www.minervazdravi.com

Archiv tiskových zpráv > 58. Minerva – veletrh zdravého životního stylu

58. Minerva – veletrh zdravého životního stylu

Minerva vás zbaví bolestí zad

Zkušení fyzioterapeuté, zajímavé metody a spousta konkrétních návodů na cvičení pro všechny, koho trápí bolesti zad. To a mnohem dalšího najdete na 58. Minervě – veletrhu zdravého životního stylu, který se uskuteční 14.–15. 5. 2016 v Michnově paláci na pražské Malé Straně.

S příčinami bolestí zad a možnostmi nápravy vás seznámí například MUDr. Miloslav Procházka, ortoped s bohatými zkušenostmi. Naučíte se základy Dornovy metody, které odstraňuje disbalance pohybového aparátu, či unikátního českého SM-systému, který speciálním cvičením s gumovými expandéry navrátí vaše tělo do harmonie. Naučíte se ale i zapomenuté energetické techniky z Dálného Východu a seznámíte se s metodou Atlas PROfilax.

Zjistěte stav svého těla

Květnová Minerva však nebude jen o bolavých zádech. Budete zde mít například unikátní možnost absolvovat komplexní diagnózu s pomocí kvantového orgánového skeneru. Pracuje na principu rezonanční magnetické analýzy a dokáže s 95% přesností odhalit stav většiny důležitých orgánů a systémů v těle – zdraví srdce a cév, mineralizaci kostí, hladinu cukru v krvi, stav dýchacích cest, ledvin, jater, pohlavních orgánů či hladinu minerálů, stopových prvků a těžkých kovů, a přitom odhalí možné poruchy mnohem dříve, než se objeví první příznaky onemocnění.

Velice zajímavou novinkou je také laserové aku-baňkování, které v sobě spojuje přínos hned tří metod: baňkování, laserové akupunktury a magnetoterapie. Využívá se k odstraňování různých typů bolesti a léčbě řady tělesných obtíží a její aplikace je velice jednoduchá, takže ji zvládne úplně každý.

Léčivá moc konopí

I tentokrát budeme pokračovat v certifikovaném kurzu pěstování konopí pro léčivé účely, který bude doplněn zajímavými přednáškami a workshopy o pěstování a léčebném využití této rostliny.

Dále se dozvíte, proč dnešním mužům tak často chybí esence mužnosti a ženám zase ženskost, naučíte se dát do pořádku svůj lymfatický systém, vyzkoušíte na sobě léčivé účinky biorezonance, která vám pomůže například odstranit závislost na cigaretách a mnoho dalšího.

Přítomni budou i zajímaví zahraniční hosté, například filipínská léčitelka Estel Palaris Orbito či jihoameričtí šamani Juan Carlos Pacaya Gomez a Artur Morales Cervantes.

Další zajímaví hosté:

Abychom pozastavili proces stárnutí, je třeba udržovat v těle schopnost tvorby hormonů, jakou jsme měli v mládí. Dosáhnout toho lze pomocí pohybových, dýchacích a meditačních cvičení, které nabízí taoská jóga.

Hormony mají obrovský účinek na zdraví a psychický stav člověka. Regulují většinu fyziologických pochodů v těle, vyrovnávají nervový systém, zmírňují bolest, pomáhají regulovat dýchání, srdeční pulz, zažívání, tělesnou teplotu, spánek, hlad, žízeň, močení, sexuální touhu…

Účinnou cestu k ovlivnění hormonální rovnováhy nabízí taoská jóga. Podle ní existují tři hlavní zdroje zdraví, mládí a dlouhověkosti: dech, pohyb a koncentrace myšlení. S pomocí těchto zdrojů můžeme regulovat své energetické tělo, fyzické tělo a vědomí a tím i zpomalit děje související se stárnutím.

Taoskou jógu představí na Minervě Elena Tomilina, senzibilka světové úrovně a aktivní členka mezinárodní lékařské asociace Evropa.

