VÝSTAVA ZDRAVÍ, OSOBNOSTNÍHO RŮSTU, PREVENCE A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

Minerva vás zbaví bolestí těla i duše

Stačí zapálit, přiložit a brzy můžete očekávat vymizení chronických zánětů a otoků, odplavení toxinů, zmírnění bolestí, zlepšení imunity a vitality celého organismu. Přesně to dokážou tělové a ušní svíce. Přijďte se je naučit používat na 47. Minervu – mezinárodní výstavu zdraví a esoteriky, která se uskuteční 21.–22. září v Michnově paláci na Malé Straně.

Tělové svíce se používají v tradiční indiánské medicíně a jejich princip je jednoduchý: při hoření vzniká tzv. komínový efekt, díky kterému jsou z těla vytahovány škodliviny, zlepšuje se prokrvení tkání, uvolňuje se svalové napětí a odstraňují energetické bloky. Pokud na 47. Minervě zavítáte na přednášku léčitele Michala Ježka, dozvíte se nejen více o jejich účincích, ale také si je můžete zakoupit a naučit používat.

To ale není jediný důvod, proč byste měli o 3. zářijovém víkendu na Minervu vyrazit.

Co všechno tedy na vás čeká?

  • MUDr. Renata Filipová vás seznámí s revoluční metodou AtlasPROfilax®, která pouhým uvedením prvního krčního obratle do správné pozice dokáže odstranit bolesti pohybového aparátu a spoustu dalších potíží.
  • Naši předkové nepoužívali ke kosmetickým i léčebným účelům žádné krémy a gely plné chemikálií, ale čisté přírodní oleje obohacené maximálně o esence z bylin. Pojďte je napodobit i vy!
  • Zajímává vás mayský mýtus stvoření světa? Pak si nenechte ujít setkání s Mgr. Zuzanou Marií Kostićovou, Ph.D. (Katedra religionistiky, Univerzita Karlova v Praze)

    Posvátná mayská kniha Popol Vuh z šestnáctého století vypráví, jak se Hunahpú a Ixbalanqué vypravili do podsvětí na odvážnou výpravu: díky hieroglyfickým nápisům pak známe i o tisíc let starší verzi, kterou si vyprávěli klasičtí Mayové a která ústí v samotné stvoření světa. V přednášce se vypravíme do světa mayských mýtů, do temných podzemních jeskyní, kde číhají zlí bohové smrti, kde trpí a umírá kukuřičný bůh a odkud se vynořují vítězní hrdinové, aby se proměnili v hvězdy.

  • Seznámit se budete moci i s orgonity – unikátními energetickými zářiči, které vám pomohou zharmonizovat vaše tělo i byt.
  • Léčivé konstelace v podání Jany Tůmové vám pomohou odhalit příčiny vašich nezdarů ve vztazích i práci, stejně jako vaši pozici v rodinném společenství i energii obydlí.

Program přednášek a seminářů

Sobota 21. září 2013

SÁL I

10:00–10:50MUDr. Renata Filipová: ATLASPROFILAX – první krční obratel
První krční obratel, nazývaný atlas, je prakticky u všech lidí v nesprávné pozici a tento stav může být příčinou celé řady fyzických i psychických potíží. Nápravu nabízí metoda ATLASPROFILAX.
11:00–11:50Ing. Katyma Murtazina (Kazachstán): Čistý člověk, čistá karma
Co znamená čistá karma z hlediska východních mystických učení, jaké metody můžeme používat v současné době pro její očistu? Proč je toto tak důležité pro duchovní evoluci člověka?
12:00–12:50Bc. Soňa Jarošová: Rekonektivní terapie
Co vše vám může přinést terapie energií: Jste vyčerpaní, nic nestíháte? Dáme vám vitalitu a sílu. Už dlouho marodíte? Začnete se uzdravovat. Zapomněli jste se radovat ze života? Vzpomenete si.
13:00–13:50Michael Rymer: Tajemný svět kadidla
Historie, spiritualita a význam jedné z nejdůležitějších pryskyřic a nejvíce univerzálního vykuřovadla vůbec.
14:00–14:50Jana Niessnerová: Láska a vztahy v dlani
Linie na dlani skrývají tajemství šťastného partnerského vztahu, sexuality i emocí. Jak najít v dlani možnost rozvodu i opětovné nalezení nové lásky?
15:00–15:50Mgr. Ladislava Štěpánková: Zdraví je moje svobodná volba
Zdraví by mělo být naší prioritou a je také naší svobodnou volbou. Irisdiagnostika, psychosomatika a harmonizace v poradně zdraví. Jak reaguje organismus na beta-glukan, přírodní imunostimulátor z hlívy ústřičné.
16:00–16:50Olga Sellene: Vztahy mají souvislost s duší
Poznání příčin problému je první krok k nápravě.
17:00–17:50Jaroslav Kalousek: Archandělé a Nanebevzatí Mistři
Jak „zapojit“ tyto úžasné bytosti do našeho všedního života.

