www.minervazdravi.com

Minerva – oáza zdraví a pohody
Najděte si svého odborníka > Juan Carlos Pacaya Gomez

Juan Carlos Pacaya Gomez

Šaman z peruánské Amazonie

Carlos se narodil v Iquitos – v severní části Peru a pochází z nativního indiánského kmene Bora. Celé dětství prožil v Amazonském pralese. Pochází z rodiny šamanů a léčitelů. Jeho maminka je také šamanka a jeho dědeček byl uznávaný Curanderos vegetalista (rostlinoznalec).

V 8 letech prodělal a překonal, za pomoci dědečka, smrtelnou nemoc, čímž se stal vyvolencem duchovních sil, aby se stal šamanem. Nemoc sama o sobě je druhem výuky a osvícení, při níž se šaman seznamuje s pomocnými duchy. Je proveden říší duchů, ve které bude muset jednou působit, poznává skutečnou podstatu chorob a neštěstí, proti kterým bude v budoucnu bojovat.

Po první iniciační zkoušce, (překonání nemoci), pomáhal mamince při šamanských rituálech a u dědy se učil poznávat byliny a také pomáhal při léčbě pacientů v dědově nemocnici v pralese.

Ve 14 letech zahájil iniciační šamanskou pouť: 4 roky přísné diety – abstinence masa, kořeněných jídel, sexu a alkoholu mimo civilizaci. U každého šamana je délka diety individuální. Záleží na tom, jaké úkoly dostane od Curaka (indiánský představený). Iniciační šamanský rituál podstoupil v 18 letech, po mnohaletém tvrdém výcviku. Během výcviku se šaman naučí ovládat své psychické i fyzické funkce, chemii těla a také koncentraci. Šaman podporován a ochraňován pomocnými duchy, překračuje pozemský řád bytí, získává schopnost cestovat do jiných částí kosmu – do vyššího světa na nebi a nižšího světa v podsvětí. V tomto světě získává vhled na pravou podstatu věcí a pravé příčiny událostí v našem světě. Musí usilovat o poznání toho, jak je svět řízen, aby ovládl procesy, které ovládají život. Nejprve se seznamuje s nebezpečím na něj číhajícím, čelí mu podle svých schopností a sil. Učí se užívat řadu magických popěvků zvaných ICAROS, kterými prosí pomocné duchy o sílu a spolupráci.

Duch dle šamanského pohledu dělá živočicha živočichem, nástroj nástrojem. Duch má svou vlastní existenci a působí na lidi a je často příčinou různých životních událostí a nemocí. Ve změněném stavu vědomí, za podpory pomocných duchů, bojuje šaman proti útokům duchů způsobujícím nemoce a jiná trápení.

Šaman je předurčen, aby ulehčil lidem jejich trápení.

Specifika léčení šamanismu peruánské Amazonie jsou:

Využijte jedinečnou možnost podpořit svoje zdraví pomocí tradičního přírodního léčitelství.

Cena ošetření je 1000,– Kč.

© Mgr. Helena Erdélyiová – agentura ERDELINE, 2003–2017
Logo Minerva® je registrovanou ochranou známkou.

O nás / kontakt

Výstavy Minerva

Noviny Minerva

Akademické soboty

Fotogalerie

Centrum Minerva

Prodej knih

Nabídka pořadů

Partneři

Archiv t. z.

www.minervazdravi.com

Kontakt

Mgr. Helena Erdélyiová – agentura ERDELINE
Sokolovská 82, Praha 8
erdelin@volny.cz
777 556 871, 222 310 031

Minerva – oáza zdraví a pohody
Sokolovská 82, Praha 8
erdelin@volny.cz
777 556 871, 222 310 031

Počítadlo

www.toplist.cz

Novinky

Minerva – čtení o zdraví a duchovním růstu 4/2017

Vánoční tvoření na Malé Straně

64. Minerva – výstava zdraví, osobnostního růstu, prevence a zdravého životního stylu: Vánoce? Zdravé a kreativní!