www.minervazdravi.com

Archiv tiskových zpráv > 49. Minerva – poradna zdraví a esoteriky

Víte, že v naší republice žije více než 3/4 milionu diabetiků a kolem 50 tisíc celiaků? Obě nemoci mají něco společného: obě jsou nevyléčitelné, ale u obou lze s pomocí přísné diety zmírnit příznaky a výrazně zlepšit kvalitu života nemocného.

Pacienty s diabetem a nemocné trpící celiakií se rozhodl oslovit také

49. VELETRH ZDRAVÍ A ESOTERIKY

Oslovil řadu odborníků, kteří mají s léčbou diabetu, potažmo celiakie, velmi dobré zkušenosti. A vedle již tradičních přednášek, workshopů a prodejních stánků připravil bohatý program právě pro pacienty s diabetem a celiakií i jejich rodinné příslušníky, přátele a známé.

Jednou ze zajímavých přednášek je povídání o tom, že bezlepková dieta nemusí být lékařský ortel, ale svobodný výběr lidí se zájmem o své zdraví. Dozvíte se, že je to pouze o tom, překročit hranice svých stravovacích a kuchařských zvyklostí. Na téma Bez lepku přirozeně, jednoduše a zdravě promluví Ilona Dostálová. Navíc můžete ochutnat bezlepková jídla a koupit si kuchařku Přirozeně bez lepku a bez mléka za zvýhodněnou cenu.

Veletrh se koná ve dnech

22.–23. 2. 2014   10:00–18:00

v Michnově paláci

Újezd 450/40, Praha 1–Malá Strana

(v areálu Tyršova domu, poblíž lanovky na Petřín)

Mimo již zmíněná témata se návštěvníci mohou těšit například na tyto programy:

Leták

Leták

Program přednášek a seminářů

Sobota 22. února

SÁL I

10:00–10:50 Ing. Alena Čupová: Celiakie z pohledu alternativní medicíny
Příčiny vzniku nemocí a poruchy vstřebávání živin.
11:00–11:50 Ing. Helena Homolová: Tajemství zdravé páteře
Metody, jak bojovat proti bolesti zad.
12:00–12:50 Bc. Věra Bugárová: Magnetoterapie – účinná síla pro zdraví
Chytří lidé využívají příznivé účinky magnetu na organismus denně. Objevte přirozenou sílu magnetoterapie a její blahodárný vliv na lidské tělo i vy.
13:00–13:50 Jana Niessnerová: Majetek a bohatství v dlani
Chcete odhalit znaky úspěchu po pracovní stránce či přínos podnikání? Objeví se ve vašem životě nečekaná výhra nebo něco zdědíte? Znaky majetku odhalují vaši prosperitu v životě.
14:00–14:50 MUDr. Eva Moučková: Prevence a léčba diabetu
Bojíte se, že cukrovka hrozí i vám? Seznamte se s poznatky z oblasti její prevence a léčby, a s tím, jak je aplikovat do života.
15:00–15:50 Mgr. Ladislava Štěpánková: Zdraví – předpoklad pro život v harmonii
O tom, co pro sebe mohu udělat tady a teď. Diagnostika, psychosomatika a harmonizace v poradně zdraví. Dozvíte se, jak reaguje organismus na přírodní imunostimulátor z hlívy ústřičné.
16:00–16:50 Hana Körnerová: Jak být sám sebou v partnerských vztazích
Dokud se stále budeme přizpůsobovat životu toho druhého a budeme dávat větší důležitost jeho rozhodnutí, budeme se tím vzdalovat od své duše a začneme být nespokojeni sami se sebou. Zjednodušme si život a dovolme si dát na první místo sebe.
17:00–17:50 Ivan Benetin: Tajemství orgonitů
Co jsou to orgonity a co je příčinou jejich mimořádného působení na zdraví i psychickou pohodu člověka.

