www.minervazdravi.com

Archiv tiskových zpráv > 50. Minerva – poradna zdraví a esoteriky

Vařte, tančete a meditujte pro zdraví a radost

Inspiruje vás 50. Minerva –
VELETRH ZDRAVÍ A ESOTERIKY

Momenty, které dají vašemu životu nový směr, pomohou vám vyřešit krizi a vrátí vám do duše radost, mohou mít různou podobu. Může to být setkání s inspirujícím člověkem, přednáška, na níž se dozvíte důležitou informaci, ale i třeba „obyčejný tanec“, při kterém zažijete souznění s partnerem i svým vlastním nitrem. To vše vám může nabídnout již 50. Minerva – veletrh zdraví a esoteriky, koná se ve dnech

31. 5.–1. 6. 2014   10:00–18:00

v Michnově paláci, Újezd 450/40, Praha 1 (v areálu Tyršova domu, poblíž lanovky na Petřín)

a tentokrát nezapomene ani na děti!

Už třináctým rokem nabízí Minerva svým návštěvníků unikátní možnost setkat se se zajímavými osobnostmi z oblasti klasické i alternativní medicíny, dietologie, osobního rozvoje, ale i třeba astrologie a věšteckých umění. Můžete zde navštívit i zajímavé přednášky a semináře, vyzkoušet na vlastní kůži léčebné metody a přípravky a nakoupit spoustu užitečných produktů za zajímavé ceny. A čím vás oblíbený veletrh překvapí při svém jubilejním, padesátém pokračování?

Po celou sobotu bude v areálu Michnova paláce probíhat Den modelářství.

Program přednášek a seminářů

Sobota 31. května

Sál I

10:00–10:50 Ing. Jiří Mareš: Za zdravím do minulých životů
Řešení fyzických a psychických potíží metodou regresní terapie
11:00–11:50 Věra Tomisová: Příběhy obrázků – kruh sdílení
Meditace s obrázky pro naše léčení, obnovu a novou chuť do života (každý dostane kartičku pro zpracování aktuální situace). Obrázky pomáhají uchopit duchovní příčiny životních situací (zdraví, prosperita, duchovní rozvoj, partnerství, mateřství), slouží pro potěchu, harmonizaci, ochranu, ztišení či léčení.
12:00–12:50 Jana Niessnerová: Vztahy a láska na dlani
City a naše postavení ve vztahu se skrývají v liniích na dlani. Čeká nás velká láska nebo opuštění nevyhovujícího vztahu? To vše se dá číst z dlaně.
13:00–13:50 Mgr. Ladislava Štěpánková: Zdraví a myšlenky
Naše zdraví je odrazem toho, jak myslíme. Irisdiagnostika, psychosomatika a harmonizace v poradně zdraví. Jak reaguje organismus na beta-glukan – přírodní imunostimulátor z hlívy ústřičné
14:00–14:50 Josef Kaplan: Páteř jako energetická dálnice
Páteř je nejdůležitějším energetickým kanálem organismu, a proto se do ní promítají veškeré potíže duše i těla. Lze tedy říci, že záda jsou zrcadlem našeho zdraví a práce s jejich bolestmi důležitým krokem v léčbě řady potíží.
15:00–15:50 Ing. Ludmila Nováková: Hlavní příčina nemoci a neštěstí
Všichni chceme vědět, proč trpíme, abychom mohli odstranit příčiny utrpení. Nikdo nechce trpět, a přesto trpíme. Neustále se zaplétáme do koloběhu rození a smrtí, akce a reakce…
16:00–16:50 Bc. Věra Bugárová: Perličky štěstí – tak trochu jiný výklad
Výklad z karet Perličky štěstí přináší nejen informace a odpovědi na vaše otázky, ale ještě něco navíc. Objevte krásu obrazů Yvetty Bachové, sílu afirmačních karet a zcela nový pohled na výklad, který vnáší do života pozitivní energii.
17:00–17:50 Juan Carlos Pacaya Gomez (Peru): Šamanské techniky peruánské Amazonie
Poznejte tajemství peruánských šamanů, naučte se cestovat do jiných světů a vychutnejte si jedinečnou meditaci shaman spirit.

