Motto:  „Tvůj život je jako prázdná sklenice a je jen na tobě, čím si ji naplníš, protože nakonec si to stejně vypiješ sám.“

Když se tradice skloubí s novými nápady

přichází

VÁNOČNÍ MINERVA 2012

Již 44. ročník této populární a oblíbené mezinárodní výstavy Vás i tentokráte zve ke švédskému stolu plnému skutečných lahůdek ze světa zdraví a ezoteriky. Přijďte se nasytit a také naplnit svou „prázdnou sklenici“ výživným koktejlem toho nejlepšího, co mistři nabízejí.

44. Minerva – poradna zdraví a esoteriky

7.–9. 12. 2012 od 10:00 do 18:00
Michnův palác

Nachází se nedaleko kostela Pražského Jezulátka v prostorách Tyršova domu (Újezd 450/40, Praha 1, tram. 12, 20 a 22, zastávka Hellichova) a je považován za skvost Malé Strany.

Vánoční akademie se uskuteční v přízemí a v 1. patře Michnova paláce. V přízemí naleznete spoustu nových i tradičních nabídek pro Vaše zdraví a duševní rozkvět, ale také spoustu milých dárků, vánočních překvapení a inspirací pro Vás i pro Vaše nejbližší (čaje, svíčky, léčivé obrazy, pyramidy, kameny, šperky, karty a mnoho dalšího).

První patro je vyhrazeno pro bohatý program, který se bude odehrávat hned ve třech sálech najednou.

Těšit se můžete například na:

 1. Tajemství mistrů Šaolinu
  (tradiční škola čínského Wu-shu mistra Qin Ming Tang představí zdravotní cvičení ke zvýšení tělesné energie a k podpoře imunity)

  Tradiční škola čínského Wu-shu mistra Qin MingTan učí 8 forem cvičení Tai-ji Qi-gong (čte se Tchaj-ťi Či-kung). Toto cvičení je určené všem, pro svou fyzickou nenáročnost potěší také seniory a netrénované lidi se sedavým zaměstnáním. (www.wushucentrum.cz/shaolin)

 2. Masáže teplými plátěnými bylinnými sáčky
  (léčebná relaxační a detoxikační masáž je díky svým účinkům velmi vyhledávaná v mnoha částech světa a v součastnosti je žhavým hitem i v Evropě)

  Masérka Michaela Pránová představí nový druh ruční masáže, při níž se díky speciálním tahům a prohřívání uvolňuje bylinná esence, která se přes svalstvo a kůži dostává do krevního oběhu. Léčivé látky z bylin tak příznivě působí na imunitní a lymfatický systém. Masáž odbourává stres, vyplavuje toxiny z těla, aktivuje látkovou výměnu a povzbuzuje činnost ledvin.

 3. Léčivou sílu šamanů
  (v dokumentu režiséra Viliama Poltikoviče a workshopu peruánského šamana Juana Carlose Pacay Gomeze)

  Nový dokument režiséra, kameramana a spisovatele Viliama Poltikoviče Vás zavede do Amazonského deštného pralesa a představí Vám tamější šamany, ale hlavně nápoj Ayahuasca. Po skončení filmu následuje beseda s Viliamem Poltikovičem a také workshop peruánského šamana Juana Carlose Pacaya Gomeze. Tento zajímavý muž se narodil v Iquitos, v severní části Peru, a pochází z rodiny šamanů a léčitelů.

 4. Alchymii a magii ve světle křesťanství
  (v zamyšlení českého filozofa a teologa doc. ThDr. Ivana Odilo Štampacha)

  Alchymie a magie ve světle křesťanství je zamyšlením českého religionisty, teologa, filozofa a vysokoškolského pedagoga Doc. ThDr. Odilo Ivana Štampacha. Nyní tento muž není pracovníkem žádném církve, ale má široké povědomí o nových náboženských hnutích, ekumenismu i spiritualitě. Poutavě vám ukáže tenkou hranici, za kterou už není radno vstupovat.