SÁL II

10:00–11:50Katedra religionistiky, Univerzita Karlova v Praze
Mgr. Zuzana Marie Kostićová, Ph.D.: Mayský mýtus o stvoření světa

Posvátná mayská kniha Popol Vuh z šestnáctého století vypráví, jak se Hunahpú a Ixbalanqué vypravili do podsvětí na odvážnou výpravu: díky hieroglyfickým nápisům pak známe i o tisíc let starší verzi, kterou si vyprávěli klasičtí Mayové a která ústí v samotné stvoření světa. V přednášce se vypravíme do světa mayských mýtů, do temných podzemních jeskyní, kde číhají zlí bohové smrti, kde trpí a umírá kukuřičný bůh a odkud se vynořují vítězní hrdinové, aby se proměnili v hvězdy.
12:00–13:50Mgr. Vladimír Halama: Životní cíl: který je ten pravý?
Jsou mezníky, jež jsme si v životě vytyčili, těmi správnými cíli? Nevynakládáme příliš mnoho sil na nepodstatnosti, zatímco věci důležité unikají naší pozornosti? Proč je dobré uvědomit si hodnotu životních cílů?
14:00–14:50MUDr. Lucie Petrová: Tajemství skutečných příčin nemocí
Rozdílné pohledy klasické a alternativní medicíny na příčiny nemocí, souvislost s životním stylem na fyzické a duševní úrovni. Je v dnešní době možná změna přístupu k nemocem?
15:00–15:50Magdaléna Ria Kovaříková: Snadná léčba tělovými svíčkami
Jak pomocí tělových svící efektivně obnovit harmonické proudění energie, posílit imunitní systém, detoxikovat organismus, odstranit negativní energie a nemoci, zbavit se bolestí, zánětů a dalších potíží.
16:00–16:50Mgr. Adam Novák: Obohaťte svůj život kreativní cestou (Přednášející Cesty poznání, o.s.)
Schopnost vytvářet něco nového je zásadní složkou života, neboť se úzce váže ke smyslu života a osobnímu obrazu. Na workshopu spojíme sebepoznání, uměleckou tvorbu i teorii z oblasti kreativního myšlení. Přijďte s námi vykročit kreativní cestou!
17:00–17:50Jakub Trpiš: Co dělají úspěšní lidé lépe? (Přednášející Cesty poznání, o.s.)
Můžeme žít naplněný život. Tím není myšleno dosažení nirvány či osvícení, ale to, že se cítíme většinu dne spokojeni. Co má většina úspěšných lidí společného?

SÁL III

10:00–11:50Ing. Dana Julínková: Jak vzniká trauma a jak se řeší
Jak funguje nervový systém? Jak reagujeme na ohrožení? Kdy a jak vzniká trauma a jak je mu možné předcházet? A jak trauma vyřešit?
12:00–13:50Antonín Turek: Unikátní metody pro vaše zdraví
Zkušený terapeut, žák legendárního léčitele Paseky vás seznámí se zajímavými metodami diagnostika a léčby: Spinal Touch, radiestezie, DiaDENS terapie, psychosomatické metody, přístrojová diagnostika… Jak vám pomohou vyřešit vaše zdravotní a osobní potíže?
14:00–14:50Miloslav Ponec: Léčivá moc včelích produktů
Jaký význam má med, propolis či mateří kašička v prevenci a léčbě nemocí?
15:00–16:50Ludmila Pražáková: Minulé životy v nás
Vliv minulých životů na ten současný. Co je to osud? Jaké diagnózy a problémy si můžeme přenášet z minulých životů? Plus cvičení s energií a nácvik technik umožňujících nahlédnout svou pradávnou minulost.
17:00–17:50Bc. Renata Škrabalová: Spiralyoga
Cvičení, které srovnává jak fyzickou strukturu těla (skoliózy, posuny obratlů a kloubů, špatné zapojení svalů), tak energetické pole. Spojuje v sobě poznatky jógy, tai-či a metod práce s myslí (např. Silvovy metody).

