42. Minerva – poradna zdraví a esoteriky

9.–10. 6. 2012 od 10:00 do 18:00
Michnův palác

(Újezd 450/40, Praha 1, v areálu Tyršova domu, poblíž lanovky na Petřín)

Minerva ve znamení květin

Vytvořte si květinovou mandalu pro štěstí!

42. Minerva – mezinárodní výstava zdraví a esoteriky vám tentokrát nabídne nejen bohatou porci přednášek a seminářů a spoustu skvělých odborníků. Celá se navíc ponese ve znamení květin a v zahradě Michnova paláce budete mít dokonce jedinečnou možnost sestavit si květinovou mandalu.

Seznam hostů, kteří povedou přednášky a semináře a budou k dispozici návštěvníkům, obsahuje tentokrát spoustu velmi zajímavých jmen. Osobností, která stojí za zmínku, je určitě Doc. ThDr. Ivan Odilo Štampach. Tento duchovní, který byl exkomunikován z katolické církve, a také svobodný zednář, se zamyslí nad tím, proč civilizace způsobuje žízeň po duchovních hodnotách a jak využít alternativních směrů (hermetismus, alchymie, magie, kabala) na duchovní cestě.

Nerozumíte některým událostem ve vašem životě? Chcete vědět, proč se vám nedaří ve vztazích či práci, nebo hledáte nějaký ztracený předmět? Pak určitě zamiřte na Křeslo pro hosta, kde na vaše otázky odpoví Eva Kňapová, žena s mimořádným nadáním, která umí nahlédnout pod povrch věcí, dějů i do hloubi lidského podvědomí.

Záleží vám na tom, co jíte, a jestli vaše kosmetika či léky neškodí zdraví? Tajemství výrobců potravin a dalších produktů vám v přednášce Doba jedová 2 poodhalí mezinárodně uznávaná vědkyně Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.

Lze rakovinu léčit alternativně?

Na Minervě se s vámi o své vědění podělí i mimořádně početná skupina lékařů, kteří ve své praxi sázejí na užitečné spojení klasické a alternativní medicíny. MUDr. Jaroslav Henzl se ve své přednášce zaměří na využití alternativních metod v léčbě rakoviny, dietoložka MUDr. Eva Moučková prozradí, jak jídelníček a stav vnitřních orgánů ovlivňuje zdraví pokožky, MUDr. Karel Erben vás nasměruje k léčení bez chemických léků, MUDr. Martin Daniel poradí, jak žít šťastný život, a MUDr. Jan Miklánek se zamyslí nad hledáním životní cesty a moudrosti.

Vyzkoušet si budete moci i spoustu zajímavých metod pro léčbu těla i duše: rebirthing (vědomé dýchání pro spojení s vnitřní energií), energoterapii, barevnou terapii, EFT, UCHOP (metoda využívající sílu slova), zpěvoléčbu či hledání rodové linie. Chybět nebude ani nefalšovaná šamanská meditace pod vedením peruánského šamana Juana Carlose Pacaya Gomeze.

V sobotu při vytváření květinové mandaly si můžete zacvičit Falun Gong

Falun Gong obsahuje 5 cvičení, která jsou pomalá a snadno naučitelná a také učení, které zdůrazňuje zlepšování vlastního charakteru podle hodnot pravdivosti, soucitu a snášenlivosti. Je to pokročilá metoda zušlechťování těla a mysli, která má své kořeny v prastaré tradici. Byla zveřejněna panem Li Hongzhi v Číně v roce 1992 a dnes ji praktikuje přes 100 milionu lidí po celém světě. Praktikují ho lidé každého věku. Zakladatel pan Li Hongzhi byl čtyřikrát nominován na Nobelovu cenu míru.

