Jedinečný kámen vyčistí vodu i tělo

Před miliony let, v dobách, kdy byla Země hustě pokrytá vybuchujícími sopkami, vznikl zeolit – kámen s jedinečnou strukturou a složením, které mu dává ohromnou schopnost pohlcovat škodliviny, vlhkost a pachy. Díky tomu má mnohostranné použití v domácnosti, zemědělství, ale i pro detoxikaci.

Důvodem unikátních vlastností zeolitu je jeho struktura obsahující ohromné množství mikroskopických pórů. Kamínek o váze jediného gramu tak v sobě skrývá vnitřní povrch o velikosti 500 m2, což představuje plochu více než tří volejbalových hřišť. Navíc v sobě nese elektrický náboj, a díky kombinaci těchto dvou skutečností vyniká svojí schopností pohlcovat nejrůznější nečistoty a pachy, zadržovat vodu, a navíc funguje jako velice efektivní molekulové síto.

Tyto unikátní schopnosti zeolitu můžeme ocenit v mnoha situacích:

  • Když chceme čistit vodu – molekulární síto porézní struktury zeolitu propustí například minerály, ale účinně zadrží třeba patogenní bakterie či těžké kovy. Díky tomu se uplatní při filtraci a čištění vody, ať už té určené k pití (čistí ji i ve studnách), nebo do bazénů (má lepší vlastnosti než písek) a okrasných jezírek. Při jeho použití je možné snížit spotřebu chlóru o více než třetinu.
  • Když chováme domácí mazlíčky – zvířátka jsou skvělí společníci, občas ale poněkud zapáchají. Přimíchání zeolitové drtě do podestýlky či třeba kočičího záchodu tento problém vyřeší.
  • Do akvárií – zeolit zbaví vodu amoniaku, dusičnanů a dalších nečistot, vyčistí ji a obohatí kyslíkem.
  • Při zápachu v domácnosti – zapáchající odpadkový koš? Stačí dát dovnitř pár kamínků zeolitu třeba v plechovce. Stejně tak umí zbavit zápachu propocené boty.
  • Při alergiích – zeolit pohlcuje nejen zápach, ale i alergeny a spory plísní. Proto je ideálním doplňkem domácnosti alergiků.
  • Na zahrádce – když zeolit přidáme do půdy, obohatí ji o minerální látky, provzdušní a pomůže v ní zadržet dešťovou vodu, kterou si pak rostliny mohou brát podle potřeby. Podpoří růst kořenového systému, sníží kyselost půdy, a dokonce omezí výskyt plísní, škůdců, plevelů a mechu. Při pěstování zeleniny tak zeolit dokáže zvýšit výnosy až o třetinu, podpoří i růst květin, stromů i trávníku.
  • Při skladování potravin – ovoce, zelenina, obiloviny… ať už je skladujete doma i ve spíži, zeolit eliminuje plísně a hnilobné mikroby a vyrovná vlhkost skladovacích prostor. Ztráty při skladování se tím sníží o 13 %.
  • Když se chcete zbavit vlhkosti – zeolit za vlhka pohlcuje vodu a při suchu ji pomalu odpařuje. Hodí se proto třeba k vysypání příjezdových cest, míst, kde se tvoří louže, ale i k odstranění vlhkosti z vnitřních prostor.
  • Když stavíte – pokud se zeolit použije při přípravě betonu jako částečná náhrada cementu, výrazně zlepší jeho vlastnosti.
  • Když je čas na detoxikaci – zeolit je možné užívat i vnitřně. Zbaví tělo toxinů, zmírní metabolické překyselení, pomůže zastavit krvácení, zmírnit průjem, a díky schopnosti vázat na sebe buňky s poškozenou DNA působí dokonce protinádorově.

Abychom dokázali využít vlastnosti zeolitu v maximální možné míře, je důležité dávat přednost opravdu kvalitnímu kameni. Zeolit z vysoce kvalitních karpatských nalezišť zakoupíte na www.zeolitkamen.cz.

Pin It on Pinterest

Share This