SÁL II

10:00–10:50 Jitka Valdová: Detoxikační techniky z pohledu terapeuta
Naše tělo je úžasný „stroj“, který má obrovské schopnosti sebeléčby. Stačí se jen naučit, jak mu v tom pomoci.
11:00–11:50 RNDr. Libor Hanák, Ph.D.: Aktivace regenerační schopnosti buňky
Jak přimět každou buňku těla, aby její vlastní antioxidační a detoxikační potenciál vzrostl několikanásobně? Tak by se výrazně zvýšila její schopnost regenerace, jak ve smyslu udržení zdraví a prevence chorob, tak i léčení nemocí. Jak to udělat s minimálními náklady a možná i více se dozvíte na přednášce.
12:00–13:50 Ilona Dostálová: Bez lepku přirozeně, jednoduše a zdravě
O tom, že bezlepková dieta nemusí být lékařský ortel, ale svobodný výběr lidí se zájmem o své zdraví. O tom, že bezlepková dieta se dá připravit jednoduše, levně a chutně. O tom, že bezlepková dieta neznamená nic bolestnějšího, než překročit hranice svých stravovacích a kuchařských zvyklostí. O Paleo dietě a dalších stravovacích systémech, přirozeně se odklánějících od konzumace lepku. To vše s ochutnávkou a ukázkou bezlepkové kuchyně a možností zakoupit kuchařku Přirozeně bez lepku a bez mléka za zvýhodněnou cenu 240 Kč oproti běžným 320 Kč.
14:00–15:50 PhDr. Iva A. Volf: Mentální trénink
Každý člověk trénuje své tělo, aby se udrželo v dobré kondici. Neméně nutné je trénovat i mozek a mysl. Můžeme trénovat, kdekoli si vzpomeneme, nepotřebujeme posilovny, tělocvičny, ani nářadí. Celé cvičení se odehrává v duchu. Rozhodněte se určovat svůj život sami, odkliďte si z cesty vše, co vám dosud překáželo ve vaší seberealizaci…
16:00–17:50 Ing. Václav Urban, QAD: Odkazy dávných civilizací pro zdraví
Přednáška je opřená o dlouholeté teoretické i praktické zkušenosti v oblasti NLS, frekvenční, kvantové a biorezonanční diagnostiky a terapie. Cílem je přesvědčit posluchače o tom, že ke zdraví jim může pomoci i „elektronická“ cesta alternativních směrů. Základem většiny těchto elektronických zařízení jsou informace a dokonce i stavby pocházející z dávných dob – třeba pyramidy. Zodpovědnost za svůj zdravotní stav a tedy i za délku svého života si přebíráme sami.

SÁL III

10:00–11:50 Antonín Turek: Orgánová růžice; redoxní signalizace
Přednáška o tom, co je to orgánová růžice, proč se jí říká pentagram a jaký význam má pro naše zdraví redoxní signalizace.
12:00–12:50 Mgr. Hanka Synková: Jak si udržet optimální váhu
Publicistka a terapeutka, autorka knížek „Nebuďme kyselí, buďme zdraví“ a „Byla jsem tlustá, jsem jaká jsem“, se opět dělí o vlastní zkušenosti. Doporučuje zapojit zdravý rozum, neboť „zázračné preparáty na zhubnutí“ zeštíhlí pouze konto či peněženku. Předává praktické rady, jak si udržet optimální váhu. Pamatuje nejen na tělo, ale i na duši.
www.atelierzdraviakrasy.webnode.cz
13:00–13:50 Mgr. Hanka Synková: Barvy na talíři a v číši – jak nám pomáhají nebo škodí
Publicistka a terapeutka, autorka knížek Koření proti choření, Všechno je jedlé, Nebuďme kyselí, buďme zdraví, Všechno je dobré, Byla jsem tlustá, jsem, jaká jsem, tentokrát klade otázky: „Umělá barviva dovnitř léku – proč?!“ „Není lepší využít zdravá rostlinná barviva, jež chutnají i pomáhají? Jsou užitečná pro krevní oběh, krevní obraz, vitalitu, pro lepší zrak“
14:00–15:50 Marie Machková: Nevyužívané možnosti mozku
Možnosti, kterými disponuje náš mozek, přesahují naše představy. Jednou z nich je automatická kresba. Nečekejme, až věda vysvětlí, jak automatická kresba funguje, a začněme ji používat. Přednášející Marie Machková se této tématice věnuje 26 let, 15 let ji vyučuje. Je autorkou knihy a motivačního CD Léčivé meditace.
16:00–17:50 Ing. Antónia Pagáčová: Pět jazyků lásky pro partnerské vztahy
Nerozumíte svému partnerovi? Chtěli byste chápat více svou komunikaci lásky? Jak budovat vztah tak, aby vám bylo lépe rozumět? Co zrcadlí váš partner? Co vám chybí, abyste naplnili své potřeby? Všichni toužíme být milováni a milovat. Detaily tvoří celek, a když pochopíte, co chcete, najdete cestu k funkčnímu vztahu. Proto dostáváte možnost poznat, co a jak vylepšit. Čeká nás úvodní channelingova meditace a přeléčení energií Shamballa, které trvá ještě 24 hodin po přítomnosti na semináři.

