www.minervazdravi.com

Archiv tiskových zpráv > 44. Minerva – poradna zdraví a esoteriky

Motto:  „Tvůj život je jako prázdná sklenice a je jen na tobě, čím si ji naplníš, protože nakonec si to stejně vypiješ sám.“

Když se tradice skloubí s novými nápady

přichází

VÁNOČNÍ MINERVA 2012

Již 44. ročník této populární a oblíbené mezinárodní výstavy Vás i tentokráte zve ke švédskému stolu plnému skutečných lahůdek ze světa zdraví a ezoteriky. Přijďte se nasytit a také naplnit svou „prázdnou sklenici“ výživným koktejlem toho nejlepšího, co mistři nabízejí.

44. Minerva – poradna zdraví a esoteriky

7.–9. 12. 2012 od 10:00 do 18:00
Michnův palác

Nachází se nedaleko kostela Pražského Jezulátka v prostorách Tyršova domu (Újezd 450/40, Praha 1, tram. 12, 20 a 22, zastávka Hellichova) a je považován za skvost Malé Strany.

Vánoční akademie se uskuteční v přízemí a v 1. patře Michnova paláce. V přízemí naleznete spoustu nových i tradičních nabídek pro Vaše zdraví a duševní rozkvět, ale také spoustu milých dárků, vánočních překvapení a inspirací pro Vás i pro Vaše nejbližší (čaje, svíčky, léčivé obrazy, pyramidy, kameny, šperky, karty a mnoho dalšího).

První patro je vyhrazeno pro bohatý program, který se bude odehrávat hned ve třech sálech najednou.

Těšit se můžete například na:

 1. Tajemství mistrů Šaolinu
  (tradiční škola čínského Wu-shu mistra Qin Ming Tang představí zdravotní cvičení ke zvýšení tělesné energie a k podpoře imunity)

  Tradiční škola čínského Wu-shu mistra Qin MingTan učí 8 forem cvičení Tai-ji Qi-gong (čte se Tchaj-ťi Či-kung). Toto cvičení je určené všem, pro svou fyzickou nenáročnost potěší také seniory a netrénované lidi se sedavým zaměstnáním. (www.wushucentrum.cz/shaolin)

 2. Masáže teplými plátěnými bylinnými sáčky
  (léčebná relaxační a detoxikační masáž je díky svým účinkům velmi vyhledávaná v mnoha částech světa a v součastnosti je žhavým hitem i v Evropě)

  Masérka Michaela Pránová představí nový druh ruční masáže, při níž se díky speciálním tahům a prohřívání uvolňuje bylinná esence, která se přes svalstvo a kůži dostává do krevního oběhu. Léčivé látky z bylin tak příznivě působí na imunitní a lymfatický systém. Masáž odbourává stres, vyplavuje toxiny z těla, aktivuje látkovou výměnu a povzbuzuje činnost ledvin.

 3. Léčivou sílu šamanů
  (v dokumentu režiséra Viliama Poltikoviče a workshopu peruánského šamana Juana Carlose Pacay Gomeze)

  Nový dokument režiséra, kameramana a spisovatele Viliama Poltikoviče Vás zavede do Amazonského deštného pralesa a představí Vám tamější šamany, ale hlavně nápoj Ayahuasca. Po skončení filmu následuje beseda s Viliamem Poltikovičem a také workshop peruánského šamana Juana Carlose Pacaya Gomeze. Tento zajímavý muž se narodil v Iquitos, v severní části Peru, a pochází z rodiny šamanů a léčitelů.

 4. Alchymii a magii ve světle křesťanství
  (v zamyšlení českého filozofa a teologa doc. ThDr. Ivana Odilo Štampacha)

  Alchymie a magie ve světle křesťanství je zamyšlením českého religionisty, teologa, filozofa a vysokoškolského pedagoga Doc. ThDr. Odilo Ivana Štampacha. Nyní tento muž není pracovníkem žádném církve, ale má široké povědomí o nových náboženských hnutích, ekumenismu i spiritualitě. Poutavě vám ukáže tenkou hranici, za kterou už není radno vstupovat.