Leták

Kulturní program

Upoutávka

Program přednášek a seminářů

Sobota 14. 5. 2016

Sál I

10:00–10:50 Libor Smetana: Co přináší regrese do minulých životů
Dozvíte se, k čemu je regrese vhodná, jak funguje, čeho se s ní dá dosáhnout a uslyšíte i několik nahrávek z praxe.
11:00–11:50 Miloš Havel: Orgonit a tělesné energie
Jakým způsobem působí orgonity na oběh energie v těle a jak to souvisí se zdravím, včetně bolestí zad a pohybového aparátu.
12:00–13:50 Mgr. Olga Bufková: TATTATUO (TA) pro prosperitu života
Jak být ve svém středu, co je osvícení, co ničí a obnovuje lidský život. Oživení energie TATTATUO v meditaci.
14:00–15:50 Estela Palaris Orbito (Filipíny): Tradiční filipínské duchovní léčení, hromadné požehnání
Představení tradičních filipínských léčitelských technik spojené s hromadným léčením, společnou modlitbou a žehnáním, které dává čistou životodárnou energii a očišťuje energetický systém. Estela požehná nejen vám, ale i různým předmětům a fotografiím vašich blízkých, kterým chcete pomoci.
16:00–17:50 Juan Carlos P. Gomez (Peru): Šamanské techniky pro moderního člověka
Patří šamanské techniky do pralesa, nebo z nich můžeme těžit i u nás? Naučte se cestovat do jiných světů a vychutnejte si meditaci shaman spirit pod vedením peruánského šamana.

Sál II

10:00–10:50 Marcela Fričová Thurichová: Terapeut biorezonance a EFT
Seznamte se s možnostmi přístroje Bicom Optima, který využívá principy biorezonance a pomáhá při detoxikaci, hubnutí, alergiích i akutních infekcích.
11:00–11:50 Mgr. Vít Kubias: SM pro zdravý pohybový systém
Seznamte se s SM-systémem, který odstraňuje bolesti zad, krční páteře a hlavy. Výrazný pozitivní efekt je patrný při léčbě výhřezů meziobratlových plotének, skoliózy, artrózy a dalších degenerativních onemocnění páteře. Po přednášce si od 12 hodin zacvičíme v jiném sále.
12:00–12:50 Libor Bednařík: Bolesti zad - neznámé příčiny, účinná řešení
Proč nás bolí záda? Navštívili jste maséra, fyzioterapeuta, babku kořenářku a nic nepomohlo. Proč? O neznámých a utajovaných příčinách bolestí zad se dozvíte na krátké, ale intenzivní přednášce Libor Bednaříka.
13:00–13:50 Jiřina Kloučková: Jak zvítězit nad viry?
Představení frekvenčních přístrojů a jejich použití. Kde se patogeny berou a proč se mohou v těle usadit? Volba: léky nebo moderní technologie? Podpora imunity.
14:00–14:50 Dušan Dvořák: Rizika pěstování konopí: těžké kovy
Pokud chceme, aby konopí opravdu léčilo, je potřeba k pěstování přistoupit zodpovědně.
15:00–15:50 Petr Hradil: Pěstování konopí – živá tradice našich předků
Pěstování a zpracování konopí je neoddělitelně spjato s naší historií a přitom dnes musíme ty nejcennější zkušenosti a dovednosti znovu pracně objevovat. Je to velká výzva vstoupit do světa kulturního konopí a spolu navracet to, co k nám bytostně patří.
16:00–17:50 MUDr. Vladimir Savčenko: Esence mužnosti aneb žena, jak ji muž nezná
V poslední době je pozorován velký deficit esence mužnosti, která by pro muže měla být přirozenou vlastností. Pokud muž nemá tuto vlastnost, dle instinktu ženy se jeví „jako neplnohodnotný“, a podle toho se k němu žena chová. Přednáška je vhodná i pro ženy, které chtějí mít milovaného partnera, váženého manžela a starostlivého otce.
Workshopy na stejném místě 15. 5. v 10:00 a 14:00, registrace na www.savcenko.org.