Neděle 23. února

SÁL I

10:00–10:50 Tatiana Kejvalová: Jak prožíváme transformaci
Zkušenosti a zážitky z převratného období transformace.
11:00–11:50 Michal Ježek: Jak pracovat s emocemi
Proč a jak je důležité zvládat své emoce. Co všechno emoce v životě ovlivňují.
12:00–12:50 Ing. Jiří Mareš: Zdravotní potíže, naše a přivtělené duše
Řešení fyzických a psychických potíží pomocí metody návratů do minulosti.
13:00–13:50 RNDr. Hana Maslowská: Naučte se vidět i za tmy
Úvod do metody Meira Schneidera, která umožňuje pomocí jednoduchých cviků zlepšit zrakovou ostrost, prostorové vidění, vidění za tmy, ale i napětí kolem očí, a ulevit od bolestí hlavy a šíje. Ukážeme si ale i cestu zpět k přirozenosti a zvídavosti dětského pohledu na svět. Vhodné pro všechny oční vady a věkové kategorie.
14:00–14:50 Karel Rešl: Práce s tvarovými zářiči a krystaly v praxi
Tvarové zářiče i krystaly dokáží efektivně odrušit negativní energie, zesílit ty pozitivní a navíc je nasměrovat, kam potřebujete. Naučte se je využívat při různých potížích. Osobní zkušenosti se zářiči typu phurba, dodrze, nilský kříž, andělé a přírodní krystaly a praktické ukázky.
15:00–15:50 Emilie Didi (Bertová): Co je mandala?
Dozvíte se, jak vytvořit mandalu, k čemu ji použít a jak vám může pomoci.
16:00–16:50 Iveta N. Vrbová: Být či nebýt vegetariánem
Vážně i nevážně o výhodách a nevýhodách bezmasého stylu života.
17:00–17:50 Martina Smíšková: Žena a Australské květové esence
Těhotenství a mateřství jsou klíčová období v životě skoro každé ženy. Květové esence z australské buše řeší problémy s otěhotněním, jsou velkým pomocníkem v těhotenství, při porodu a výchově dětí.

SÁL II

10:00–11:50 Ing. Adolf Inneman, PhD.: Ajurvéda – cesta ke zdraví a pohodě nejen v roce 2014
Praktické zkušenosti s přírodní medicínou a zdravým životním stylem vedoucím k naplněnému a šťastnému způsobu života.
12:00–12:50 Ing. Helena Kreizlová, MBA: Zhong Yuan Qigong – jednoduchá věda o životě
Uzdravte se a objevte tajemství vlastního života praktikováním Zhong Yuan Qigongu. Získejte léčitelské schopnosti a rozviňte své mimosmyslové vnímání třetím okem, třetím uchem a druhým srdcem.
13:00–13:50 Mgr. Alishia Gajić: Diagnostika 22. století
Co umí přístroj Sensitiv Imago 530, co to je biorezonanční terapie.
14:00–15:50 Marcela Pešková: Partnerské vztahy – nástroj transformace
Partnerské vztahy jsou pro většinu z nás velkou výzvou. Je to prostor, ve kterém se můžeme hluboce dotknout lásky, ale také propastné nenávisti (bolesti). Je to oblast, kde si dlouhodobě nemůžeme lhát.
16:00–17:50 Libor Bednařík: Neznámé a utajované příčiny nemocí
Utajované příčiny nemocí, o kterých se ví již více než 30 let, a užitečné výzkumy z doby minulého režimu. Neznámé příčiny civilizačních chorob a nežádoucí výzkumy dnešních dnů. Je cenzura opravdu za námi?