 5. Duchovní cestu k řešení problému
  (v  podání výtvarnice a terapeutky Jany Sedlmajerové)

  Dají se problémy řešit duchovní cestou? A jak? Na to vám odpoví česká výtvarnice a terapeutka Jana Sedlmajerová. Na svém semináři Vás navede na cestu k řešení rodinných, pracovních a partnerských vztahů a poznávání sebe včetně pochopení svých úkolů. (www.sedlmajerova.cz)

 6. Daflex
  (s jednoduchou, ale účinnou pomůckou k odstranění bolesti zad Vás seznámí certifikovaná cvičitelka zdravotní tělesné výchovy Dagmar Drastíková, která také vytvořila jednoduchý systém cvičení na bázi vzájemné spolupráce svalů a kostí s nervovým systém)

  Daflex je cvičební pomůcka, s jejíž pomocí svaly hýbou celou naší tělesnou stavbou. Je určena pro zdravé jedince, ale i pro osoby se sníženou nebo úplně omezenou hybností končetin. Je unikátní svou jednoduchostí.

 7. Tajemství krásy a zdraví budoucnosti
  (které Vám prozradí Radka Volhejnová, zakladatelka nového studia Glamour Academy a jednatelka společnosti Kalokagathie s.r.o., založené v roce 1997)

  Studio Glamour Academy otevřela jeho zakladatelka terapeutka, masérka a koučka Radka Volhejnová teprve nedávno, ačkoli v oboru pracuje již od roku 1997. Její filozofií je spojení duševní a fyzické krásy a zdraví. Každý z nás touží být krásný. Radka Volhejnová (bývalá Miss Československa) ale moc dobře ví, že krásný obličej a souměrná postava ještě nezaručují svému nositeli tu „pravou“ krásu. Ta vychází zevnitř a tam se také musí budovat. Mottem Radky Volhejnové i celého týmu studia Glamour Academy je soulad krásy těla, duše a mysli. A cíl cesty jejího klienta? Zdravá krása v dokonalé harmonii s jedinečnou a originální osobností. Tato terapeutka je přesvědčena, že každý je strážce svého vlastního pokladu (zdraví, vitality, lásky a krásy osobnosti) a studio Glamour Academy je jen prostředkem, jak člověku pomoci to vše v sobě objevit a naučit se o to pečovat. (www.glamouracademy.cz).

A samozřejmě na spoustu dalších neméně zajímavých přednášek…

Nezapomeňte, že Minerva byla římská bohyně moudrosti, řemesel a zdraví. Vánoční akademie Minerva 2012 se po tři dny stane jejím chrámem.

Leták

Program přednášek a seminářů

Pátek 7. prosince 2012

SÁL I

10:00–10:50 Quin Fei: Jak pečovat o svůj život
Péče nejen o zdraví, ale i o život jako celek z pohledu čínské medicíny.
11:00–11:50 Jana Říšová: Lékař léčí?
I vy jste schopni zvítězit nad nemocí. Jak na to?
12:00–12:50 Daniel Matoušů: Důvody lidské existence na Zemi
Zodpovědnost a kreativita každého jedince tvoří novou přítomnost na této planetě.
13:00–13:50 MUDr. Eva Moučková: Bezlepkové vánoční cukroví
Zdravé recepty na vánoční dobroty ocení nejen celiaci, ale pochutná si na nich úplně každý.
14:00–14:50 Zdeňka Ester Batšeba Weisová: Transformace vztahů 2012
Velké změny, které nás čekají v tomto roce, se dotknou i vztahů mezi mužem a ženou. Co můžeme očekávat?
15:00–15:50 Tatiana Kejvalová: Co ještě život skrývá
V souvislosti s blížící se transformací obracíme pozornost na důležité životní předěly.
16:00–16:50 Mgr. Ladislava Štěpánková: Léčba a prevence s beta-glukanem
Jak probíhá harmonizace v Poradně zdraví pomocí beta-glukanu z hlívy ústřičné, stravovacího a pitného režimu.
17:00–17:50 Mgr. Jarmila Šimáková: Emoce versus nemoce
Za každou nemocí se skrývá emoce. Základem je změna myšlení, myšlenky vyvolávají emoce a dlouhodobě prožívaná emoce přitahuje konkrétní nemoc.

