33. Minerva – poradna zdraví a esoteriky

27.–28. 2. 2010 od 10:00 do 18:00
Michnův palác

(Újezd 450/40, Praha 1, v areálu Tyršova domu, poblíž lanovky na Petřín)

Novoroční předsevzetí pomůže naplnit Minerva

Do Nového roku snad každý z nás vstupuje s nějakým předsevzetím. Tradičně se nejčastěji týkají našich zlozvyků, jako kouření, pití, přejídání a špatného životního stylu, ale ať jde již o cokoliv, po prvním měsíci, kdy jsme ještě byli plni dobré vůle a odhodlání, začínají v únoru již naše síly ochabovat. Chcete to změnit? Přijďte na Minervu a my vám pomůžeme!

27.–28. února od 10:00–18:00 vás srdečně zveme na 33. MINERVU – tradiční výstavu zdraví a esoteriky do Michnova paláce na pražské Malé Straně, (Újezd 450/40, v areálu Tyršova domu, poblíž lanovky na Petřín). Přijďte se poradit a vaše novoroční přání se mohou stát skutečností.

Začátek každého roku je pro mnohé z nás důležitý psychologický předěl, ve kterém se rozhodujeme pro různé radikální změny ve svém životě. V praxi všedního dne, ale pak často není jasné, ze kterého konce nejlépe začít. Často svá novoroční předsevzetí utopíme v drobných neúspěších svého života a nakonec na ně raději vlastně zapomeneme. A to bychom vám letos chtěli pomoci změnit. Na Minervě opět potkáte mnoho odborníků, kteří vám svým vhledem pomohou rozmotat často spletitou nit našich osudů a najdou konec, ze kterého je třeba začít. Takový krok může být často nenápadný, zdánlivě nevýznamný, přesto může změnit celý váš další život.

Jako jednu z alternativ nových začátků jsme se vám letos rozhodli nabídnout jógu. Myslíte, že jde jen o cvičení, které vám přece ve vašem těžkém údělu nemůže pomoct? Pletete se! Jak dokázaly dnes již tisíce vědeckých studií, účinky jógy zdaleka přesahují naše fyzické tělo, pomáhají člověku nejen ke zdraví, tělesné zdatnosti do vysokého věku a mladistvému vzhledu, ale i k psychické pohodě a vyrovnanosti. Jóga je asi nejdokonalejší a za tisíce let také nejpropracovanější cvičební systém, který pojímá člověka jako celek a vede ho k sebepoznávání – je doslova „uměním života“. Snad všechny současné rehabilitační a zdravotní cvičební směry právě z jógy vycházejí. Naučí vás ovládat tělo, následně i mysl a při pravidelném praktikování je velmi účinná na kondici svalů, šlach a kloubů i optimalizaci funkcí tělesných orgánů. Výhodou také je, že ji mohou cvičit všichni: mladí, staří, muži i ženy.

S vašimi problémy vám poradí například dietoložka MUDr. Eva Moučková, expert na čínskou medicínu Radomír Klimeš či odborníci na irisdiagnostiku, léčbu bylinami či účinky drahých kamenů. Na speciálním skeneru si můžete nechat otestovat hladinu antioxidantů v těle, absolvovat různé masáže či léčebnou a relaxační proceduru na přístroji Bemer. Novinkou budou například Duchovní esence svobodně žijících zvířat, které vám pomohou zvládnout duševní zranění z dětství a tím i odstranit mnohé současné problémy.

Stále víc výzkumů dokazuje, že pravidelné posilování a používání dechových technik prospěje vašemu zdraví mnohem víc, než si vůbec dokážete představit. Například nedávno zveřejněná studie zjistila, že u žen, které jógu praktikovaly deset týdnů, došlo k výraznému zlepšení symptomů revmatické artritidy. V Texasu zase testovali jógu na pacientech s poruchami spánku. Rozdělili je do dvou skupin, první užívala běžné léky, druhá pravidelně cvičila jógu. Spánek osob z první skupiny se během pár týdnů významně zlepšil, byl delší a hlubší. Pacientům se zdály hezčí sny a během noci se jen zřídka budili. Dobře známé a často popisované jsou také účinky jógy při odbourávání stresu, ale pomůže i s problémy v menopauze.

