26. Minerva – tradiční výstava zdraví a esoteriky

17.–18. května 2008 od 10:00 do 18:00
Michnův palác

(Újezd 450/40, Praha 1, v areálu Tyršova domu, poblíž lanovky na Petřín)

Jste zamilovaní? Pak vám květen, měsíc lásky, otevírá náruč jako vstupní bránu ke krásám a radostem duše. Pokud vás ale Amor dosud nenavštívil nebo vás vaše sny zrazují, bude vám asi uprostřed všeho toho pučení desetkrát tak těžko. Nenechte věci jen tak plavat a navštivte 26. Minervu – výstavu zdraví a esoteriky, která se uskuteční 17.–18. května 2008 v Michnově paláci (Tyršův dům) na pražské Malé Straně. Jejím hlavním tématem totiž bude právě láska a hezké vztahy mezi lidmi.

A jak vám může Minerva pomoci s láskou a vztahy? Pomocí rodinných konstelací můžete nahlédnout do problémů ve svém životě, ať již ve vztazích, v sexu, v rodičovství. Výklady karet vám poradí, kde a jak hledat toho pravého či pravou. A pomocí astrologie, numerologie, kineziologie a dalších metod můžete zjistit, co ve vašem podvědomí vám brání v nalezení či udržení skutečné lásky.

Na své si však přijdou i ti, kteří s nejkrásnějším lidským citem problémy nemají – i oni zde najdou odborníky, kteří jim pomohou s řešením třeba zdravotních problémů.

Terapeut Luděk Drábek a psycholožka Lara Rozsokha zde představí novinku:

  • metodu mentální psychochirurgie, která podporuje schopnost těla rozkládat a odvádět nemocné buňky a tkáně (podobný princip, jaký používají filipínští léčitelé),
  • bioinformační léčení pomocí unikátního přístroje SVATOGOR (jediný v ČR), který formuje bioenergetické pole a tím působí na reflexní zóny.

Za zmínku stojí i zajímavé přednášky a semináře, které budou tentokrát probíhat po oba dny do 19 hodin. Určitě upoutá zajímavá přednáška spisovatele Jana Johanna Mišky na téma „Šamani, lékaři a léčitelé“. Šamanismem se zabývá i seminář Ing. Tomáše Sychry, na kterém si budete moci za doprovodu bubnů vyzkoušet dvacetiminutovou cestu do dolních světů k setkání se svým silovým zvířetem.

Všichni, kdo se chtějí o své zážitky podělit, by neměli vynechat prožitkový program na téma „Celestýnské proroctví – dramata našeho života“.

A zájemci o alternativní léčbu by neměli vynechat seminář Mgr. Tomáše Chvátala „Ztracená tajemství Prakrti“ o starodávném indoevropském léčení pomocí bioenergie.

Nadšenci pro bylinkovou terapii mohou navštívit přednášku předního bylinkáře Pavla Váni.

Zájemce o léčebné přístroje a jejich aplikaci v medicíně potěší návštěva primáře MUDr. Jana Miklánka a přednáška elektro – EFT metoda (léčba negativních emocí stvrzená aplikací elektroakupunktury).

Grafologický rozbor vztahu zdarma od Jana Zimmera a Ivy Adler.

Rozhovor s Pavlem Váňou
Text a foto: Jaroslav Kňap

Jedním z přednášejících na květnové Minervě bude i Pavel Váňa – živoucí legenda české fytoterapie, autor knihy Rady bylináře Pavla a dalších publikací. Proto jsme jej požádali o pár slov.

Kdybyste měl srovnat dřívější generaci léčitelů se současnou, jak si na tom stojí dnešní terapeuti?

Generace dřívějších léčitelů, to byly ojedinělé zjevy – Ervín Wojnar, páter Ferda, Zdeněk Rejdák, paní Patočková či Jindřich Paseka. Tyto mimořádné osobnosti spojovala nejen jistá forma jasnovidectví a víra v Boha, ale i to, že pomáhaly zcela nezištně bez nároku na finanční odměnu. Po roce 1989 se vyrojilo ohromné množství terapeutů s minimálními znalostmi, pobírají neskutečně vysoké částky za výkony, o kterých se dá s úspěchem pochybovat.

Je o vás známo, že se stále snažíte hledat smysluplné novinky. Co jste objevil v poslední době?