Sál III

10:00–10:50 Renata Valentová: Automatická kresba – povídání a malování
Poznejte nekonečné možnosti využití automatické kresby a vyzkoušejte si malování podle pokynů vašeho podvědomí.
11:00–11:50 Jana Pozlovská - workshop: Brýle? Děkuji, s radostí odkládám…
Je možné skutečně znovu vidět dobře i bez brýlí a bez operace očí? V řadě případů ano! Během workshopu se dozvíte, proč je to možné a jak toho lze dosáhnout.
12:00–12:50 Tatiana Kejvalová: Probouzíme Kundaliní – ale jak?
Probuzená Hadí síla ovlivňuje zdraví a život člověka až do konce. Naučte se postupu, jak toho dosáhnout
13:00–13:50 MUDr. Renata Filipová: AtlasPROfilax® – korekce prvního krčního obratle
Jak může špatné postavení prvního krčního obratle ovlivnit zdraví pohybového aparátu i celého těla a mozku? Jak nám může pomoci jeho jednoduchá náprava?
14:00–14:50 PhDr. Bhagwant Singh Sandhu CSc. (Indie): Ájurvéda – tradice, které fungují
Seznamte se s tradičními postupy indického léčení a možnostmi jeho využití při léčbě neduhů dnešního člověka. + základy akupresury.
15:00–15:50 Ing. Zdeněk Svoboda, CSc., JUDr. Helena Zíková: Co jsou nezdravé potraviny a nápoje
Stravování je jedním ze tří základních předpokladů zdravého životního stylu. Tržní praktiky za účelem maximálních zisků však vedou k přehlížení zdravotních hledisek. Také odborná stanoviska jsou zavádějící, neboť nevycházejí ze znalostí podstaty života. Pro zmírnění názorového chaosu uvedeme základní pravidla pro posuzování vhodnosti potravy pro současného člověka.
16:00–16:50 Josef Kaplan: Bolesti zad z energetického pohledu
Páteř je hlavním energetickým kanálem našeho těla. Poruchy proudění energie tak způsobují nejen bolesti zad, ale i další problémy jinde v těle. Kudy vede cesta k nápravě?
17:00–17:50 Ing. Helena Homolová: Vyhněte se operacím zad
Dornova metoda a Spinal Touch jsou metody, které rovnají těžiště těla. Jejich specifika pak v kombinaci umožňují použití v chronickém i akutním stádiu potíží.

Neděle 15. 5. 2016

Sál I

10:00–10:50 Marie Kučerová – Mary Love Angel: Nová šance na lepší život na vzestupu Země
Jak se stát zdravým, novým a šťastným člověkem? Kde máme bloky našich neúspěchů? Choroby jako odpovědi. Pomoc krystalické světelné sítě, světelní rádci, éterické bytosti. My jako tvůrci našich křídel k úspěchu a štěstí.
11:00–12:50 Antonín Turek: Detoxikace dle pentagramu, pentagram a energetické vztahy
Proč detoxikovat dle pentagramu a vzájemné vztahy v pentagramu. Doporučené přípravky k detoxikaci a harmonizaci dle pentagramu.
13:00–14:50 Arturo Morales Cervantes (Mexiko): Šamanské techniky a léčení s aktivními krystaly
Mexický šaman pocházející z míst, kde jsou dodnes živé tradice starých Mayů a Toltéků. Dotkněte se s ním síly zvukových vibrací, nalaďte své tělo pro komunikaci a meditaci s aktivními krystaly a pomocí prastarých technik pronikněte k původnímu vědění uvnitř každého z nás.
15:00–15:50 Aleš Rymeš: Zdravá krev – základ zdraví
Proč je špatná krev, co nám způsobuje, a jak si krev vyčistit. Seznámení s nejmodernějším přístrojem na čištění krve.
16:00–16:50 Ing. Blanka Mikulová: Intuitivní automatická kresba
Tento druh kresby vás zavede do míst vaší intuice a naučíte se zde následovat i ztvárňovat tuto sílu.
17:00–17:50 Daniel Matoušů: Štěstí
Štěstí není souhra náhod. Jde o těžkou a náročnou práci vesmírných bytostí s daným jedincem, který cítí danou spolupráci jako plynoucí jedinečnost.