Sál II

10:00–10:50 Libor Bednařík, Divine Way: Bolest zad – neznámé příčiny
Trochu jiný pohled na skutečné příčiny bolestí zad. Jak se s bolestí zad vypořádat? A proč cvičení na záda nemusí vždy pomáhat?
11:00–11:50 Ing. Jarmila Mandžuková: Nakupujte hlavou, vařte srdcem!
Autorka řady knih o zdravém životním stylu představí svojí novou knihu, která přináší pravdivé a často šokující informace o škodlivých látkách v potravinách a nápojích. Poradí vám, čím se řídit při nákupu potravin, pokud vám není lhostejné vlastní zdraví své i svých nejbližších.
12:00–12:50 doc. ThDr. Ivan Odilo Štampach: Hermetismus ve světle náboženství, vědy a všedního dne
Tento filosof a teolog má možná pověst kontroverzního myslitele, jeho cílem však není šokovat, nýbrž pátrat po hlubokých souvislostech a vést k tomu i ostatní. V tomto duchu nabídne i různé pohledy na hermetismus.
13:00–13:50 MUDr. Pavel Běleš – onkolog: Rakovina neznamená beznaděj
Známý onkolog představí nové trendy v prevenci a léčbě rakoviny.
14:00–15:50 Ing. Mojmír Mišun: Feng Shui: Interiér a kosmické archetypy
Náš byt odráží živou přítomnost kosmických pravzorů a archetypů a umožňuje poznání něčeho nového, Božského, co přesahuje běžný obyčejný průměr. Uspořádání našeho života se děje buď vědomě a záměrně, anebo nevědomě, nahodile. Obojího se dotkneme prostřednictvím příkladů a vysvětlíme, jak může byt utvářet osud svých obyvatel.
16:00–16:50 Jan Michael Kubín: Návrat k přirozeným procesům
Jsme součástí přírody a naším osudovým prostředím je Universum. Pokud dodržujeme pravidla tohoto prostředí, tj. pravidla komunikace v biofyzice, biochemii i ve společenských vztazích, tak komunikujeme a náš biologický systém (mysl, emoce a tělo) i systémy společenské (rodina, firma, region) jsou zdravé. Pokud komunikaci blokujeme, jsme nemocní.
17:00–17:50 Mgr. Ludmila Janská: Tango = Zavři oči a tanči (taneční seminář)
O tangu nelze hovořit. Tango se musí se tančit, cítit, žít… Může ho tančit každý bez rozdílu věku, protože každý může objímat. Snoubí se v něm hudba, tanec a zpívaná poezie – unikát zapsaný na seznamu UNESCO 1992.

Sál III

10:00–11:50 Hana Říhová: Konstelace – cesta k lásce (prožitkový seminář)
Rodinné konstelace umožňují pracovat s jakýmkoli tématem – trauma, vztahy, zdraví, práce, hojnost, sebepřijetí, děti (nejí, přejídá se, nespí, je nemocné, bere drogy, nemůže si najít partnera…). Pomáhají osvobodit se od nevědomých vlivů, převzatých rolí, pocitů viny, správně se rozvést, rozhodnout, posílit sebedůvěru, úctu k životu a k předchozím generacím.
12:00–12:50 Veronika Kmochová: Dýchání pro zdraví
Dech je náš věrný průvodce od narození až do smrti, přesto mu obvykle příliš pozornosti nevěnujeme. K čemu je dobré naučit se vědomě pracovat se svým dechem? Přijďte si poslechnout o základních dechových technikách jógy, přijďte se seznámit se svým dechem.
13:00–13:50 Ing. Jarmila Mandžuková: Mysl je mocný lékař
Známá autorka knih o zdravém životním stylu a alternativních metodách léčby poradí, jak nastartovat pozitivní změny ve vlastním životě.
14:00–14:50 Květa a Vladimír Havlovi: Cestou čaje k osvěžení mysli i těla
Sdílejte dlouholeté zkušenosti z čajové cesty. Seznamte se s příznivými účinky čaje na organismus a poznejte jej nejen z hlediska kulinářského, ale i filosofického. Čaj totiž není jen nápoj, ale i prostředek kulturního dědictví a mezilidské komunikace.
15:00–15:50 Mgr. Alishia Gajić: Naturopatické screeningové metody
Nerozumíte svému partnerovi? Chtěli byste chápat více svou komunikaci lásky? Jak budovat vztah tak, aby vám bylo lépe rozumět? Co zrcadlí váš partner? Co vám chybí, abyste naplnili své potřeby? Všichni toužíme být milováni a milovat. Detaily tvoří celek, a když pochopíte, co chcete, najdete cestu k funkčnímu vztahu. Proto dostáváte možnost poznat, co a jak vylepšit. Čeká nás úvodní channelingova meditace a přeléčení energií Shamballa, které trvá ještě 24 hodin po přítomnosti na semináři.
16:00–16:50 Mgr. Hana Šmídová: Automatická kresba a písmo
Utajené schopnosti. Máme je v sobě všichni – díky vrozené intuici. Stačí jen objevit cestičku, způsob, jak v sobě tyto schopnosti probudit. Automatická kresba mne nadchla – přináší radost, energii, zdraví a informace. Ukážu Vám, jak na to. Vyzkoušíte si i základ intuitivního písma. A dárek na konec – zjistím Vám jméno Vašeho osobního duchovního průvodce.
17:00–17:50 Alena Málková: Partnerské vztahy v roce 2014
Řešení emocionálních karmických ublížení, upevnění pozic ve vztazích.