SÁL II

10:00–10:50 Bc. Soňa Jarošová: Kdo doopravdy jsme
Za 7 dní a nocí v naprosté tmě jsem se stala „vším a zároveň ničím“, hledala jsem odpovědi na otázky, které přicházely, a o ty se s vámi podělím.
11:00–11:50 Martin Vokoun a Marcela Zahatlanová: Toxický svět
Kde všude se nacházejí toxické látky, jak ovlivňují zdraví a jak se jich efektivně zbavit, plus tajemství kosmetického průmyslu, která se neměla dostat na veřejnost.
12:00–12:50 Léčebné působení galerie Cesty ke světlu Zdeňka Hajného
MUDr. Soňa Hájková

Zakladatel, terapeut a lektor Centra přírodní léčby působícího v prostředí galerie
Poutavé vyprávění o léčivosti obrazů i kompozic z krystalů, o meditačních zkušenostech v galerii, o procíťování světla v sobě skrze umělecká díla, o rozmluvách s obrazy a jiných zajímavostech z obřadů a rituálů pořádaných v galerii.
Vesmírná píseň
Hudebně obrazová fantazie, vytvářená projekcí a prolínáním unikátních kompozic obrazů Z. Hajného a kosmických snímků z Hubbleova i pozemských dalekohledů. Autor: Z. Hajný, scénář a režie: V. Poltikovič
13:00–13:50 Ing. Václav Vašek: Frekvenční terapie virů a bakterií
Zlikvidujte viry, plísně či bakterie během několika minut bez antibiotik s pomocí frekvenční terapie přístrojem Zapper.
14:00–15:50 Vladimír Masopust: Hypnoterapie a sugestibilita
Odborný rehabilitační pracovník z Centra pro léčení a výzkum bolestivých stavů vám představí možnosti využití hypnoterapie nejen v léčbě bolestí.
16:00–17:50 Stanislav Motl: Apoštolové temných sil
Televizní reportér a publicista odhaluje okultní kořeny nacismu na našem území. Mágové proti Hitlerovi, tajemství hory Blaník, záhady hradu Zvíkov…

SÁL III

10:00–11:50 Bc. Eva Kalivodová Štichová: Andělé a splněná přání
Andělé jsou mezi námi, setkáváme se s nimi denně. Umíme vnímat, jak nás provázejí životem? Komunikujte s Andělskou říší a přejte si.
12:00–12:50 Ranka Tučková: Pravda a Láska pro každodenní život
Pravda a Láska jsou hlavní duchovní principy. Pojďte spolu se zenovými Mistra Osha odhalit, jak fungují v praxi.
13:00–13:50 Blanka a Jiří Sehnalovi: Indiánské léčení a diagnostika
Moudrost původních obyvatel Ameriky a jedinečná metoda indiánského draka.
14:00–15:50 Helena Pěkná: Zasloužíme si být zdraví
Terapie přitahovacích polí učí, jak si zlepšit zdraví a život tím, že se přestaneme napojovat do neprospěšných energetických polí. Převezměte kontrolu nad neviditelnými silami, které řídí váš život!
16:00–16:50 Mirek Vodička: Naše oči a světlo (IRISDIAGNOSTIKA s empatií)
Oko je nejen oknem do vaší duše, ale i mapou celého těla.
17:00–17:50 Ing. Václav Boura: Diagnostika podle Dr. Volla
Jeden z našich nejznámějších akupunkturistů vás seznámí se základy bioenergetického vyšetření a léčení.

Sobota 8. prosince 2012

SÁL I

10:00–11:50 RNDr. Mgr. Hana Sar Blochová: Mysterium Karlštejna
Alchymie, magie a posvátná geometrie u dvora Karla IV., grál země české a karlštejnská mysteria. Přednáška s živou středověkou hudbou.
12:00–13:50 Juan Carlos Pacaya Gomez (Peru): Nemoci a duchovní bytosti
Netradiční pohled na příčiny některých nemocí v podání zkušeného peruánského šamana Juana Carlose Pacay Gomeze.
14:00–14:50 Olga Sellene: Neobávejte se vývoje vztahu
Jak si pomocí metody SRT poradit s tím, když se naše vztahy vyvíjejí nežádoucím směrem.
15:00–15:50 Hana Rakušanová: Léčivé REIKI afirmace
Dr. Usui kromě REIKI přispěl i REIKI afirmacemi (prohlášeními). Hana Rakušanová, REIKI mistr-učitel, vám odhalí jejich poselství pro dnešní dobu.
16:00–16:50 Tomáš Prokeš: Zvyšte šanci na opravdové uzdravení
Klasická západní medicína lečí důsledek, celostní medicína se zajímá, jak žijete, co vás trápí, a rozpoznává skutečné příčiny obtíží.
17:00–17:50 Dan a Jana Čadovi: Cesta k harmonii pomocí zvuku
Prožitkové setkání se zvukem a vibracemi zpěvu a prastarých duchovních nástrojů (rezonanční lehátko, deštný sloup, sférická píšťala, didgeridoo…). Naučte se vnímat hudbu jinak a naleznete radost a lásku.