Spíš studuji staletími vyzkoušené věci, na které se akorát trochu pozapomnělo. Např. šungit, což je prastará uhlíková hornina se zvláštními fyzikálním vlastnostmi – dezinfikuje vodu, obohacuje ji stopovými prvky pohlcuje elektromagnetické záření, má léčivé a hojivé účinky, dodává energii. Anebo jsem byl na semináři, kde akademik Dostálek mluvil o bukvici lékařské jako o skvělém životabudiči. Začal jsem ji sbírat a používat. Skutečně výborně působí, a to i proti epilepsii.

Nabízí rostlinná říše i nějakou účinnou obranu proti plíživému nebezpečí dneška – stresu?

Stresu je nejlepší je čelit zvýšenou fyzickou námahou. Ale pomoci mohou i bylinky. Nejznámějším trankvilizérem je třezalka tečkovaná, která má ovšem i mnoho nevýhod. Ve své praxi proto raději používám šišák bajkalský, který působí protidepresivně, zlepšuje spánek a příznivě ovlivňuje imunitní systém. V hodný je i rakytník řešetlákový, který obsahuje „hormon štěstí“ serotonin, mučenka či indický ženšen.

Poradíte pár bylinek, které se dají pěstovat třeba i na balkóně v paneláku.

Kořeniny jako bazalka, saturejka, dobromysl, lichořeřišnice se například hodí nejen do polévky, ale zároveň poslouží i jako léčivka. Z dobromysli můžeme třeba připravit čaj proti kašli. Mladá květní poupata lichořeřišnice nakládáme jako kapary nakyselo, případně z jejich květů a plodů připravíme tinkturu při zánětech močových a dýchacích cest. Přitom můžeme okusovat lístky, které působí baktericidně. Ve vaničce s vodou se daří puškvorci či vachtě třílisté. V bytě zase teplomilným rostlinám jako je např. angínovník, který žvýkáme při angíně. Doma si urychlíme i naťovou zeleninu – pažitku, česnek, cibuli, které jsou účinné při nachlazení. Z pokojových rostlin je zajímavý třeba zlatý vlas (Calisia fragrans) s poměrně vysokou léčivostí, doporučuje se i proti rakovině. Rozmarýn je zase dobrý při nízkém krevním tlaku, hodí se i na nervovou soustavu.

Rozhovor s Janem Johannem Miškou

Jednou z nejzajímavějších akcí únorové Minervy – poradny zdraví a esoteriky byla přednáška spisovatele Jana Johanna Mišky o tajemné Prasíle. A protože se k tomuto tématu vrátí i na chystané 26. Minervě (tentokrát přednáškou „Šamani, lékaři a léčitelé“ pojednávající o souvislostech prasíly se zdravím), požádali jsme ho o kratičký rozhovor.

Co je to vlastně ta Prasíla a jak souvisí s lidským zdravím?

Prasíla je energie poznaná a dokonce i využívaná starobylými civilizacemi celého světa. Zavedl jsem tento český termín, který je ekvivalentní všem jejím známějším a mnohem starším pojmenováním jako jsou tao, čchi, ki, kaba, archea, éter atp. Prasíla je zabudována ve všem, co se na planetě Zemi vyskytuje. A tedy i v našem těle.

Keltové například věděli, že prasíla vytváří síť linií prostupujících zemským povrchem, které jsou (ne vždy pravidelně) od sebe vzdáleny pouhých několik metrů. Starobylá společenství si právě na základě vyhodnocení obou opačných typů linií prasíly (jak to činí zvířata dodnes) vybírala místa pro svůj pobyt.

Liniemi prasíly je také prostoupeno lidské tělo s obvykle sedmi energetickými koly (čakrami, centry). Pokud jimi prasíla nerušeně proudí, pak je hmotné tělo zdravé. Takovou dálnicí prasíly lidského těla je páteř. V případě jakékoliv poruchy jejího toku tělem dochází k potížím, které končí chorobami až smrtí. Na principu odhalování těchto poruch je založeno staročínské lékařství, které je léčí aktivováním bodů na mužských (vyzařovacích) jangových a ženských vyzařovacích jinových liniích.

S přednáškou na únorové Minervě jste ale byl prý nespokojen…

Ne přímo nespokojen, ale mrzí mě, že jsem posluchačům nestačil předat bezpočet dalších základních poznatků. Upozornil jsem pouze na některé šamanské praktiky. Představil jsem třeba některé šamanské kameny, nebo nejzajímavější šamanskou soupravu na světě nalezenou v Brně. Její stáří je neuvěřitelných 26 000 let. Už jsem třeba nestačil zmínit keltskou kamennou léčebnu nalezenou archeology v Libenicích u Kolína. Zajímavých informací je zkrátka moc a času málo. Doufám, že toho v květnu na Minervě stihnu více.