Program přednášek a seminářů

Sobota 9. června 2012

SÁL I

10:00–10:50Ludmila Hamanová: Voda – základ života i lék
Na vodu často zapomínáme a její pití se z našich stravovacích návyků vytrácí. Vyplatí se vědět, pro jakou vodu se rozhodnout a jaké se raději vyhnout.
11:00–11:50doc. ThDr. Ivan Odilo Štampach: Alternativní směry na duchovní cestě
Zamyšlení významného teologa a filosofa o tom, proč civilizace způsobuje žízeň po duchovních hodnotách a jak využít alternativních směrů (hermetismus, alchymie, magie, kabala) na duchovní cestě.
12:00–12:50Ing. Jiří Mareš: Naše zdraví a minulost
Programy, bloky a překážky, které nám brání být zdraví, a jak je odstranit.
13:00–13:50Olga Sellene: SRT a vztahy
Jak řešit opakující se problémy ve vztazích.
14:00–14:50Křeslo pro hosta: Eva Kňapová
Chcete vědět, proč se vám nedaří ve vztazích či práci? Proč se vám vracejí stále stejné problémy? Nemůžete najít nějaký předmět? Žena s mimořádným darem vidět pod povrch událostí, předmětů i do hloubi lidské duše a podvědomí vám odpoví na vaše dotazy.
15:00–15:50MUDr. Jan Miklánek: Jak nabýt moudrosti
Lékař zabývající se alternativní medicínou se zamýšlí nad otázkami hledání životní cesty a cesty k moudrosti.
16:00–16:50Mgr. Martin Bartošek: Rebirthing – léčivá síla dýchání
Vědomé energetické dýchání je způsob, jak se propojit se svým tělem a jeho živostí a radostí, jak objevit svou vnitřní sílu a energii a jak žít život podle svých přání a představ.
17:00–17:50Aleš Chmelař: Avatáři tohoto století
Poselství Avatárů pro duchovní posun každého člověka.

SÁL II

10:00–10:50Bc. Soňa Jarošová: Energoterapií k uzdravení těla i duše
Co je energoterapie? Jak léčí tělo a duši? Jakých výsledků dosahuje? Jaké jsou zkušenosti vyléčených?
11:00–11:50Ing. Vojtěch Svoboda: Motivace – zdroj životní síly
Co nám dává sílu překonávat zdánlivě nepřekonatelné překážky? Proč je důležité najít smysl každodenní činnosti? Jaká motivace je ta nejdůležitější?
12:00–13:50Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.: Doba jedová pokračuje i v roce 2012
Světově uznávaná vědkyně přinese znepokojivé informace o nápojích, nových typech potravin, úskalích konzumace sladkostí, rizicích některých očkování, rakovině, nemocech z léčení ve své nové knize Doba jedová 2.
14:00–14:50Magdalena Ria Kovaříková: Barevná terapie Aura-soma
Co vypoví pouhý výběr barevné lahvičky o povaze našich problémů, aneb barvy léčí tělo a duši, nikoliv rozum.
15:00–15:50MUDr. Jaroslav Henzl: Nádorová onemocnění alternativně
Jaké místo mají v léčbě rakoviny alternativní postupy?
16:00–17:50MUDr. Martin Daniel: Šťastný život
Jak žít naplněný, šťastný a plnohodnotný život. Jak se mít dobře.

SÁL III

10:00–11:50Martina Rejnišová, Mgr. Dana Ottová: Automatické písmo a kresba
Využití automatického písma a kresby k odstranění bloků, strachů a závislostí v oblasti zdraví, vztahů, práce, nalezení poslání duše, geomantie, geopatogenních zón. + meditace.
12:00–13:50Anton Uhnák: Rodová linie
Hledejte kořeny svých problémů v dávné historii své rodiny.
14:00–15:50Zdena Katayama: EFT – řešení pro zdraví a úspěch
Univerzální léčebná metoda pro práci s psychosomatickými problémy, bolestmi, traumaty a strachy z budoucnosti vám umožní pomoci si sami.
16:00–17:50Ivo Fluksa: Volné energie – nový duchovní rozměr
Chceme topit, svítit, jezdit zdarma a žádáme o hojnost, která nepřichází? Vše je možné mít pomocí vědomého zhodnocení našich dosavadních duchovních zkušeností.
Pro velký zájem bude meditace s peruánským šamanem Juanem Carlosem Pacaya Gomezem i v sobotu od 17:00.