Připadá vám na zhubnutí příliš pomalá? Studie, které se v minulých letech zúčastnilo patnáct tisíc dospělých, dokazuje opak. Ti z nich, kteří se půl hodiny týdně věnovali józe, přibrali za rok o půldruhého kilogramu méně než lidé, kteří jógu necvičili. V desetiletých sledováních šlo o rozdíl až osmi kil. Jóga vás totiž naučí znát lépe své tělo a reagovat správně na jeho požadavky. Tudíž snadno dekódujete, zda máte skutečně hlad, nebo vás jen „honí mlsná“. Chcete se o této cvičební metodě, jejích zdravotních účincích a možnostech dozvědět více? Přijďte si poslechnout zajímavé přednášky a vyzkoušet jógu na vlastní kůži na Minervu!

Jestli se vám ale do cvičení nechce, tak za zmínku určitě stojí přednáška MUDr. RNDr. Petr Nohela, DrSc. o telluroterapii neboli léčbě zemí a krajinou. Dozvíte se v ní, jak rozeznávat a vyhledávat místa svatá a „klatá“, jak jednotlivé body v krajině působí na naše zdraví, proč může pramenitá voda léčit, jak tohoto umění využívali dávní šamani a čarodějové a poznáte i nejúčinnější léčivá místa v okolí Prahy.

Pokud trpíte depresí či úzkostí, MUDr. Milánek vám poradí, jak tyto duševní neduhy přemoci pomocí metod alternativní medicíny, a věhlasný fytoterapeut Roman Kindl vám zase sdělí zajímavé poznatky o bylinkách.

Zaujaly vás principy šamanismu, zajímáte se o šamanské léčení a chtěli byste si prožít nefalšovaný zážitek cesty do jiných světů? Pak určitě nepropásněte seminář peruánského šamana Juana Carlose Pacay Gomeze zaměřený na šamanismus peruánské Amazonie a jeho odkaz pro 21. století. Tento vzácný host vás seznámí s magickými rituály a icaros používanými k léčení, s amazonskými bylinami a masážemi, s etiologií a diagnostikou nemocí. Chybět nebude ani společná meditace a názorné ukázky práce šamana.

Zveme vás do tematické čajovny – prodejní výstavy japonských, čínských originálních tusových svitků.

Seznamka pro osamělé duše

Nedaří se vám najít partnera? Pak je tu pro vás JIN-JANG Sezamka. Ano, čtete správně, skutečně vnázvu chybí „n“. „Určitě znáte pohádku, v níž se skála otevírá zaklínadlem Sezame, otevři se!“ vysvětluje terapeut Richard Holický, který tuto unikátní dílnu povede. „Mnoho z nás, je přesně takovou skálou, která není ochotna otevřít se nabízenému vztahu, lásce či přátelství. Naše přístupnost opačnému pohlaví je totiž dána poměrem JINU a JANGU v nás samých, a pokud jsou tyto energie v nerovnováze, máme s navazováním a udržením vztahů problém.“ Nezaručíme vám tedy, že na Minervě naleznete vytouženého partnera (i když i to je možné), ale určitě se na příčiny své osamělosti podíváte z jiného úhlu.

Na výstavě najdete již tradičně mnoho dalších odborníků na klasickou i alternativní medicínu, individuálně s nimi konzultovat své potíže a také absolvovat některé ozdravné procedury, probrat svou životní situaci s astrologem, numerologem či kartářkou, posedět ve stylové čajovně a samozřejmě také nakoupit za zvýhodněné ceny literaturu, zdravotní pomůcky, doplňky stravy, léčivé obrazy a kameny a spoustu dalších užitečných věciček.

Koncert – Chvála vůní, chvála čaje

V sobotu 27. 2. od 16:00 se bude konat exkluzivní koncert kytaristy Štěpána Raka na téma: Rozjímaní s vůněmi vykuřovadel a hudbou.

