo změnou metabolismu.
12:00–12:50Ing. Jiří Tomíček: Termoregulační diagnostika, infračervená terapie
Termoregulační diagnostika odhaluje negativní změny v energetickém poli, takže odhalí onemocnění ještě dříve, než se projeví na konkrétním fyzickém orgánu. Terapie infračerveným světlem odstraňuje záněty, oslabení a bloky navozením tepelné rovnováhy a tím se spustí proces samoléčení.
13:00–14:50PhDr. Eva Labusová: Péče o domácnost – péče o život?
Domácnost, byť péči o ni pokládáme za něco otravného, ukazuje z duchovního hlediska zajímavé příležitosti. Uvědomělá péče o ni nabízí cestu ven z mnoha vnitřních zmatků a zprostředkovává základní péči o tělo i duši. Při domácích pracích nejsme zaměřeni jen na sebe, ale jsme prospěšní celku, a to může vrátit elementární smysl našemu počínání. Přednáška je inspirována knihou holandské publicistky a matky pěti dětí Monique Wortelboer Domácnost – péče o život z nakladatelství Fabula.
15:00–15:50Juan Carlos Pacaya Gomez (Peru): Meditace shaman spirit
Šamanské meditace v duchu amazonského pralesa v podání zkušeného peruánského šamana.
16:00–17:50Viliam Poltikovič: Učitelé z hvězd
Promítání filmu o peruánských šamanech, UFO a paralelních světech, který zcela změní váš pohled na svět okolo vás. Následuje beseda s V. Poltikovičem.

SÁL III

10:00–11:50Lenka Mohammadi: Léčení s Anděly
Máte problémy ve vztazích, necítíte se sami se sebou spokojeni, nevíte, jakou cestou se vydat, protože vás vlastně nic nebaví? Přesně tak se projevuje disharmonie vnitřních energií ŽENY a MUŽE. Přijďte si je prožít za přítomnosti vašich světelných průvodců. (s sebou blok a psací potřeby)
12:00–12:50Soňa Procházková: Detoxikace těla a mysli
Jak naše tělo funguje. Čím vším jsme schopni ho znečistit a co vše je potřeba očistit na tělesné i duchovní úrovni – myšlenka, ego, naše tělo. Zamyšlení nad sebou samými.
13:00–13:50Tomáš Prokeš: Podpůrná léčba chronických a onkologických onemocnění
Nestačí léčit jen důsledek – projev nemoci, ale především její příčinu. Zanikne–li příčina, zanikne i nemoc sama. Pak již žádné chemické léky, ani operace nebudou potřeba.
14:00–15:50Marcela Neumanová: Pranic Energy Healing
Životní energie v našem běžném životě.
16:00–17:50Ing. Zdeněk Jermář: Filozofie civilizačních nemocí
Opravdu za ně může civilizace, nebo je jejich příčina hluboko v nás samých? A kudy vede cesta k jejich léčbě?

Sobota 7. 12. 2013

SÁL I

10:00–10:50Bc. Soňa Jarošová: Síla kvantové terapie
Každý problém existuje pouze ve vaší hlavě. Zbavte se ho kvantovou terapií, stejně jako negativních myšlenek, které ve vás navozují pocit smutku, strachu, hněvu, úzkosti, závislosti na jídle, cigaretách, nebo partnerovi, ale i chybných domněnek o sobě, které vám nedovolují „vzlétnout“.
11:00–11:50Ing. Jiří Mareš: Zdravotní problémy – naše a cizí duše
Řešení fyzických a psychických potíží metodou hlubinné abreaktivní psychoterapie.
12:00–12:50Marcela Chroboková: Jedinečná informace ve vaší ruce
Každá ruka je jedinečná. Na subdominantní ruce jsou naše dispozice a na dominantní ruce jsou informace, zdali schopnosti využíváme, či nikoliv. Přes ruku je moje cesta k sebepoznání. Pojďte se mnou hledat a uvědomit si svoji božskou podstatu.
13:00–13:50Ing. Václav Boura: Elektroakupunkturní diagnostika a terapie
Jak tato přesná a jedinečná metoda funguje a jak ji Václav Boura využíval na námořních lodích i na klinikách.
14:00–14:50Mgr. Ladislava Štěpánková: Zdraví v souvislostech
Zdraví je první předpoklad pro život v harmonii aneb co mohu pro sebe udělat tady a teď. Irisdiagnostika, psychosomatika a harmonizace v poradně zdraví. Jak reaguje organismus na beta-glukan – přírodní imunostimulátor z hlívy ústřičné.
15:00–15:50Martina Smíšková: Australské květové esence
Australské květové esence – lék na dnešní dobu – řeší aktuální problémy současné společnosti, léčí příčiny psychických a fyzických problémů. Součástí přednášky budou názorné ukázky, kde uvidíte, jak rychle a efektivně esence účinkují.
16:00–17:50Martina Hrabálková–Vivianna: Já jsem kdo jsem (7 archandělů v 7 čakrách)
Přijměte pozvání na Cestu Poznání, kdy za přítomnosti archandělů projdeme čakrovou stezkou a nalezneme odpovědi na otázku „Kdo jsem a s čím přicházím?“ „Jak mohu pomoci sobě a druhým?“ Odcházejme s pocitem naplnění a nadšení, které vneseme do následujících dnů.