Prý pracujete již na čtvrté knize o Prasíle. Zbyla na ni ještě vůbec nějaká tajemství?

Ano, připravuji knihu Tajemství prasíly. Měla by uzavřít základní cyklus knih Zpověď Druida, Magická prasíla a Hledání prasíly. A tajemství? Těch zbývá ještě víc než dost – namátkou tajemství mumie blahoslavené abatyše Elekty, dračí tajemství, tajemství císařů Karla IV. a jeho syna Václava IV. a v samém závěru se dostaneme až do současnosti. Představím třeba tajemství „kruhů v obilí“ a další. Ale ta už raději nebudu jmenovat.

Program přednášek a seminářů

sobota 17. 5.

sál I

10:00–10:50Ing. Vít Syrový: Nová tajemství krve
Jaké faktory rozhodují o složení naší krve, jaký vliv má stav krve na zdraví a jak jej můžeme ovlivnit (stravou, stylem života apod.)?
11:00–11:50Ivana Mlejnská: Kineziologie – klíč k podvědomí
Kineziologie nám může nejen pomoci s řešením našich problémů, ale pomocí odstranění bloků nám pomůže využít i celý náš osobní potenciál.
12:00–12:50Luděk Drábek: Moje cesta. Zázrak uzdravení
Duchovní léčitel vás seznámí nejen se svou zajímavou osobní zkušeností, ale i s uzdravujícím potenciálem, který se skrývá uvnitř každého z nás.
13:00–13:50MUDr. Eva Moučková: Zdravé a levné pochoutky
Vařit zdravě nemusí být drahé. Zkušená lékařka zabývající se výživou vás seznámí se svými oblíbenými recepty, které jsou nejen zdravé a levné, ale navíc i překvapivě chutné.
14:00–14:50Jan Johann Jaroslav Miška: Šamani, lékaři a léčitelé
Jak energie Prasíly, z níž odvozovaly své dění všechny starobylé kultury, a která je jednou ze dvou základních nehmotných součástí lidského těla, ovlivňuje zdraví?
15:00–15:50Lara Rozsokha: Síla ženy: spolu to zvládnem
Psycholožka a duchovní léčitelka vás naučí objevit a využívat nezdolnou energii, kterou disponuje každá žena, a také sílu ženského společenství.
16:00–16:50Markéta Hrbková-Bidlová: Astrologie a psychologie
Propojíme-li astrologii s poznatky moderní psychologie, můžeme nahlížet do samých hlubin lidské duše. V neděli navazuje na přednášku i seminář.
17:00–17:50Eva Třezalka Poláková: Stříbrný smysl – empatická telepatie
Seznamte se s metodou empatické telepatie, možnostmi jejího využití v praxi a také s tím, jak se mohou telepaté chránit.
18:00–18:50Klára Šedinová: Orientální tanec
Zatančete si typicky ženský tanec s řadou příznivých účinků na zdraví. S sebou: pohodlný oděv, cvičky s měkkou podrážkou (ne tenisky), cvičební podložku, pití.

sál II

10:00–11:50Mgr. Miloš Matula: Léčení duchovním světlem
Zážitkový meditační seminář zaměřený na práci s energií.
12:00–13:50Naděžda Prokopová: Tajemná energie čísel
Jakým způsobem ovlivňují vibrace jednotlivých čísel náš život i svět kolem nás a jak jejich energie můžeme využívat?
14:00–15:50Mgr. Tomáš Chvátal: Prakrti – cesta ke kořenům
Žák Sw. Prem Agni, který studoval přírodní léčbu v Indii a Japonsku a v ČR má již dvacetiletou praxi, vás seznámí s unikátním systémem všestranného rozvoje člověka s využitím základní životní prasíly.
16:00–16:50Jarmila Beranová: Automatická kresba a dětská duše
Specialistka na automatickou kresbu pohovoří o jejím vlivu na děti a představí své nové dvojCD Kreslíme s andílkem.
17:00–17:50Milan Fošnár: Partnerská astrologie
Zkušený astrolog vás seznámí se základy partnerské astrologie a způsoby sestavování partnerského horoskopu.
18:00–18:50Jiří Vokoun: Pomoc v krizových situacích
Osvojte si zásady výpočty, které vám pomohou se správně rozhodovat na stěžejních křižovatkách vašeho života.