Sál II

10:00–10:50 Jaroslava Megová: Pravda a mýty o cholesterolu
Je skutečně tak nebezpečný a škodlivý? Musíme při vysokých hodnotách užívat statiny se spoustou vedlejších účinků? Nikoliv. Stačí snížit záněty v cévních stěnách a cholesterol se přestane usazovat. Řešením je hlavně návrat ke stravě, kterou jedli naši předkové, eliminace zánětlivých potravin a přidáním esenciálních živin.
11:00–11:50 RNDr. Jitka Hořejšová: Jak přidat 20 let svému životu ve vysoké kvalitě!
Homocystein je nejlepší jednoduchý ukazatel jak dlouho budete žít, nebo zda zemřete mladí na některou z civilizačních chorob. Změnou životního stylu a vhodnými dávkami vitamínů a minerálů můžete přidat 20let svému životu ve vysoké kvalitě a ve zdraví!
12:00–12:50 Jitka Bičíková: Podceňovaná lymfa – příčina otoků a obezity
Proč rapidně narůstají problémy se zavodněním těla, otoky a obezitou. Jak nebezpečné je podceňovat naši lymfu a sebemenší náznak otoků. Zásady léčení lymfy nejen lymfodrenážemi, ale komplexním přístupem v podání lymfoterapeutky a autorky knih „O záhadné lymfě“ a „O otocích“.
13:00–13:50 Juřenčák Vojtěch: Příroda nebo chemie?
Zdravotní problémy mnohdy přetrvávají roky, nepříjemná a nákladná vyšetření jsou často bez pozitivního výsledku. Bílý plášť negarantuje, že zvolený postup je nejlepší nebo nejbezpečnější. Nacházíme se ve stádiu, kdy hledáme jiné řešení. Přijďte si poslechnout to moje.
14:00–14:50 Iris Erdenechimeg Turečková Palaanová (Mongolsko): Čarování, rituál – Nic není nemožné
Vnučka největšího šamana z Bajkalu, Cultema Sagdara Badmajeva, vám zprostředkuje zážitek, který může změnit váš život.
15:00–15:50 Josef Chocholoušek: Testy potravin – strava, která léčí
Víte, které potraviny vám prospívají a které škodí? Jak ukončíte vypěstované alergie na potraviny? Jak posílíte imunitu, zvýšíte energii, zlepšíte emoce? Pomocí vhodného výběru potravin!
16:00–16:50 Mgr. Mirka Papajiková: Pohybem k duševní harmonii
Během našeho pohybového vývoje si projdeme různými stádii – dýchání, převalování, zvedání, lezení, chůze.. Přeskočení nebo nedostatečné prožití kterékoli jednotlivé fáze se propisuje do našeho těla v podobě fyzických či psychických bloků. Díky geniálnímu spojení těla a mysli je ale možné se těmito pohybovými vzorci zabývat i zpětné a tím velkou část bloků postupně rozpustit. Na přednášce si představíme, jakou roli v tomto systému hraje páteř, a v případě zájmu se můžeme zaměřit na rychlou diagnostiku.
17:00–17:50 Karel Kolpek: Střevní trakt – jak zachovat jeho správné funkce?
Proč je důležitá detoxikace střevního traktu? Jak lze vyčistit střevní trakt pomocí bylinek? Proč je důležité v létě podporovat krevní oběh a cévy?

Sál III

10:00–11:50 Monika Nisznanská: Cesta za radostí
Pojďte objevit zdroj své radosti. Každý ho máme uvnitř sebe a je tím naše vnitřní dítě. Spojením s ním dáte svému životu nový hravý rozměr. Těší se na vás Monika s Moničkou.
12:00–12:50 MUDr. Miloslav Procházka: Moderní trendy terapií pohybového aparátu
Konec prášků proti bolestem a operací páteře. Moderní medicína disponuje prostředky, které vám s bolestmi zad a kloubů pomohou. Bez vaší snahy to ale nepůjde.
13:00–14:50 Mgr. Anna Ambrozová: Vliv planet na zdraví v sezóně 2016/2017
Vliv Jupitera, Saturna, Urana, Neptuna a Pluta na naše zdraví a jak předcházet nepříznivým stavům.
15:00–16:50 Elena Tomilina: Tajemství zdravého života – seminář s cvičením
Úspěšná léčitelka, terapeutka a chiropraktička vás naučí cvičení zaměřené na ozdravění a harmonizaci vlastního těla a duše, na umění nabírat a pocítit energii. Seznámíte se s různými směry ze starých východních tradic vedoucí ke zdraví a dlouhověkosti, omlazující automasáží, či dechovou gymnastikou na zvýšení imunity. Cvičení proběhne od 17 hod v jiném sále.
17:00–17:50 Ing. Jiří Mareš: Naše zdraví a minulost
Programy, bloky a překážky, které nám brání být zdravý. Jak je odstranit pomocí regresní terapie.