SÁL II

10:00–10:50MUDr. Karel Erben: Biochemické zdraví vs. Spolek Sysifos
Spolek skeptiků Sisyfos šíří dezinformace, kterými se snaží lidem zabránit, aby využívali princip: „Mít biochemické zdraví je jako vlastnit záruční list na dlouhý život dožitý do poslední chvíle v dobrém mentálním i„fyzickém stavu“. Tím se snaží občanům zabránit, aby se tak zbavovali svých civilizačních onemocnění.
11:00–11:50MUDr. Jiří Marek: Bolesti zad, kloubů, svalů a šlach
Jak se zbavit disbalancí, které jsou příčinou bolestí. Diagnostika a sebediagnostika, rozbor vzniku a léčby, pohybový a cvičební režim při léčbě a prevenci.
12:00–12:50Mgr. Petr Fridrich: Smíchem ke zdraví
Až 80 % dospělých v západní civilizaci „ztratilo svůj smích“ a má tendenci k vážnosti, která je projevem stresu. A přitom radost, veselost, hravost a smích pozitivně působí na naše fyzické i mentální zdraví a vede nás k srdečnosti, soucitu a nepodmíněné lásce.
13:00–13:50Putující (S.E.M. v ČR): Silná energetická místa v ČR – XI. díl
Naše vlast je neuvěřitelně bohatá na místa se silnou pozitivní energií. Přijďte poznat další z nich v oblíbeném cyklu.
14:00–15:50PhDr. Iva A. Volf: Umění čtení obličejů I.
Historie fyziognomie. Popis jednotlivých částí obličeje horizontálně a vertikálně. Popis tvaru lebky, postavení uší, očí, obočí, nosu, brady sanic, lícních kostí atd. Shrnutí významu a vliv jednotlivých částí na životní průběh jedince.
16:00–17:50Miroslava a Miroslav Faltusovi: Co skrývají pyramidy a tajemství faraónů

SÁL III

10:00–10:50Michal Ježek: Sám sobě léčitelem
Jak naše okolí ovlivňuje naše pocity, nálady, povahu, vztahy či zdraví? Posílení vnitřní energie, praktická harmonizace pomocí pentagramu. Nejnovější techniky a recepty sebeléčení coby první pomoc při potížích na těle i na duši?
11:00–11:50Ing. Hana Hrbáčková: Homeopatie jako cesta k vyléčení
„Kdo není připraven změnit svůj život, nemůže se uzdravit“ (Hippokratés)
12:00–13:50Antonín Turek: Ra-Sheba terapie, metoda Spinal Touch
Zkušený terapeut, žák legendárního léčitele Paseky vás seznámí s neinvazní metodou předávání energie Ra-Sheba, která vznikla v Egyptě a používá se dodnes, a také s neinvazivní dotekovou metoudou Spinal Touch, při které se pomocí jemných doteků stimulují akupresurní body, meridiánové dráhy a reflexní zóny nacházející se na hýždích, zádech, krku, hlavě a na břiše.
14:00–14:50RNDr. Jitka Hořejšová: Biochemické zdraví a civilizační choroby…
Specialistka na anti-aging, která se zaměřuje na udržení zdravého těla a mysli do vysokého věku, vám prozradí, jak můžete ovlivnit biochemii svého těla a zbavit se civilizačních nemocí.
15:00–16:50Elena Tomilina: Tajemství zdravého života
Seminář s cvičením pro účastníky jakéhokoliv věku, zaměřený na ozdravění a harmonizaci vlastního těla a duše, na umění nabírat a pocítit energii. Seznámíte se s různými směry ze starých východních tradic vedoucí ke zdraví a dlouhověkosti (mj. omlazující samomasáž se speciálními zvuky na vnitřní orgány). Také vám představíme Školu zdraví Eleny Tomiliny. Možno zakoupit na semináři i cvičební DVD (á 290,– Kč).
17:00–17:50Elena Tomilina: Tajemství zdravého života – praktické cvičení
Vyzkoušíte si komplexy z Taoských starých tradic s okamžitým účinkem – způsoby dýchání i velmi účinnou paradoxní dechovou gymnastiku, doporučovanou nejen při onemocněních dýchacího systému, ale také při onemocněních srdce a cév, nervových chorobách a poruch funkce pohlavního systému jak u mužů tak i u žen. Pomáhá také i pacientům, připoutaným na lůžko, dokonce v těch nejtěžších případech. Dále velmi účinný komplex „Jívový pás“ na zpevnění břicha, formování postavy a regeneraci práce vnitřních orgánů.