SÁL II

10:00–11:50 Ing. Adolf Inneman: Ajurvéda jako duchovní transformace
Jak nám může prastaré umění pomoci v duchovní transformaci související s rokem 2012
12:00–12:50 Katyma Nováková: Duchovní revoluce z východu
Duchovní evoluce z hlediska východních mystických škol. Jaký mají pohled východní mystické školy na současný stav duchovní úrovně lidstva a jejich rady pro zvýšení této úrovně k dokonalosti.
13:00–13:50 Jana Sedlmajerová: Cesta k sobě pomocí zrcadlení
Zrcadlení umožňuje pochopit, jaké kroky v životě udělat, jak změnit myšlení a náhled na život. Jakékoliv utrpení nás učí se přibližovat k lásce.
14:00–15:50 Viliam Poltikovič: Maestra ayahuasca
Nový dokument Viliama Poltikoviče o Amazonském deštném pralesu, šamanech a nápoji Ayahuasca, jež člověka vyléčí a pročistí na všech úrovních a otevře mu dvaře do jiných dimenzí + beseda s autorem.
16:00–17:50 doc. ThDr. Ivan Odilo Štampach: Alchymie a magie ve světle křesťanství
Zamyšlení význačného českého filozofa, teologa a svobodného zednáře.

SÁL III

10:00–10:50 Quin Fei: Tajemství mistrů Šaolinu
Tradiční škola čínského Wu-shu mistra Qin Ming Tang představí zdravotní cvičení ke zvýšení tělesné energie a k podpoře imunity 8 forem cvičení Tai-ji Qi-gong.
11:00–11:50 Radka Volhejnová: Tajemství krásy a zdraví budoucnosti
Tajemství krásy a zdraví vám prozradí zakladatelka nového studia Glamour Academy.
12:00–13:50 Ing. Ludmila Nováková: Karma, vztahy a numerologie
Praktický seminář vás naučí, jak si vypočítat, zda bude vztah naplněný, dlouhodobý či jen na chvíli, v jakých vztazích jsme byli v minulých životech atd.
14:00–14:50 Martina Wilczkeová: Narodili jsme se, abychom byli šťastní
O pyramidách, jejich významu pro dnešního člověka, o vodě a její schopnosti reagovat na naše myšlenky a emoce a léčit.
15:00–15:50 Eva Maratová a Marie Chalupová: Jak posílit imunitní systém
Jak posilovat imunitu v běžném životě, aspekty ovlivňující imunitní systém a co můžeme sami pro sebe udělat.
16:00–17:50 Ivo Fluksa: Volné energie
Vztahy duchovních a materiálních hodnot na konci roku 2012.

Neděle 9. prosince 2012

SÁL I

10:00–10:50 MUDr. Eva Moučková: Vánoční byliny
Bylinky, které nám ve vánočním čase pomohou přinést zdraví, pohodu a harmonii do naší mysli.
11:00–11:50 Ing. Helena Homolová: Uzdravte svou páteř
Netradiční pohled na příčiny a nápravu bolestí páteře
12:00–12:50 Tomáš Vojta: Poselství našich snů
Co to jsou sny? Co všechno jsou sny? Jak s nimi pracovat? Má smysl hledat významy snů ve snářích?
13:00–13:50 Hana a Jiří Rakušanovi z Růžodola: ZPĚVOLÉČBA – uzdravení zpěvem
Naše tělo přirozeně vibruje frekvencemi lásky a světla. Díky strachu, stresu a nenávisti však máme ale tělo prostoupené destruktivními frekvencemi. Zpěvem se můžeme vrátit k původním laskavým vibracím.
14:00–15:50 František Horváth: Kouzlo zvuku Tibetské mísy
Poznejte historii tradičního nástroje, který umí obnovit proudění životní energie. Naučte se na tibetskou mísu hrát a vychutnejte si masáž jejím zvukem. Poznejte historii tradičního nástroje, který umí obnovit proudění životní energie. Naučte se na tibetskou mísu hrát a vychutnejte si masáž jejím zvukem.
16:00–16:50 Kristýna Vavřínová: Jak se přestat bát
Jak se zbavit strachu a dosáhnout hojnosti? Jak spolu obojí souvisí?
17:00–17:50 PaedDr. Mgr. Marie Kotábová: Jak se ubránit manipulaci
Co všechno je manipulace a proč máme problém ji poznat. Obrana před manipulativním kritikem. Triky, jak si ustát své a být sám sebou.