KULTURNÍ PROGRAM

Novinka – další sál s programem plných zajímavých kulturních vystoupení a cvičení pro zdraví a harmonii.

Sobota 14. 5. 2016

11:00 Písňový recitál Jany Říšové
11:30 František: 3 cviky nesmrtelnosti
12:00 SM-systém – CVIČENÍ
Naučte se základy jedinečného rehabilitačního systému pod vedením fyzioterapeuta Mgr. Víta Kubiase.
13:00 HOST: Publicista a herec Milan Šimáček
„Ať každý věří po svém, ale musíme respektovat sebe navzájem. Když člověk praktikuje víru ,musí kolem sebe šířit světlo a dobro.“
14:00 Ján Tibenský:
Speciální workshop pro všechny věkové skupiny
Poznejte a vyzkoušejte si hudební nástroje: didgeridoo, fujara, brumle, koncovka
15:00 František Filosof: Tai-chi sestavy
16:00 Koncert Richarda Pachmana
Vystoupení uznávaného skladatele a interpreta relaxační, duchovní i muzikálové hudby, spisolvatele a malíře.

Neděle 15. 5. 2016

11:00 Jóga s jogínkou, spisovatelkou Táňou Kejvalovou
12:00 Písňový recitál Jany Říšové
13:00 Daniel Matoušů: cvičení DAM
Toto cvičení vás zavede do roviny energie, se kterou můžete žít a růst po dlouhý čas.
14:00 František Filosof: 5 Tibeťanů
Cviky pro omlazení
15:00 Divadelní představení Muž a žena - Taneční divadlo Bílá Velryba
Scénicko-vizuální představení o hledání harmonie mužského a ženského principu.
Hlavním tématem je LÁSKA jako pochopení, přijetí a integrace polarit mužského a ženského principu. Muž a Žena ve svém posvátném spojení naplňují vesmír. Zdánlivá dualita tvoří jednotu a prolíná se vším. Naplňuje naši podstatu. Tvoří pohyb, rytmus, život, vesmír.
Taneční divadlo Bílá Velryba je uměleckým spolkem sdružujícím neprofesionální a poloprofesionální tanečníky, kteří se chtějí věnovat pohybu, kreativitě a osobnostnímu rozvoji.
16:00 Jolana Magdaléna Tuháčková: Osho Zen Tarot - karetní systém pro přítomný okamžik - ukázky v praxi
Jedná se o karetní hru, která pomocí léčivých obrázků pomáhá člověku odhalit pravdu o sobě. Pravda má léčivou sílu, proto Osho Zen Tarot léčí tělo i duši. Vstup pravdy pomáhá lásce, aby v nás žila.
Na prezentaci získáte zábavnou formou základní informace o Osho Zen Tarotu............
17:00 Cvičení s Elenou Tomilinou
Ozdravění a harmonizace těla a duše, omlazující automasáž, dechová gymnastika.

© Mgr. Helena Erdélyiová – agentura ERDELINE, 2003–2017
Logo Minerva® je registrovanou ochranou známkou.

O nás / kontakt

Výstavy Minerva

Noviny Minerva

Akademické soboty

Fotogalerie

Centrum Minerva

Prodej knih

Nabídka pořadů

Partneři

Archiv t. z.

www.minervazdravi.com

Kontakt

Mgr. Helena Erdélyiová – agentura ERDELINE
Sokolovská 82, Praha 8
erdelin@volny.cz
777 556 871, 222 310 031

Minerva – oáza zdraví a pohody
Sokolovská 82, Praha 8
erdelin@volny.cz
777 556 871, 222 310 031

Počítadlo

www.toplist.cz

Novinky

Minerva – čtení o zdraví a duchovním růstu 4/2017

Vánoční tvoření na Malé Straně

64. Minerva – výstava zdraví, osobnostního růstu, prevence a zdravého životního stylu: Vánoce? Zdravé a kreativní!