Jedna z největších legend kytary John W. Duarte napsal o Štěpánu Rakovi: „L. van Beethoven snil o kytaře jako o malém orchestru a tím, kdo jeho sen nejen naplnil, ale i překonal, je Štěpán Rak.“

Jen málokterý kytarista je zároveň skladatelem a interpretem svých vlastních skladeb. Štěpán Rak v sobě tyto profese nejen spojuje, ale v obou se mu podařilo dosáhnout světového ohlasu. Díky své nesmírné tvůrčí imaginaci, nevyčerpatelné hudební spontaneitě a zcela ojedinělými improvizačními schopnostmi, které mu dovolují hrát v jakémkoli stylu a žánru, je často inspirován nejrůznějšími tématy. Tak například vznikla celovečerní skladba Dvacet tisíc mil pod mořem, na motivy slavného díla J. Verna, nebo Královská suita, inspirovaná znamením Lva a také celovečerní cyklus skladeb Chvála čaje a Svět vůní, které jsou věnovány čajům celého světa a rozličným vůním.

Cyklus Vůně se dotýká magické stránky našich smyslů a přenáší nás do neméně podivuhodného světa tónů, v nichž vůně nabývají dalších rozměrů. Kromě vůní konkrétních, jako např. levandule či bazalka posvátná, zazní i jejich přenesená podoba ve formě „vůně podzimu“ či „vůně domova“. Velkou inspirací byla Štěpánu Rakovi setkání s RNDr. Zbyňkem Šedivým z Vlčí hory u Krásné lípy, kde jeho Nobilis Tilia voní čajovnou a léčí svou aromaterapií. Po cyklu Chvála čaje jsou Vůně další chválou daru smyslového vnímání, jímž jsme byli obdařeni.

V programu zazní:

 • Vůně podzimu
 • Cypřiš
 • Levandule
 • Vůně lesa
 • Růže
 • Vůně letní louky
 • Máta peprná
 • Kadidlo
 • Santalové dřevo
 • Myrha
 • Heřmánková vůně
 • Jasmínový čaj
 • Darjeeling
 • Yogi čaj
 • Babiččina zahrádka
 • Turecký čaj Rize

Program přednášek a seminářů

sobota 27. 2.

sál I

10:00–10:50Hubert Hátle: Čokoládová vášeň versus tělo a mysl
Čokoláda není jen oblíbená pochoutka, ale obsahuje i látky, které výrazně ovlivňují naše tělo a mysl v pozitivním i negativním směru.
11:00–11:50Roman Kindl: Bylinky pro ženy
Pochody v ženském a mužském těle se mírně liší a to se odráží i ve výběru bylin. Které z nich jsou vhodné speciálně pro něžné pohlaví?
12:00–12:50Ranka Tučková: Ego a zenové karty
Jak pracovat na rozpuštění svého ega pomocí karet Osho zen tarot? Ranka vám dodá odvahu právě na této přednášce.
13:00–13:50Olga Sellene: SRT, vztahy, odblokování
Máte problémy ve vztazích a hledáte cestu k harmonii? Terapie vám pomůže objevit a odstraňovat jejich skryté příčiny a úspěšně zvládat i zapeklité životní situace.
14:00–14:50PaedDr. Tina Bellis: Role ženy v životních etapách
Život se odehrává v 7–10 letých etapách, kdy žena prochází různými rolemi a má za úkol se něco naučit a poznat. Pokud jsou etapy a role v souladu, vývoj je harmonický, v opačném případě vznikají problémy.
15:00–15:50J. J. J. Miška: PRASÍLA – život a smrt
Další z řady úspěšných přednášek o univerzální prasíle, která ovlivňuje veškeré naše bytí.
16:00–16:50prim. MUDr. Jan Miklánek: Deprese, úzkost a alternativní medicína
Psychické potíže není vždy nutné léčit pomocí antidepresiv a dalších chemických léků. Účinnou a šetrnou pomoc v mnoha případech nabízí i alternativní medicína.
17:00–17:50Miroslav Bohata: Kudy půjde jóga v roce 2010?
Zacvičte si s instruktorem nově otevřeného Domu jogy a poznejte nové směry tohoto cvičení Eurojoga a Hotjoga. Karimatku s sebou!