sál III

10:00–13:50Eva Třezalka Poláková: Celestýnské proroctví – dramata našeho života
Prožitkový program pro ty, kteří se nestydí podělit se o vnitřní zážitky a hledají cestu jak zlepšit svůj osobní život i sami sebe.
14:00–15:50Pavel Váňa: Bylinky kolem nás
Jeden z našich nejznámějších bylinkářů vás přesvědčí, že navzdory módě cizokrajných bylin najdeme v našich luzích a hájích prostředky pro léčbu většiny neduhů.
16:00–17:50MUDr. Jan Miklánek: Elektro – EFT metoda
Prezident společnosti SALOCO vás seznámí s převratnou metoudou určenou k léčbě negativních emocí a stvrzenou aplikací akupunktury.
18:00–18:50Společná meditace
Zakončete svůj den meditací zaměřenou na nalezení vnitřního klidu a uzdravujícího potenciálu.

neděle 18. 5.

sál I

10:00–10:50Draha a Petr Astorovi: Léčení s anděly
Naučte se, jak poznat a oslovit svého anděla a jak vám mohou andělské bytosti pomoci v léčbě nemocí těla i duše.
11:00–11:50Helena Homolová: Metoda Spinal Touch
Seznamte se s šetrnou neinvazivní metodou, která pomocí hlubokého uvolnění narovnává páteř do správné pozice, odstraňuje bolesti zad a další zdravotní problémy.
12:00–12:50Olga Sellene: Duchovní lečení
Řada nemocí má příčinu nikoliv v „mechanických závadách“, ale často v našem myšlení, či duchovních aspektech života. A právě z těchto poznatků vychází duchovní léčení.
13:00–13:50Ing. Tomáš Sychra: Šamanismus
Dozvíte se nejen zahjímavé poznatky, ale vyzkoušíte si za doprovodu bubnů cestu do dolních světů k setkání se svým silovým zvířetem.
14:00–14:50Marie Gita Gabrieli: Výklad snů
Téměř každou noc se stáváme herci ve svém vlastním filmu. A porozuměním své role v této komedii nebo dramatu můžeme porozumět a vyřešit i svůj život.
15:00–15:50Lara Rozsokha: Síla ženy: spolu to zvládnem
Workshop navazující na sobotní přednášku této psycholožky vás naučí lépe využívat ženskou energii i sílu ženského společenství.
16:00–16:50Rosťa Beránek: Zdraví na talíři
To, co jíme, ovlivňuje nejen náš zdravotní stav, ale i celou naši osobnost. Jak by měl tedy vypadat náš jídelníček?
17:00–18:50Eva Zimmelová: Tradiční čínská medicína
Tisíce let starý léčebný systém patří dodnes k tomu nejlepšímu z oblasti starosti o zdraví. Na jakých principech pracuje a jaká je jeho filosofie?

sál II

10:00–11:50Ing. Emanuel Krása: Formování partnerských vztahů
Každý máme svůj jazyk lásky (například preferujeme určitý druh omluvy), jemuž ten druhý nemusí rozumět, a proto nás nebere vážně. Potřebujeme proto porozumět jazyku lásky partnera.
12:00–13:50Luděk Drábek: Moje cesta. Zázrak uzdravení
Workshop navazující na sobotní přednášku zkušeného duchovního léčitele.
14:00–15:50Boris Jaroš: Reinkarnační regrese
Astrolog, autor knihy Hvězdy minulých životů, pohovoří o metodě umožňující nalézání zdraví v návratech (nejen) do minulých životů.
16:00–17:50Ivana Mlejnská: Rodinné konstelace
Vyzkoušejte na vlastí kůži, jak pracuje metoda, které léčí fyzické i duševní problémy pomocí hledání jejich kořenů v rodinných vztazích.
18:00–18:50Olga Menšíková: Břišní tanec
Zkuste si trochu netradiční pojetí výuky tohoto nejkrásnějšího druhu ženského pohybu pod vedením zkušené lektorky.

sál III

10:00–13:50Mgr. Tomáš Chvátal: Prakrti – cesta ke kořenům
Praktický workshop žáka Sw. Prem Agni navazující na sobotní přednášku vás naučí nové způsoby využití základní životní prasíly.
14:00–14:50Lenka Suchardová: Čísla lásky
Jak nám může numerologie pomoci při hledání a výběru partnera, udržení fungujícího vztahu či nápravě partnerských krizí?
15:00–16:50Václav Vít: Souvislosti alternativní léčby
Známý léčitel vás zasvětí do různých způsobů alternativního léčení a jejich souvislostí.
17:00–18:50Markéta Hrbková-Bidlová: Archetypy a planety
Další přednáška o souvislostech astrologie a psychologie se tentokrát zaměří na vztah mezi psychologickými archetypy a astrologickými planetami.
 

Pin It on Pinterest

Share This