Neděle 10. června 2012

SÁL I

10:00–11:50Ing. Zdeněk Jermář: Na choroby nově
Proč léčit nemoci po staru, když existuje účinnější způsob?
12:00–12:50Peter Gregor: Plazmový generátor a psychoterapie
Plazmový generátor RPZ 14 umí za několik minut selektivně zlikvidovat většinu virů, bakterií a plísní, které způsobují až 70 % onemocnění. V ošetřovně Albana jej navíc úspěšně kombinují s psychoterapií.
13:00–13:50Emilie Bertová: Tajemství prahu
Proměna lidské duše, význam pohádek v duchovním růstu.
14:00–14:50Blanka a Jiří Sehnalovi: Život s dračí moudrostí
Znalosti indiánů v životě jiných kultur. Indiánský drak a jeho léčebné symboliky, otevření planet k uzdravování, určení a proměření léčebných technik a prostředků, receptur, amuletů – talismanů.
15:00–15:50Břetislav Hlas: Paranormální jevy
16:00–16:50Dagmar Světlovská: Devět bran Duše
Poznejte putování duše prostorem a časem a jejich vliv na náš osud podle tajných nauk dávnověku? Objevte se mnou devět bran Duše a otevře se vám Cesta k životu plnému lásky, radosti a úspěchu.
17:00–17:50Olena Griňko: Dejte páteři impuls k uzdravení
Pomoc při skolióze a jiných potíží s páteří: jak dát pomocí Metody přirozených funkcí organismu své páteři impuls, aby se sama uzdravila.

SÁL II

10:00–10:50MUDr. Eva Moučková: Kůže jako zrcadlo zdraví
Co nám naše pokožka říká o stavu vnitřních orgánů? Jak pomocí stravy bojovat s ekzémy, lupénkou i předčasným stárnutím?
11:00–11:50Milena Mentlová: Metoda UCHOP
Nová metoda využívající sílu slova a pochopení jeho významu v životě. Jsme v zajetí slov z medií, ale dokážeme vnímat svá vlastní?
12:00–12:50Mgr. Ladislava Štěpánková: Zdraví na dosah
Příčiny nemocí a harmonizace beta-glukanem.
13:00–13:50Mgr. Miroslava Papajiková, Monika Buzičová: Psychomotorika pro každého
Co o nás prozrazuje pohyb? Co z něj podvědomě usuzujeme o ostatních a jak vnímáme sami sebe? Princip psychomotorické terapie a krátká praktická cvičení.
14:00–14:50Magda Vašicová: Hormonální kacířství
Ovlivňuje přibírání na váze hormonální nerovnováha? Co se děje v těle při užívání syntetických hormonů? Proč nemůžu otěhotnět? Trpí i muži hormonální nerovnováhou?
15:00–15:50MUDr. Karel Erben: Konec éry chemických léků?
Seznamte se s principy na zdravotnictví nezávislé „Paralelní péče o zdraví“, organizace, u jejíhož vzniku stál pacient nespokojený s účinky chemických léků. Předávejte si zkušenosti s léčbou, která funguje!
16:00–16:50Josef Šálek: Láska a zamilovanost
Dvě slova, která mají jiný v úzce vnímaném vědomí a jiná ve vědomí rozšířeném, jednotném, oproštěném od vlivu ega. Jak se vymanit ze starých vzorců a získat lásku nepodrobenou strachu a emocím?
17:00–17:50Ing. Václav Vašek: Frekvenční terapie a ZAPPER
Proč si ničit zdraví antibiotiky, když existuje možnost, jak se bakterií zbavit za pár minut? Proč je frekvenční terapie bezpečnější než klasické postupy?

SÁL III

10:00–10:50Josef Kaplan: Proč nás bolí klouby?
Jakou roli hrají energie při vzniku potíží pohybového aparátu i jejich nápravě?
11:00–11:50Zuzana Háková: Studnice vědomostí – tajné nauky starého Egypta
12:00–13:50PaedDr. Mgr. Marie Kotábová: Klíč ke spokojenému vztahu
Proč vztahy nefungují, hroutí se a končí? Jakých chyb se dopouštíme a jak docílit harmonického vztahu?
14:00–14:50Hana a Jiří Rakušanovi: Zpěvoléčba
Jemné, ale účinné rezonance vznikající při zpěvu nás dokáží vyléčit. Zpíváme-li nám prospěšnou píseň, můžeme zvýšit své vibrace a dosáhnout uzdravení.
15:00–15:50Katyma Nováková: Karma, fyzická a duchovní dokonalost
Karmické zátěže a jejich odstranění z pohledu výjimečné kazachstánské terapeutky.
16:00–17:50Juan Carlos Pacaya Gomez (Peru): Meditace shaman spirit
Šamanské meditace v duchu amazonského pralesa v podání zkušeného peruánského šamana.
 

Pin It on Pinterest

Share This