 5. Duchovní cestu k řešení problému
  (v  podání výtvarnice a terapeutky Jany Sedlmajerové)

  Dají se problémy řešit duchovní cestou? A jak? Na to vám odpoví česká výtvarnice a terapeutka Jana Sedlmajerová. Na svém semináři Vás navede na cestu k řešení rodinných, pracovních a partnerských vztahů a poznávání sebe včetně pochopení svých úkolů. (www.sedlmajerova.cz)

 6. Daflex
  (s jednoduchou, ale účinnou pomůckou k odstranění bolesti zad Vás seznámí certifikovaná cvičitelka zdravotní tělesné výchovy Dagmar Drastíková, která také vytvořila jednoduchý systém cvičení na bázi vzájemné spolupráce svalů a kostí s nervovým systém)

  Daflex je cvičební pomůcka, s jejíž pomocí svaly hýbou celou naší tělesnou stavbou. Je určena pro zdravé jedince, ale i pro osoby se sníženou nebo úplně omezenou hybností končetin. Je unikátní svou jednoduchostí.

 7. Tajemství krásy a zdraví budoucnosti
  (které Vám prozradí Radka Volhejnová, zakladatelka nového studia Glamour Academy a jednatelka společnosti Kalokagathie s.r.o., založené v roce 1997)

  Studio Glamour Academy otevřela jeho zakladatelka terapeutka, masérka a koučka Radka Volhejnová teprve nedávno, ačkoli v oboru pracuje již od roku 1997. Její filozofií je spojení duševní a fyzické krásy a zdraví. Každý z nás touží být krásný. Radka Volhejnová (bývalá Miss Československa) ale moc dobře ví, že krásný obličej a souměrná postava ještě nezaručují svému nositeli tu „pravou“ krásu. Ta vychází zevnitř a tam se také musí budovat. Mottem Radky Volhejnové i celého týmu studia Glamour Academy je soulad krásy těla, duše a mysli. A cíl cesty jejího klienta? Zdravá krása v dokonalé harmonii s jedinečnou a originální osobností. Tato terapeutka je přesvědčena, že každý je strážce svého vlastního pokladu (zdraví, vitality, lásky a krásy osobnosti) a studio Glamour Academy je jen prostředkem, jak člověku pomoci to vše v sobě objevit a naučit se o to pečovat. (www.glamouracademy.cz).

A samozřejmě na spoustu dalších neméně zajímavých přednášek…

Nezapomeňte, že Minerva byla římská bohyně moudrosti, řemesel a zdraví. Vánoční akademie Minerva 2012 se po tři dny stane jejím chrámem.

Program přednášek a seminářů

Pátek 7. prosince 2012

SÁL I

10:00–10:50Quin Fei: Jak pečovat o svůj život
Péče nejen o zdraví, ale i o život jako celek z pohledu čínské medicíny.
11:00–11:50Jana Říšová: Lékař léčí?
I vy jste schopni zvítězit nad nemocí. Jak na to?
12:00–12:50Daniel Matoušů: Důvody lidské existence na Zemi
Zodpovědnost a kreativita každého jedince tvoří novou přítomnost na této planetě.
13:00–13:50MUDr. Eva Moučková: Bezlepkové vánoční cukroví
Zdravé recepty na vánoční dobroty ocení nejen celiaci, ale pochutná si na nich úplně každý.
14:00–14:50Zdeňka Ester Batšeba Weisová: Transformace vztahů 2012
Velké změny, které nás čekají v tomto roce, se dotknou i vztahů mezi mužem a ženou. Co můžeme očekávat?
15:00–15:50Tatiana Kejvalová: Co ještě život skrývá
V souvislosti s blížící se transformací obracíme pozornost na důležité životní předěly.
16:00–16:50Mgr. Ladislava Štěpánková: Léčba a prevence s beta-glukanem
Jak probíhá harmonizace v Poradně zdraví pomocí beta-glukanu z hlívy ústřičné, stravovacího a pitného režimu.
17:00–17:50Mgr. Jarmila Šimáková: Emoce versus nemoce
Za každou nemocí se skrývá emoce. Základem je změna myšlení, myšlenky vyvolávají emoce a dlouhodobě prožívaná emoce přitahuje konkrétní nemoc.