sál II

10:00–10:50Lenka Suchardová: Vliv čísel na hubnutí
Nedaří se vám zhubnout? Vysvětlení, stejně jako cesta k nápravě, se může skrývat v číselných kombinacích vašeho data narození.
11:00–11:50Libor Domas: Existuje zlo?
Je zlo skutečné nebo pouze přelud? Pomáhá nám? Co to je? Dá se s tím žít?
12:00–12:50Mgr. Ladislava Štěpánková: Irisdiagnostika a harmonizace s glukany
Diagnostikování z oční duhovky – bezpečné, bezbolestné a bezkontaktní zjištění zdravotních problémů a určení jejich příčin, možnosti řešení pomocí přírodních imunostimulátorů z hlívy ústřičné.
13:00–13:50Petr Brzobohatý: Silná energetická místa v ČR V.
Výjimečná místa, která dokáží uzdravovat, podporovat duchovní růst, anebo naopak škodit. Pokračování velmi úspěšné přednášky z minulých výstav Minervy.
14:00–14:50MUDr. RNDr. Petr Nohel, DrSc.: Telluroterapie – léčba zemí a krajinou
Místa svatá a klatá, příklady a využití, woodoo krajiny, léčebný telluromagnetismus prastarých hvozdů, katalýza tvarem, účinky renesančních a barokních kompozic, proč léčí pramenitá voda atd.
15:00–15:50MUDr. Eva Moučková: Aby vaše děti byly šťastné – strava a výchova
Se známou dietoložkou nejen o tom, jak by se děti měly stravovat, aby byly zdravé, ale také trochu o jejich výchově.
16:00–16:50MUDr. Miroslav Procházka: Drahé kameny v etnomedicíně
Autor knihy Harmonie a zdraví v krystal zakleté vám poradí, jak po vzoru tradičních kultur využívat drahé kameny k léčení různých obtíží.
17:00–17:50Emilie Bertová: Tajemství barev
Vznik barev, jejich prociťování, působení na člověka v čakrovém systému i v těle obecně a jejich využití v praktickém životě.

sál III

10:00–11:50Vladimír Masopust: Psychokineze v diagnostice a terapii
Dozvíte se, jak se můžeme léčit působením své mysli na pohyb hmoty.
12:00–13:50Ladislav Tichý: Bachova květová terapie – nový přístup
Popis účinku esencí a představení nového přístupu v léčení metodou dr. Edwarda Bacha.
14:00–15:50ThDr. Josef Hrdinka, MUDr. Jan Miklánek: V co věříte?
Znáte knihu knih? Jakou roli hraje ve vašem životě víra? Získejte nové impulsy pro svůj duchovní život.
16:00–17:50Richard Holický: JIN–JANG sezamka
Unikátní seznamka Minervy se vám nejen pokusí pomoci nalézt vytouženého partnera, ale především nahlédne do hlubin vaší duše a odpoví vám na otázku, proč se vám navazování partnerských vztahů nedaří.

neděle 28. 2.