Neděle 22. září 2013

SÁL I

10:00–10:50Ing. Jarmila Mandžuková: Myšlení uzdravuje
Naše myšlení dokáže hlubokým a zásadním způsobem ovlivnit všechny oblasti našeho života včetně zdraví. Přednáška přináší zajímavá doporučení, návody a rady k aktivaci léčivých schopností organismu, procesu sebeuzdravení a šťastnějšímu životu.
11:00–11:50Jan Nammo Bradáček: Probouzení citlivosti
Přijímání stínů, kultivace milujícího přístupu, vnitřní osvobození.
12:00–12:50Marcela Chroboková: Poznej sebe, poznáš svět
Každý je jedinečný unikát. Já neumím to, co umíte vy a možná já vás mohu něčím obohatit! Poznejme sebe pře informaci v rukou.
13:00–13:50RNDr. Libor Hanák: Neznámé účinky bylin a doplňků stravy
Řada známých čajů, bylin a doplňků stravy (zelený čaj, ginkgo biloba, šišák resveratrol, pycnogenol…) mají řadu nepříliš známých léčebných účinků. Proč potřebujeme antioxidanty? A proč jejich potřebu nepokrývat pouze vysokou drahého ovoce a zeleniny?
14:00–14:50Tatiana Kejvalová: Skrze Kundaliní k osvícení
Seznamte se s možnostmi probuzení Hadí síly a dramatickými pochody jejího procházení.
15:00–15:50Daniel Matoušů: Jak pečovat o čakry?
Každému člověku je umožněno růst a rozvíjet se a k tomu jsou potřebné péče o vlastní energie. Co jsou čakry, co ovlivňují a jak o ně pečovat?
16:00–16:50Jarmila Kučmášová: Urinoterapie a rakovina
Praktické používání vlastní moči „směrem“ k onkologickým diagnózám.
17:00–17:50Hana Körnerová: Jak být sama sebou v partnerském vztahu?
Dokud ve vztahu nedokážeme být sami sebou, budeme stále žít závislosti a hřát si ublížení. Jen mi sami jsme zodpovědní za to, co žijeme. Plus praktické příběhy ze života.

SÁL II

10:00–10:50MUDr. Jiří Marek: Záda a klouby potřebují pohyb
Proč nás občas nebo trvale bolí záda, klouby či svaly? Zkušený fyzioterapeut vám poradí, jak tyto potíže léčit a jak jim předcházet. Proč to nejde bez pohybových aktivit?
11:00–12:50Katedra religionistiky, Univerzita Karlova v Praze
ThDr. Mgr. Marek Dluhoš, Th.D.: Československý hermetismus 20. století

Přední českoslovenští hermetikové chápali tento směr jako esoterní vědu. Osobnosti jako Griese, Kefer, Kabelák, Bardon a další dodnes ovlivňují mnohé zájemce o tuto problematiku. Kdo byli a za co bojovali? Co dokázali a co už jim nebylo dopřáno? Jak viděli osud člověka? Co může československý hermetismus nabídnout v 21. století?
13:00–13:50Marie Beznosková: Andělé kolem nás
Jak otevřít duši andělům.
14:00–14:50Nelly Ihnátová: Svíčková runová terapie
Runová magie v sobě skrývá poselství starých druidů a gothi s nesmírnou mocí. Jak může síla run pomoci v dnešním životě? Naučte se praktikovat rituály, vyrábět ochranné runové amulety a talismany z kamenů metodou drátkování.
15:00–16:50Blanka a Jiří Sehnalovi: Indiánský drak – co o nás ví?
Procházející přítomnost planet nám pomocí astromedicínské diagnostiky určí příčinu onemocnění a individuální určení léku i léčebného programu. Plus použití nilského kříže, Davidovy hvězdy a kyvadla k léčení a odrušení zón a záření.
17:00–17:50Radek Zámiš: Frekvenční terapie – bezpečná a rychlá léčba
Jaké jsou možnosti frekvenční terapie? Proč je tato metoda rychlejší a bezpečnější než postupy klasické medicíny? Kterých zdravotních neduhů se můžete zbavit pomocí přístroje zapper?

SÁL III

10:00–10:50Pavel Karpeta: Tajemství stromu života
Dávná historie této Země, polovina vývojového cyklu o sedmi stupních, opětovné smíření boha bohyně jako zlomový bod vývoje… Jak se tohle všechno dotýká vašich životů?
11:00–11:50Jana Tůmová: Vztahy Duše a Srdce a Těla
Naučte se žít v přítomném okamžiku a zharmonizovat své bytostné JÁ.
12:00–12:50Ivan Benetin: Zázračné orgonity
Jak orgonity vznikají, jakým způsobem ovlivňují energii těla a prostoru a jak je správně používat při ovlivňování fyzického i psychického zdraví.
13:00–14:50Mgr. Vladimír Halama: Magie a moderní psychoterapie
Jak si rozumí moderní psychiatrie, psychologie a psychoterapie se spiritualitou a esoterikou? Jak mohou pomoci tradiční nauky pomoci při řešení životních problémů a léčení? Převratný pohled na duševní choroby, historie šílenství, psychospirituální krize, mimořádné stavy vědomí, regresní terapie, exorcismus, dobro, zlo, intuice…
15:00–15:50Josef Kaplan: Vliv psychiky na naše zdraví
Nejen bolesti zad a kloubů, ale i další zdravotní potíže mají svou příčinu v naší mysli. Zkušený nevidomý léčitel vám poradí, jak pracovat s psychikou, abyste uzdravili tělo.
16:00–17:50Antonie Krzemieňová: Síla myšlenky
Jakým způsobem ovlivňuje myšlení naše zdraví? A jak této skutečnosti využít v léčbě těla i ducha?
 

Pin It on Pinterest

Share This