SÁL II

10:00–10:50Bc. Soňa Jarošová: Kdo doopravdy jsme
Za 7 dní a nocí v naprosté tmě jsem se stala „vším a zároveň ničím“, hledala jsem odpovědi na otázky, které přicházely, a o ty se s vámi podělím.
11:00–11:50Martin Vokoun a Marcela Zahatlanová: Toxický svět
Kde všude se nacházejí toxické látky, jak ovlivňují zdraví a jak se jich efektivně zbavit, plus tajemství kosmetického průmyslu, která se neměla dostat na veřejnost.
12:00–12:50Léčebné působení galerie Cesty ke světlu Zdeňka Hajného
MUDr. Soňa Hájková

Zakladatel, terapeut a lektor Centra přírodní léčby působícího v prostředí galerie
Poutavé vyprávění o léčivosti obrazů i kompozic z krystalů, o meditačních zkušenostech v galerii, o procíťování světla v sobě skrze umělecká díla, o rozmluvách s obrazy a jiných zajímavostech z obřadů a rituálů pořádaných v galerii.
Vesmírná píseň
Hudebně obrazová fantazie, vytvářená projekcí a prolínáním unikátních kompozic obrazů Z. Hajného a kosmických snímků z Hubbleova i pozemských dalekohledů. Autor: Z. Hajný, scénář a režie: V. Poltikovič
13:00–13:50Ing. Václav Vašek: Frekvenční terapie virů a bakterií
Zlikvidujte viry, plísně či bakterie během několika minut bez antibiotik s pomocí frekvenční terapie přístrojem Zapper.
14:00–15:50Vladimír Masopust: Hypnoterapie a sugestibilita
Odborný rehabilitační pracovník z Centra pro léčení a výzkum bolestivých stavů vám představí možnosti využití hypnoterapie nejen v léčbě bolestí.
16:00–17:50Stanislav Motl: Apoštolové temných sil
Televizní reportér a publicista odhaluje okultní kořeny nacismu na našem území. Mágové proti Hitlerovi, tajemství hory Blaník, záhady hradu Zvíkov…

SÁL III

10:00–11:50Bc. Eva Kalivodová Štichová: Andělé a splněná přání
Andělé jsou mezi námi, setkáváme se s nimi denně. Umíme vnímat, jak nás provázejí životem? Komunikujte s Andělskou říší a přejte si.
12:00–12:50Ranka Tučková: Pravda a Láska pro každodenní život
Pravda a Láska jsou hlavní duchovní principy. Pojďte spolu se zenovými Mistra Osha odhalit, jak fungují v praxi.
13:00–13:50Blanka a Jiří Sehnalovi: Indiánské léčení a diagnostika
Moudrost původních obyvatel Ameriky a jedinečná metoda indiánského draka.
14:00–15:50Helena Pěkná: Zasloužíme si být zdraví
Terapie přitahovacích polí učí, jak si zlepšit zdraví a život tím, že se přestaneme napojovat do neprospěšných energetických polí. Převezměte kontrolu nad neviditelnými silami, které řídí váš život!
16:00–16:50Mirek Vodička: Naše oči a světlo (IRISDIAGNOSTIKA s empatií)
Oko je nejen oknem do vaší duše, ale i mapou celého těla.
17:00–17:50Ing. Václav Boura: Diagnostika podle Dr. Volla
Jeden z našich nejznámějších akupunkturistů vás seznámí se základy bioenergetického vyšetření a léčení.