Tvůrčí workshop, který bude venku v zahradě Michnova paláce

14:00–14:45 Stanislav Franěk: Výroba rumba koulí z PET lahve
K výrobě krásné a atypické rumba koule budete potřebovat prázdnou a nepomačkanou velkou láhev od Mattoni a Magnesie, menší nůžky (nebo jedny velké a jedny na nehty). Nutno přihlásit předem na tel.: 777 556 871
Vstupné: 80,– Kč

Neděle 1. června

Sál I

10:00–10:50 Petra Zemanová: Barvy a vůně v každodenním životě
Aromaterapie a naše energetická centra. Jak harmonizovat své čakry, zvýšit vibrace pomocí barev a esenciálních olejů.
11:00–11:50 Radek Zámiš: Frekvenční terapie – proč se jí lékaři děsí
Objevte jednoduchý a rychlý způsob, jak se zbavit virů a bakterií a zjistěte, proč se rovoluční a přitom jednoduché myšlenky tak obtížně prosazují.
12:00–12:50 Ivan Benetin: Jak vybrat ten pravý orgonit
Jak orgonity vybírat a používat. Působení orgonitů na auru, noční orgonitová očista a další možnosti využití unikátních energetických zářičů.
13:00–13:50 MUDr. Eva Moučková: Výživa pro celou rodinu
Zdraví svých dětí ovlivňujeme nejen tím, co jim dáváme k jídlu, ale i tím, co jíme my sami a co pro nás jídlo znamená. Překonejte pasti lákavých nezdravých jídel a dejte svým dětem dobrý základ pro celý další život.
14:00–14:50 Kovář Zdeněk: Kraniosakrální terapie – jemné dynamické zdraví
Je neuvěřitelné, jak málo víme o moudrosti našeho těla. Přitom stačí jen nepatrné množství energie, aby se naše energetická těla nadechla vitalitou a rozkvetla v plném zdraví. Často pak dochází nejen ke změně fyzické, ale i mentální a psychické.
15:00–15:50 Emilie Didi – Bertová: Čakry sedmi těl
Vývoj sedmi těl, kundalini a čakry. Čakry a naše vztahy k druhým lidem. Samadhi aneb jak lépe pochopit sám sebe i druhého. Je to jen začátek naší cesty…
16:00–16:50 Daniel Matoušů: Skrytá síla rostlin a nerostů
Rostliny i nerosty pomáhají odstranit poruchy propojení mezi duchem a fyzickým tělem člověka a jsou tak užitečnou pomůckou na cestě za zdravím, štěstím a harmonií.
17:00–17:50 Vivianna Michael: Sebeláska a duchovní partnerství
Naše vlastní vyzařování působí na okolní svět. Každý má svého partnera duše a ten je tu připraven. Přichází v dobách naší Cesty, která odráží nás samé jako bytost celistvou a schopnou být sama sebou. Je to síla, je ze všech nejsilnější, je to LÁSKA. Tuto jistotu si neseme v sobě a je prostředkem k setkání – setkání srdcí, tvořících jediné.

Sál II

10:00–10:50 Marcela Pešková: Partnerské vztahy – zůstaňte živí a pravdiví
Ukázka systemických konstelací