SÁL III

10:00–10:50 Ing. Věra Tomisová: Příběhy obrázků nejen slovy
Kruh sdílení a léčení – povídání a meditace s obrázky pro naši obnovu a novou chuť do života. Obrázky pomáhají s tématy, jako meditace, prosperita, zdraví, duchovní rozvoj, sebeúcta, mateřství, partnerství, apod. Každý účastník dostane jako dárek kartičku sloužící ke zpracování aktuální situace.
11:00–11:50 Slávka Pohunková: Úvod do Tibetské medicíny v platformě Borise Tichanovského
Prolomení setrvačnosti v pojetí energetických center, tedy čaker člověka. Možnosti vzájemné komunikace za předpokladu porozumění své struktuře. Intenzivní pohybová, dechová a hlasová cvičení.
12:00–12:50 Radek Zámiš: Novinky ve frekvenční terapii
Jednoduchý a rychlý způsob, jak se zbavit virů a bakterií.
13:00–13:50 Marie Plášilová: Tarot – poodhalení osudu
Karetní systém tarot v sobě ukrývá několik způsobů, jak se zorientovat ve svém osobním, ale i partnerském životě. Výkladem karet získáme pohled na prožívané, plánované události, najdeme jejich příčinu a snad pochopíme, co je potřeba. Výklad karet nás posune v poznání dál, pomůže najít řešení i souvislosti.
14:00–14:50 Ing. Jarmila Mandžuková: Mysl je mocná zbraň
Je celá řada vědeckých prací a příběhů, které potvrzují, že naše myšlení dokáže hlubokým a často zásadním způsobem ovlivnit všechny oblasti našeho života včetně zdraví. Přednáška Mysl je mocná zbraň přináší zajímavá doporučení a návody k aktivaci léčivých schopností organismu a ke šťastnějšímu životu.
15:00–15:50 Blanka a Jiří Sehnalovi: Indiánský drak a léčebné obrazce
Tato technika nám určí individuální léčbu přímo na tělo včetně receptury.
16:00–16:50 Mgr. Alice Janstová a Anbu Mahesh: Proč se Indové stále smějí?
Inspirace z indického života.
17:00–17:50 Jan Johann Jaroslav Miška: Sám sobě léčitelem
Budou představeny některé předměty a přírodniny vylepšující energii–prasílu, která je základním tvůrčím prvkem lidského těla. Přednáška s praktickými ukázkami navazuje na prastará poznání šamanů.

© Mgr. Helena Erdélyiová – agentura ERDELINE, 2003–2017
Logo Minerva® je registrovanou ochranou známkou.

O nás / kontakt

Výstavy Minerva

Noviny Minerva

Akademické soboty

Fotogalerie

Centrum Minerva

Prodej knih

Nabídka pořadů

Partneři

Archiv t. z.

www.minervazdravi.com

Kontakt

Mgr. Helena Erdélyiová – agentura ERDELINE
Sokolovská 82, Praha 8
erdelin@volny.cz
777 556 871, 222 310 031

Minerva – oáza zdraví a pohody
Sokolovská 82, Praha 8
erdelin@volny.cz
777 556 871, 222 310 031

Počítadlo

www.toplist.cz

Novinky

Minerva – čtení o zdraví a duchovním růstu 4/2017

Vánoční tvoření na Malé Straně

64. Minerva – výstava zdraví, osobnostního růstu, prevence a zdravého životního stylu: Vánoce? Zdravé a kreativní!