Sobota 8. prosince 2012

SÁL I

10:00–11:50RNDr. Mgr. Hana Sar Blochová: Mysterium Karlštejna
Alchymie, magie a posvátná geometrie u dvora Karla IV., grál země české a karlštejnská mysteria. Přednáška s živou středověkou hudbou.
12:00–13:50Juan Carlos Pacaya Gomez (Peru): Nemoci a duchovní bytosti
Netradiční pohled na příčiny některých nemocí v podání zkušeného peruánského šamana Juana Carlose Pacay Gomeze.
14:00–14:50Olga Sellene: Neobávejte se vývoje vztahu
Jak si pomocí metody SRT poradit s tím, když se naše vztahy vyvíjejí nežádoucím směrem.
15:00–15:50Hana Rakušanová: Léčivé REIKI afirmace
Dr. Usui kromě REIKI přispěl i REIKI afirmacemi (prohlášeními). Hana Rakušanová, REIKI mistr-učitel, vám odhalí jejich poselství pro dnešní dobu.
16:00–16:50Tomáš Prokeš: Zvyšte šanci na opravdové uzdravení
Klasická západní medicína lečí důsledek, celostní medicína se zajímá, jak žijete, co vás trápí, a rozpoznává skutečné příčiny obtíží.
17:00–17:50Dan a Jana Čadovi: Cesta k harmonii pomocí zvuku
Prožitkové setkání se zvukem a vibracemi zpěvu a prastarých duchovních nástrojů (rezonanční lehátko, deštný sloup, sférická píšťala, didgeridoo…). Naučte se vnímat hudbu jinak a naleznete radost a lásku.

SÁL II

10:00–11:50Ing. Adolf Inneman: Ajurvéda jako duchovní transformace
Jak nám může prastaré umění pomoci v duchovní transformaci související s rokem 2012
12:00–12:50Katyma Nováková: Duchovní revoluce z východu
Duchovní evoluce z hlediska východních mystických škol. Jaký mají pohled východní mystické školy na současný stav duchovní úrovně lidstva a jejich rady pro zvýšení této úrovně k dokonalosti.
13:00–13:50Jana Sedlmajerová: Cesta k sobě pomocí zrcadlení
Zrcadlení umožňuje pochopit, jaké kroky v životě udělat, jak změnit myšlení a náhled na život. Jakékoliv utrpení nás učí se přibližovat k lásce.
14:00–15:50Viliam Poltikovič: Maestra ayahuasca
Nový dokument Viliama Poltikoviče o Amazonském deštném pralesu, šamanech a nápoji Ayahuasca, jež člověka vyléčí a pročistí na všech úrovních a otevře mu dvaře do jiných dimenzí + beseda s autorem.
16:00–17:50doc. ThDr. Ivan Odilo Štampach: Alchymie a magie ve světle křesťanství
Zamyšlení význačného českého filozofa, teologa a svobodného zednáře.

SÁL III

10:00–10:50Quin Fei: Tajemství mistrů Šaolinu
Tradiční škola čínského Wu-shu mistra Qin Ming Tang představí zdravotní cvičení ke zvýšení tělesné energie a k podpoře imunity 8 forem cvičení Tai-ji Qi-gong.
11:00–11:50Radka Volhejnová: Tajemství krásy a zdraví budoucnosti
Tajemství krásy a zdraví vám prozradí zakladatelka nového studia Glamour Academy.
12:00–13:50Ing. Ludmila Nováková: Karma, vztahy a numerologie
Praktický seminář vás naučí, jak si vypočítat, zda bude vztah naplněný, dlouhodobý či jen na chvíli, v jakých vztazích jsme byli v minulých životech atd.
14:00–14:50Martina Wilczkeová: Narodili jsme se, abychom byli šťastní
O pyramidách, jejich významu pro dnešního člověka, o vodě a její schopnosti reagovat na naše myšlenky a emoce a léčit.
15:00–15:50Eva Maratová a Marie Chalupová: Jak posílit imunitní systém
Jak posilovat imunitu v běžném životě, aspekty ovlivňující imunitní systém a co můžeme sami pro sebe udělat.
16:00–17:50Ivo Fluksa: Volné energie
Vztahy duchovních a materiálních hodnot na konci roku 2012.