SÁL II

10:00–11:50 Michal Ježek: Tělové a ušní očistné svíce
Jak využívat svíce k léčení řady fyzických obtíží, praktické ukázky.
12:00–12:50 Josef Kaplan: Vánoce bez bolestí zad
Jak obnovit proudění energie a zbavit se bolestí zad.
13:00–14:50 Dagmar Drastíková: Daflex systém
NOVINKA! Vyrovnávací cvičení svalových dysbalancí – DAFLEX SYSTÉM. Komplexní péče o páteř
15:00–15:50 MUDr. Petr Sedláček: Denně číši pro zdraví
Francouzský paradox a od roku 1991 následné výzkumy prospěšnosti pití vína. Pozitivní účinky vína na zdraví. Antioxidanty a další látky. Bílé nebo červené? Profesor Šamánek
16:00–16:50 Jarmila Matičková: Cesta k harmonii pomocí barev
Ponořte se pomocí krátké meditace do svého těla, nalaďte se na své srdce a poté už můžete pracovat s harmonizační mandalou. Jaké poselství nám přináší?
17:00–17:50 Ing. Zdeněk Jermář: Výživa a nemoce
Velmi netradiční pohled na souvislost výživy a našeho zdraví.

SÁL III

10:00–11:50 Anna Matějková: O Reiki
Přednáška v podání REIKI mistra-učitele spojená s besedou zaměřená na reiki, léčitelskou metodu vycházející z východních filozofií.
12:00–13:50 Hana Körnerová: Jaké partnerství je pro nás důležité?
Dokud se nenaučíme hledat pochopení v sobě, nepodaří se nám jej nalézt v partnerských vztazích a budeme se stále dožadovat lásky či pozornosti.
14:00–14:50 Ing. Vojtěch Lust, M.I.M.: Šamanské konstelace a nový začátek
Systemické konstelace v jejich původní šamanské podobě. Poznejte provázanost pavučiny systémů, v nichž žijeme, a vytvořte prostor pro nový začátek.
15:00–15:50 Radomír Klimeš: Dětská obranyschopnost
Proč děti marodí, čím se jejich imunita liší od dospělých a jak ji podpořit
16:00–17:50 Pavel Karpeta: Rovnováha energií srdce a mysli
Mysl připravuje řešení, ale jen srdce ví, co je správné… Dejte ve své součtové duši prostor svému srdci, vyplatí se to… Vysvětlení, příklady, návody.

© Mgr. Helena Erdélyiová – agentura ERDELINE, 2003–2017
Logo Minerva® je registrovanou ochranou známkou.

O nás / kontakt

Výstavy Minerva

Noviny Minerva

Akademické soboty

Fotogalerie

Centrum Minerva

Prodej knih

Nabídka pořadů

Partneři

Archiv t. z.

www.minervazdravi.com

Kontakt

Mgr. Helena Erdélyiová – agentura ERDELINE
Sokolovská 82, Praha 8
erdelin@volny.cz
777 556 871, 222 310 031

Minerva – oáza zdraví a pohody
Sokolovská 82, Praha 8
erdelin@volny.cz
777 556 871, 222 310 031

Počítadlo

www.toplist.cz

Novinky

Minerva – čtení o zdraví a duchovním růstu 4/2017

Vánoční tvoření na Malé Straně

64. Minerva – výstava zdraví, osobnostního růstu, prevence a zdravého životního stylu: Vánoce? Zdravé a kreativní!