Neděle 8. 12. 2013

SÁL I

10:00–10:50Jana Tůmová: Jak být tady a teď… šťastný
Harmonie Duše, Ega, Srdce a Těla a život v přítomném okamžiku. Jak porozumět svým rozhodnutím a jak ovládat své životní kroky.
11:00–11:50Ing. Helena Homolová: Dornova metoda a Spinal Touch
Poznejte dvě velice účinné a jemné metody, které vám pomohou zbavit se nejen bolestí zad.
12:00–12:50Olga Sellene: Duše, vztahy a souvislosti
Pochopení je cesta ke kvalitnímu životu.
13:00–13:50Pavel Kobza: Praktické pomůcky léčitele
Siderická kyvadla, virgule, dráty virgule, vlaštovka tensor a další užitečné pomůcky včetně praktických ukázek jejich použití.
14:00–14:50Zdeněk Kovář: Kauzální Medicína
Kauzální Medicína nachází a skutečně odstraňuje příčiny nemocí. Dnešní témata, vztahy, vazby, zdraví, soustředěnost, energetická cvičení.
15:00–15:50Radek Zámiš: Frekvenční terapie a novinky
Jednoduchý a rychlý způsob, jak se zbavit virů a bakterií.
16:00–16:50Ing. Alena Čupová: Alergie a celostní medicína
Terapeutka vám předá poznatky z vlastní praxe. Proč reagujeme jinak? Co dělat, když alergolog nepomáhá? Odpovědi na vaše otázky.
17:00–17:50Tatiana Kejvalová: Andělé, intuice, sebeuzdravování, Kundaliní

SÁL II

10:00–11:50Mgr. Vladimír Halama: Magie, psychoterapie a Bůh
Jak si rozumí moderní psychiatrie, psychologie a psychoterapie se spiritualitou a esoterikou? Jaký vztah má křesťanství k magii? Jak mohou pomoci tradiční nauky při řešení životních problémů a léčení? Pojďme najít společnou řeč mezi zdánlivě rozpornými oblastmi.
12:00–12:50Jitka Valdová: Irisdiagnostika a analýza kapky krve
Spojení tisícileté tradice irisdiagnostiky s moderním postupem analýzy kapky krve v temném poli mikroskopu vytváří velmi přesný diagnostický postup, který může být kvalitním základem vaší cesty za zdravím.
13:00–14:50ThDr. Mgr. Marek Dluhoš, Th.D: Člověk v pohledu esoterních nauk
Přednášející působící na Univerzitě Karlově se zaměří na proměnu člověka v celistvou a zdravou osobnost z pohledu esoterních nauk.
15:00–16:50Nelly Ihnátová: Runy a jejich využití v životě
Runová magie v sobě skrývá poselství starých druidů s nesmírnou mocí. Poznáte, jak nám symbolika run může pomoci v dnešním životě. Seznámíte se s různými rituály a výrobou ochranných zasvěcených runových talismanů jako drátkovaných šperků s minerály.
17:00–17:50Mgr. Miroslava Papajíková: Sebeprezentační dovednosti
Interaktivní přednáška podpořená praktickými ukázkami se bude týkat mezilidské komunikace, naší sebeprezentace a úskalí interpretace. Podloženo poznatky z psychologie, andragogiky a psychomotoriky. Dozvíte se, jak zlepšit svůj projev a uvědomíte si komunikaci i svou roli v ní v širší souvislosti.

SÁL III

10:00–10:50Eva Langmaierová: Konstelace pro vztahy a zdraví
Život je nekonečná škola a každý okamžik života představuje lekci. Problém tkví v tom, že nás nikdo nenaučil, jak se správně orientovat v rodinných záležitostech, že existuje hierarchie a zákon lásky, systém hodnot.
11:00–11:50Petra Drahokoupilová: Panenské oleje – léčivé zázraky v přírodě
Jak oleje působí v těle a čím ovlivňují naše zdraví. Jak je vybírat, jak poznat jejich původ a kvalitu.
12:00–13:50Alita Zaurak: Nad mapou zrození
Jak nám může astrologie a výklad horoskopu napomoci zorientovat se v životě a aktuální situaci? Co nám sdělují tranzity planet, jak se na ně napojit a využít je ke zlepšení a poléčení vztahů, zdravotního stavu, seberealizace a dalších důležitých oblastí?
14:00–14:50Blažena Mottlová: Léčení a transformace
Podněty k léčení v Novém světě – změna ve všeobecném vnímání poradenství. Transformační proces po roce 2012, přísun vysokovibračních energií Mahátma, Shamballa 12 D a očistná metoda fialového plamene. Duchovní vzestup a ukončení starých léčitelských systémů.
15:00–15:50Marcela Pešková: Rodinné (systémové) konstelace, ukázka
Systémové konstelace umožňují nahlédnout skryté vlivy (uložené v podvědomí), které působí na náš život. Je to zážitková metoda, která podporuje uvolnění potlačených emocí a zároveň nás konfrontuje s myšlenkovými vzorci, které jsme přejali výchovou a které je potřeba proměnit tak, aby podporovaly život v pravdě (a lásce) nás i ostatních.
16:00–17:50Jaroslav Kalousek: Jak se neztratit na Cestě
Po informačním půstu přišla informační exploze. A kdo se má v tom množství duchovních směrů a technik vyznat…
 

Pin It on Pinterest

Share This