sál I

10:00–10:50Libor Bednařík: Kouzelné cvičení proti únavě
Cviky vás zbaví problémů a starostí a oslní vás svou jednoduchostí. Chronické vyčerpání bude minulostí. Kouzelné cvičení je snem, který se naplnil. Přijďte této záhadě na kloub i vy!
11:00–11:50Ranka Tučková: Láska a zenové karty
Jak vypadá skutečná Láska v praktickém životě? Právě v kartách Osho zen tarot to poznáte jednoznačně.
12:00–12:50MUDr. Věra Kleplová: Cvičení pro osvěžení mozku
Zkušená rehabilitační lékařka vám představí svou vlastní metodu cvičení, která výrazně podporuje činnost mozku. + DVD k dispozici
13:00–13:50Jana Niessnerová: Mystické znaky na dlani
Mystické znaky v lidské dlani dokáží odhalit nejen štěstí, bohatství či možnost výhry, ale také duchovní stránku našeho života a možnost jejího rozvoje.
14:00–14:50Michael Rymer: Nejvýznamnější vykuřovadla historie
Vykuřovadla a jejich vonné dýmy ovlivňovaly lidstvo nejen svou vůní, ale i účinky na psychiku a tělo. Poznejte nejdůležitější z nich: kadidlo, bílé santalové dřevo, orlářku a další.
15:00–15:50Miloslava Lněničková: Hladovění léčí
Půst jako nejefektivnější způsob očisty organismu: jak ho aplikovat, aby pomohl, ale neuškodil?
16:00–16:50MUDr. Eva Moučková: Výživa pro ženy
Měla by ženy jíst jinak než muži? Jak by měl vypadat jejich jídelníček? Lze jídlem ovlivnit ženské zdravotní obtíže?
17:00–17:50Martina Dvořáková, DiS., Bc. Lenka Holubová: S anděly k hlubšímu smyslu života
V této době lidé často postrádají hlubší smysl života. Tato přednáška nám ukáže, jak je možné, s pomocí andělů, tento smysl znovu nalézat a objevovat.

sál II

10:00–11:50Ing. Kateřina Marie Posoldová: Uran a Vodnářské energie horoskopu
Místo, kde se v horoskopu nachází Uran, je oblastí, kde máme vysoký energetický potenciál, který se čas od času vybíjí velkým třeskem. Uran je planetou alternativních metod i astrologie.
12:00–13:50Juan Carlos Pacaya Gomez: Tradiční šaminismus peruánské Amazonie a jeho odkaz pro 21. století
Vzácný host, zkušený peruánský šaman vám představí amazonský šamanismus, amazonské masáže, magické rituály, icaros používané k léčení, peruánské léčivé byliny apod. Součástí bude meditace a ukázky šamanské diagnostiky a léčení.
14:00–15:50MUDr. Jana Krupková: Léčivá moc barev
Historie léčení pomocí barev. Vlastnosti jednotlivých barev. Ukázka léčení pomocí barev. Meditace s barvami.
16:00–17:50Richard Holický: JIN–JANG sezamka
Unikátní seznamka Minervy se vám nejen pokusí pomoci nalézt vytouženého partnera, ale především nahlédne do hlubin vaší duše a odpoví vám na otázku, proč se vám navazování partnerských vztahů nedaří.

sál III

10:00–10:50Kateřina Ederová: Oblékání podle Feng shui
Naše oblečení nás nejen chrání a zdobí, ale může také významně ovlivňovat proudění energie v našem těle a okolí. Jak se oblékat, aby oděv a barvy pracovaly pro nás?
11:00–11:50Helena Homolová: Tajemství zdravé páteře
Metody jak bojovat proti bolesti zad ve světle zkušeností známé terapeutky.
12:00–13:50PhDr. Iva Voglová: Karma a co o ní asi nevíte
Karmické vztahy v každodenním životě, karmická nádoba, samodiagnostika karmy, karmická onemocnění, karmické úkoly, jak změnit svoji karmu?
14:00–15:50Ing. Mojmír Mišun: Rok 2012 a práce se Světelnými systémy
Energie letošního roku podporuje práci na sobě, vlastní transformaci a využití čím dál tím silnější podoru Světla. Práce se Světelnými systémy je jednou z největších podpor pro aktivaci světelného těla Merkaby.
16:00–16:50Dominika Špačková: Posvátný sen – náš životní úkol
Jak najít a hledat svůj životní úkol podle šamanského medicinského kruhu. Jaký vliv na náš sen mají například zákon příčiny a následku, předkové, karma nebo vnitřní žena a vnitřní muž.
17:00–17:50Eva Třezalka Poláková: 64 umění lásky
Jaké dovednosti potřebujeme k tomu, abychom se stali kvalitními partnery? Jak si je nejlépe osvojit?
 

Pin It on Pinterest

Share This