Partnerské vztahy jsou výzvou, která nás denně konfrontuje s naší odvahou i strachem. Jsme ochotni riskovat partnerovu nevůli a sdílet pravdivě sebe a svůj úhel pohledu? Systemické konstelace umožňují nahlédnout skryté vlivy blokující naši životní sílu a pozvolna ji přivádějí k životu.
11:00–11:50 Jitka Valdová: Čištění organismu – proč, kdy a jak?
Detoxikační techniky přinášejí výsledky, které jsou vidět i cítit. Co je to duševní hygiena a proč je dobré posilovat odolnost vůči působení stresu.
12:00–12:50 MUDr. Jiří Marek: Utajené příčiny bolestí kloubů
Degenerativní změny v kloubech nezpůsobuje jen přetěžování či nadváha, ale i disbalance v oblasti pohybového aparátu (zejména páteře a pánve). Jak vám v jejich odstranění může pomoci dobře zvolený fyzioterapeut a pravidelné cvičení?
13:00–14:50 Ing. Hana Hrbáčková a Ing. Mgr. Lenka Vajsarová: Homeopatie – šetrná pomoc při akutních stavech
Základní principy homeopatie. Členění, ředění a podávání homeopatických léků. Použití homeopatických léků v akutních stavech a to jak fyzických, tak i psychických. Okamžitá pomoc a individuální předpis, možnosti homeopatické léčby vracejících se a chronických onemocnění.
15:00–15:50 Ing. Tomáš Sychra: WYDA – cvičební systém Druidů
Tělesná cvičení, která mění tok a distribuci síly v organismu, patří do výbavy zdravotních systémů řady kulturních generací lidstva.
16:00–16:50 Antonie Krzemieňová: Co nám říká tělo
Naše tělo dává nemocemi signál o tom, co se děje v naši mysli. Vzájemné vztahy a vazby neboli psychosomatika pro každý ten v podání zkušené terapeutky, která se jako jedna z mála zabývá nejen psychosomatikou, ale i psychohygienou.
17:00–17:50 MUDr. Jana Krupková: Barvy – naše tělo, duch a duše
Historie léčení pomocí barev, vlastnosti jednotlivých barev, ukázka léčení barvami, meditace s jednotlivými barvami.

Sál III

10:00–10:50 Bc. Věra Bugárová: Řešte své bolesti přirozenou cestou
Ne nadarmo se v rámci rehabilitace poúrazových a pooperačních stavů využívá magnetoterapie. Co se děje v našem těle při aplikaci magnetů? Proč bolest mizí? Dozvíte se odpovědi na tyto otázky a ještě mnohem více.
11:00–11:50 Oksana Halatyba: Numerologie – genderní analýza čísel
Analýza čísel pomůže zjistit informace skrývající se v datu narození, sestavit osobní mapu života, pochopit vlastní duši, sladit své chování a vztahy s blízkými lidmi, naučit se vyhýbat nástrahám osudu, rozvíjet své schopnosti, objevit skryté talenty a rychle nacházet klíč k lidem.
12:00–12:50 Dalibor Falta: Cesta proměny duchovního poznání
Naladíte se na přítomný okamžik a zaměříte svoji pozornost dovnitř vašeho těla, budete vědět, jakým způsobem dané emoce řešit či neřešit. Čekají vás zážitky s uzemňováním energií, pozorování pocitů a příjemných změn.
13:00–13:50 Ing. Veronika Horáková: Body psychoterapie
Jak se posunout z hlavy (kde jsou strachy, stresy a negace) do těla a využít jeho energii.
14:00–14:50 Jindra Pavlis: Astrologie a koučink
Pochopte nejhlubší příčiny svých problémů na základě osobního horoskopu a naučte se nástroje k vylepšení svých vztahů či kariéry, které budou přesně na míru vaší osobnosti.
15:00–16:50 Slávka Pohunková: Tibetská medicína dle Borise Tichanovského II.
3nádí: centrální Sušumna, jangová Pingala, jingová Ida
Vnímání průběhů energií ve vlastním těle prostřednictvím dechových a fyzických průpravných cvičení, která nás přivedou k „Tibetské osmičce“, což je pomalejší rituální transová technika. Vše jednoduše a rychle zvládnutelné. Volný oděv a obuv bez podpatku!
17:00–17:50 Jana Šebestová: Radost žít
Kdybyste věděli, že máte život ve svých rukou, změnil by se váš dnešní postoj? Začali byste o svém životě více přemýšlet, nebo byste dále naslouchali „pseudoautoritám“ a přenechávali jim odpovědnost za svoje rozhodování? Můžete žít radostný život a těšit se dobrému zdraví a ještě vám v peněžence zůstanou peníze, za které si „kupujete zdraví“.

© Mgr. Helena Erdélyiová – agentura ERDELINE, 2003–2017
Logo Minerva® je registrovanou ochranou známkou.

O nás / kontakt

Výstavy Minerva

Noviny Minerva

Akademické soboty

Fotogalerie

Centrum Minerva

Prodej knih

Nabídka pořadů

Partneři

Archiv t. z.

www.minervazdravi.com

Kontakt

Mgr. Helena Erdélyiová – agentura ERDELINE
Sokolovská 82, Praha 8
erdelin@volny.cz
777 556 871, 222 310 031

Minerva – oáza zdraví a pohody
Sokolovská 82, Praha 8
erdelin@volny.cz
777 556 871, 222 310 031

Počítadlo

www.toplist.cz

Novinky

Minerva – čtení o zdraví a duchovním růstu 4/2017

Vánoční tvoření na Malé Straně

64. Minerva – výstava zdraví, osobnostního růstu, prevence a zdravého životního stylu: Vánoce? Zdravé a kreativní!