Neděle 9. prosince 2012

SÁL I

10:00–10:50MUDr. Eva Moučková: Vánoční byliny
Bylinky, které nám ve vánočním čase pomohou přinést zdraví, pohodu a harmonii do naší mysli.
11:00–11:50Ing. Helena Homolová: Uzdravte svou páteř
Netradiční pohled na příčiny a nápravu bolestí páteře
12:00–12:50Tomáš Vojta: Poselství našich snů
Co to jsou sny? Co všechno jsou sny? Jak s nimi pracovat? Má smysl hledat významy snů ve snářích?
13:00–13:50Hana a Jiří Rakušanovi z Růžodola: ZPĚVOLÉČBA – uzdravení zpěvem
Naše tělo přirozeně vibruje frekvencemi lásky a světla. Díky strachu, stresu a nenávisti však máme ale tělo prostoupené destruktivními frekvencemi. Zpěvem se můžeme vrátit k původním laskavým vibracím.
14:00–15:50František Horváth: Kouzlo zvuku Tibetské mísy
Poznejte historii tradičního nástroje, který umí obnovit proudění životní energie. Naučte se na tibetskou mísu hrát a vychutnejte si masáž jejím zvukem. Poznejte historii tradičního nástroje, který umí obnovit proudění životní energie. Naučte se na tibetskou mísu hrát a vychutnejte si masáž jejím zvukem.
16:00–16:50Kristýna Vavřínová: Jak se přestat bát
Jak se zbavit strachu a dosáhnout hojnosti? Jak spolu obojí souvisí?
17:00–17:50PaedDr. Mgr. Marie Kotábová: Jak se ubránit manipulaci
Co všechno je manipulace a proč máme problém ji poznat. Obrana před manipulativním kritikem. Triky, jak si ustát své a být sám sebou.

SÁL II

10:00–11:50Michal Ježek: Tělové a ušní očistné svíce
Jak využívat svíce k léčení řady fyzických obtíží, praktické ukázky.
12:00–12:50Josef Kaplan: Vánoce bez bolestí zad
Jak obnovit proudění energie a zbavit se bolestí zad.
13:00–14:50Dagmar Drastíková: Daflex systém
NOVINKA! Vyrovnávací cvičení svalových dysbalancí – DAFLEX SYSTÉM. Komplexní péče o páteř
15:00–15:50MUDr. Petr Sedláček: Denně číši pro zdraví
Francouzský paradox a od roku 1991 následné výzkumy prospěšnosti pití vína. Pozitivní účinky vína na zdraví. Antioxidanty a další látky. Bílé nebo červené? Profesor Šamánek
16:00–16:50Jarmila Matičková: Cesta k harmonii pomocí barev
Ponořte se pomocí krátké meditace do svého těla, nalaďte se na své srdce a poté už můžete pracovat s harmonizační mandalou. Jaké poselství nám přináší?
17:00–17:50Ing. Zdeněk Jermář: Výživa a nemoce
Velmi netradiční pohled na souvislost výživy a našeho zdraví.

SÁL III

10:00–11:50Anna Matějková: O Reiki
Přednáška v podání REIKI mistra-učitele spojená s besedou zaměřená na reiki, léčitelskou metodu vycházející z východních filozofií.
12:00–13:50Hana Körnerová: Jaké partnerství je pro nás důležité?
Dokud se nenaučíme hledat pochopení v sobě, nepodaří se nám jej nalézt v partnerských vztazích a budeme se stále dožadovat lásky či pozornosti.
14:00–14:50Ing. Vojtěch Lust, M.I.M.: Šamanské konstelace a nový začátek
Systemické konstelace v jejich původní šamanské podobě. Poznejte provázanost pavučiny systémů, v nichž žijeme, a vytvořte prostor pro nový začátek.
15:00–15:50Radomír Klimeš: Dětská obranyschopnost
Proč děti marodí, čím se jejich imunita liší od dospělých a jak ji podpořit
16:00–17:50Pavel Karpeta: Rovnováha energií srdce a mysli
Mysl připravuje řešení, ale jen srdce ví, co je správné… Dejte ve své součtové duši prostor svému srdci, vyplatí se to… Vysvětlení, příklady, návody.
 

Pin It on Pinterest

Share This